Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Resident Evil se vrátí na televizní obrazovky. Pod taktovkou Netflixu

Resident Evil se vrátí na televizní obrazovky. Pod taktovkou Netflixu

Události
Resident Evil 7: Biohazard (Xbox ONE)_494490216
Resident Evil 7: Biohazard (Xbox ONE)
Produkt není určen k prodeji.
Resident Evil Village (PS5)_1637283990
Resident Evil Village (PS5)
743 Kč 899 Kč
autor: Petr Kirs

Apokalyptickou sérii Resident Evil snad ani není potřeba představovat. Přestože se dočkala filmového i herního zpracování, Netflix celou ságu znovu oživí jako seriál. Předlohou mu přitom bude právě série videoher.

Nebudeme zastírat nadšení, seriálové adaptace herních značek se Netflixu povedli již několikrát v minulosti. Očekávání od hororového Resident Evilu jsou tedy obrovské. Tvůrci se však zatím snaží držet všechny detaily pod pokličkou, na oficiálním twitterovém účtu zveřejnili pouze obálku scénáře.

Trailer ke hře Resident Evil 7

 

Děj samotných her se odehrává v USA ve fiktivním městě Raccoon City, kde se nachází laboratoře společnosti Umbrella Corporation. Po úniku virů je město na konci třetího dílu hry zničeno atomovou bombou. Děj her se v dalších pokračováních přesouvá do Španělska, Afriky a Číny. To je patrně jedna z hlavních odlišností od filmového zpracování, jehož děj sice také startuje v Raccoon City, ale poté se odkloní od herních událostí a vytváří vlastní linii.

Herní série nabízí na rozdíl od filmového zpracování také daleko více postav, a právě ty by se tedy měly objevit i v novém seriálu. Mezi ty hlavní patří Leon Scott Kennedy, Ada Wong, Jill Valentine, Chris Redfield, Claire Redfield, Sergei Vladimir, Albert Wesker, Barry Burton, Rebecca Chambers a Agent Hunk. Těšit se můžeme také na krvelačné zombie či nadlidsky silné mutanty.

Zatím není jasné, kdy T-virus pod taktovkou Netflixu opět pohltí planetu. Na informace o přesném datu vydání si tedy stejně jako na obsazení hlavních postav budeme muset ještě počkat. Jisté je nicméně to, že už na konci příštího roku se máme dočkat dalšího herního dílu – Resident Evil 8: Village.

Trailer ke hře Resident Evil 8: Village

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru