Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Revoluce v EA Sports! Letošní FIFA bude úplně poslední

Revoluce v EA Sports! Letošní FIFA bude úplně poslední

Události
FIFA 22 (Xbox)_1452966587
FIFA 22 (Xbox)
Produkt není určen k prodeji.
FIFA 22 - 2200 FIFA Points (Xbox) - elektronicky_176488087
FIFA 22 - 2200 FIFA Points (Xbox) - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.

Electronic Arts se loučí se jménem FIFA, od příští sezóny se jejich vlajková hra bude jmenovat EA SPORTS FC. A to rozhodně není jediná změna.

Historie jedné velké značky se po téměř třiceti letech uzavírá. Fotbalová hra od EA vyjde letos naposledy pod jménem FIFA (jako vždy půjde o "budoucí ročník", tedy FIFA 23), následně ji čeká velké přejmenování a dost pravděpodobně také celková změna konceptu vstříc takzvané hře jako službě. Z FIFA se tak stane "fotbalový Fortnite", do kterého bude pravidelně přibývat obsah, budou se v něm odehrávat různé eventy, a předěl mezi ročníky se oproti současnému stavu výrazně zmenší. FIFA tím následuje sérii Pro Evolution Soccer (PES) od Konami, ze které se nedávno stal eFootball. 

Electronic Arts ujišťují, že se fanoušci i pod novým názvem mohou těšit na oblíbené režimy Ultimate Team, Pro Clubs, kariéru či streetový fotbal VOLTA. Zároveň zažehnávají obavy, že ztráta jména FIFA zároveň znamená ztrátu licencí. I pod novým názvem prý najdeme ve hře přes 19 tisíc licencovaných hráčů, 700+ mužstev, 100+ stadionů a 30 ligových soutěží. Nechybí mezi nimi exkluzivní práva na anglickou Premier League, španělskou LaLigu, německou Bundesligu, italskou Serii A či americkou Major League Soccer. 

V hraném traileru loňské FIFA 22 se objevily ty největší hvězdy světové kopané

Obrat o 180 stupňů? Možná…

Autoři zároveň ubezpečují fanoušky, že letošní FIFA 23 nebude jen tak nějakým chudým bratříčkem, ale velkolepým uzavřením celé série. "Ujišťujeme všechny, že příští FIFA bude nejlepší v historii, s více funkcemi, herními módy, kluby, ligami a soutěžemi než kdy dříve. Její součástí bude i obsah provázaný s mistrovstvím světa," píší autoři v oficiálním vyjádření. Právě zmiňovaný světový šampionát se letos koná netradičně v zimě v Kataru. 

A co bude poté? V červenci roku 2023 spatří světa nový fotbal pod značkou EA SPORTS FC. CEO Andrew Wilson se nechal slyšet, že fotbalová federace FIFA si řekla o dvojnásobný poplatek za licenci než v uplynulém období, na což v EA odmítli přistoupit. Wilson zmiňuje, že tato čtyři písmenka jsou v podstatě až fetišizována, přestože v letech, kdy se nehraje mistrovství světa (v anglofonním světě zvané FIFA World Cup), v podstatě nic neznamenají. Organizace FIFA prý navíc blokovala zavedení "nových herních zážitků mimo běžný rámec zápasů 11 proti 11" a "moderních způsobů monetizace obsahu". Co přesně to pro EA SPORTS FC od příštího roku znamená a s jakými žrouty na peníze se EA vytasí tentokrát, necháme na představivosti pozorného čtenáře…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru