Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Producent: Zaklínač 3 má jednodušší děj, aby ho pochopili i mladí Američané

Producent: Zaklínač 3 má jednodušší děj, aby ho pochopili i mladí Američané

Události
Zápisník The Witcher - Don't Touch Roach, pevná vazba, koženkový obal_1221498446
Zápisník The Witcher - Don't Touch Roach, pevná vazba, koženkový obal
Produkt není určen k prodeji.
Figurka The Witcher - Geralt Manticore_817789286
Figurka The Witcher - Geralt Manticore
991 Kč 1 199 Kč
Kšiltovka The Witcher 3: Master Hunter_1111511097
Kšiltovka The Witcher 3: Master Hunter
412 Kč 499 Kč

Patříte mezi diváky, kterým třetí série Zaklínače příliš neučarovala? Můžou za to mladí Američané! Tvrdí to alespoň producent Tomasz Bagiński, podle kterého musel být děj zjednodušen, aby oslovil širší publikum.

Kritika na Zaklínače 3 se nese snad ze všech stran. Jak jsme na GEEK magazínu už informovali, třetí řada má dokonce ještě horší hodnocení než druhá, kterou přitom skalní fanoušci odsoudili. Skoro se chce říci, že tvůrci jsou bezradní a nedokážou na fenomenální úspěch jedničky navázat, i když se samozřejmě najdou i diváci, kterým se současný stav líbí.  

Trailer k seriálu Zaklínač (3. řada)

Já nic, to diváci!

A jak to vidí tvůrci? K celé problematice se vyjádřil v nedávném rozhovoru pro server Wyborcza právě Bagiński, který rovnou ukázal i na toho, kdo je za současné problémy a klesající sledovanost zodpovědný. Pokud si myslíte, že si posypal hlavu popelem, jste na omylu.

Prstem producent ukázal na americké publikum, především tedy na „mladou generaci, která propadla TikToku“. Bělovlasý lovec nestvůr je totiž ve své knižní předloze údajně pro mladé Američany příliš složitý, a tak musel být děj zjednodušen.

Přepsání části knižního děje prý bylo nevyhnutelní. „Když se vytváří seriál pro masové publikum, kde každý divák má odlišné zážitky a pochází z různých koutů světa, z nichž většina jsou Američané, zjednodušení má smysl a je to prostě nutnost. I když nás to bolí, a to včetně mě, je to jediná možná cesta. Lidé by to jinak nepochopili,“ prohlásil během rozhovoru Bagiński.

Zaklínač: Průvodce pro začátečníky

Vyrůstají na TikToku a YouTubu

„Opouštíme lineární vyprávění, kauzalitu. To, co je v knihách. Když jde o seriály, mladší publikum je méně závislé na logických souvislostech zápletky,“ doplnil producent. Zároveň popsal, v čem podle něj nyní Zaklínač 3 vyniká: „Jsou to emoce. Jednoduše čisté emoce. Holý emocionální mix.“

Opět přitom zdůraznil, že musíme brát v potaz, na jaké publikum seriál cílí. „Tito lidé vyrůstají na TikToku a YouTubu, jsou zvyklí na skoky z jednoho videa na druhé. Kvůli způsobu interakce, na který jsou zvyklí, pak nejsou schopni zpracovat delší obsah… složitější a větší souvislosti,“ doplnil Bagiński.

Nejlépe hodnocená první sezóna nasbírala na ČSFD přes 10 000 hodnocení a vybojovala si skóre 78 %. Třetí řada má již bezmála tři tisíce hodnocení, ale skóre pouze 56 %. To i kritizovaná druhá série měla více, konkrétně skóre 66 % při více než 8600 hodnocení.

Poznejte zaklínače

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Nový zaklínač...

Pokud odmyslím efekty v novodobém Zaklínači a porovnám jej se starou polskou verzí,tak se s ním nemůže ani rovnat. Je smutné, jak jsou všechny serialy netflixu jjak pres kopírák od hry o truny, které podle mne byly takté bezdějová hloupost

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru