Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Reality show Hra na oliheň: Výzva míří na Netflix. A je prý překvapivě dobrá

Reality show Hra na oliheň: Výzva míří na Netflix. A je prý překvapivě dobrá

Události
Figurka Funko POP! Squid Game - Masked Worker_628981472
Figurka Funko POP! Squid Game - Masked Worker
Produkt není určen k prodeji.
Desková hra Squid Game_1838953910
Desková hra Squid Game
Produkt není určen k prodeji.

Celkem 456 soutěžících ze všech koutů světa se zúčastnilo natáčení soutěžní hry inspirované populárním korejským seriálem.

Výsledek si můžete od středy 22. listopadu 2023 pustit na platformě Netflix. Aspiranti na výhru se zúčastnili řady soutěžních kol, která byla inspirována těmi, jež dobře znali ze seriálu Hra na oliheň (Squid Game). Ten zaznamenal v roce 2021 fenomenální úspěch a v příštím roce bychom se měli dočkat jeho plnohodnotné druhé série.

Oproti originálu je v reality show samozřejmě jedna poměrně zásadní změna: Soutěžící v případě neúspěchu nezemřou, ale jsou vyřazeni jiným způsobem, například paintballovými puškami. Bude ale zajímavé sledovat, jak si autoři poradili s bezpečným vyřazováním u dalších her, které dobře známe, třeba skleněným mostem. V době natáčení se na internetu objevily zprávy o tom, že soutěžícím byla odepřena asistence zdravotnického personálu, což společnost Netflix popřela. V zákulisí se hovořilo také o tom, že soutěžící museli trávit poměrně dlouhé chvíle na zimě či o hladu a je otázkou, nakolik vše bylo součástí show a zda nešlo pouze o neschopnost produkčního týmu.

Pohádková, doslova rekordní výhra

Casting probíhal po celém světě, jedinou podmínkou byla dostatečná znalost angličtiny. O možnosti přihlásit se jsme psali loni v létě i na GEEK Magazínu. Bank byl ustanoven na 4,56 milionu amerických dolarů (tedy 10 000 $ za každého hráče), jde o vůbec nejvyšší potenciální výhru v televizní historii (předchozí činila 2,6 milionu dolarů). Kdo ji nakonec získal, se dozvíte po zhlédnutí všech 10 epizod nové reality show.

Vybraní zahraniční recenzenti je už měli možnost vidět a shodují se na tom, že výsledek předčil jejich očekávání. Kombinace klasického soutěžního prostředí ala Takešiho hrad s reality konceptem společného žití „ve vile“, byť v tomto případě velmi spartánské, prý docela funguje. Co vy, plánujete si Squid Game: The Challenge pustit?

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru