Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Sekundový záběr pobouřil Čínu. Call of Duty se muselo změnit

Sekundový záběr pobouřil Čínu. Call of Duty se muselo změnit

Události
Call of Duty: Black Ops 4 (PS4)_1551142884
Call of Duty: Black Ops 4 (PS4)
Produkt není určen k prodeji.
Call of Duty: Black Ops (PC) - elektronicky_8640386
Call of Duty: Black Ops (PC) - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.
autor: Saša Ševčík

Před pár dny jsme se dočkali prvního traileru na očekávanou hru Call of Duty: Black Ops Cold War. Ten ale okamžitě rozlítil Čínu – kvůli jedinému záběru jej tamní režim začal cenzurovat. Tvůrci jej proto prakticky okamžitě změnili.

Sporný byl proti čínské cenzory záběr, který se odehrával v původním videu ve stopáži 1:05. Zachycoval demonstraci v Číně v roce 1989, která byla na náměstí Nebeského klidu v Pekingu násilně potlačena. Sluší se podotknout, že v ukázce byly použity záběry z různých občanských nepokojů, Číně logicky vadil ale pouze tento konkrétní.

Přístup Activisionu byl tak trochu překvapivý a jasně ukazuje, jak je prakticky pro všechny světové firmy čínský trh důležitý. Tvůrci titulu Call of Duty: Black Ops Cold War totiž smazali zmiňovaný záběr na videu prakticky po celém světě. Ke stejnému kroku se na svém youtubovém kanálu odhodlal také Microsoft, konkrétně oficiální herní kanál Xbox. Originální video se nicméně stále šíří internetem pod názvem 1:05.

Originální video zachycující vymazaný záběr

 

Co můžeme čekat?

První zveřejněné video ze hry Call of Duty: Black Ops Cold War zachycuje rozhovor s agentem KGB Jurim Bezmenovem, který dezertoval a zůstal pod ochranou USA. Mimochodem jde o skutečného agenta, který varoval Spojené státy před Sovětským svazem. Vývojáři si jeho „proslov“ vypůjčili a tematicky jej zařadili přímo do hry.

„Je důležité, abyste porozuměli situaci kolem vás. Jste uprostřed války. I když si to neuvědomujete, máte hrozně málo času na to, abyste se zachránili,“ prohlásil Bezmenov. Dále se pak hráči dozvídají, že přímo na Západě se pohybuje nebezpečný sovětský špión přezdívaný Perseus, jehož identita není vůbec známá.

Upoutávka na hru Call of Duty: Black Ops Cold War

Názory ostatních Geeků (4)

Crowley CRO

Ach jo.

Crowley 4. 9. 2020 10:11

To jsem zvědav, kdy se budou ničit všechny kopie knihy a filmu 7 let v Tibetu, protože je tam zmínka o obsazování Tibetu Čínou...A kdy, z politických důvodů, bude potřeba revidovat botanické a zoologické názvosloví. taková Mamba černá si o to koleduje...

avatar
Wiggle 4. 9. 2020 13:57

@Crowley: Patolizalove z Activisionu, hlavne aby Bobbymu neunikl ani cent.

m.tauchman M.T
m.tauchman 4. 9. 2020 14:01

@Wiggle: Kde jsou ty časy, kdy se Activision odtrhl od Atari (přesněji řečeno, kdy odešla skupina vývojářů), aby jim do vývoje neměl kdo co kecat a mohli se hrdě pod svůj výtvor podepsat :-)

Jabbattahutt JAB
Jabbattahutt 5. 9. 2020 10:27

@Crowley: Řekl bych že nikdy. To je tak strašně dlouhá, natahovaná nuda o ničem, že jsem to jednou protrpěl a od té doby se tomu vyhýbám i bez nějakého politického zadání...

Máš něco na srdci?

nahoru