Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Souboj o nejlepší fotomobil může začít. HTC U12+ navíc uchvátí odvážným designem Události

Souboj o nejlepší fotomobil může začít. HTC U12+ navíc uchvátí odvážným designem

Společnost HTC vypustila do světa svou novou vlajkovou zvanou U12+. Ta nabídne především unikátní design s pohledem do útrob telefonu a podle výrobce i jeden z nejlepších duálních fotoaparátů na trhu.

HTC U12+ staví na šestipalcovém displeji s poměrem stran 18:9 a rozlišením 1440 x 2880. Displej je tedy protáhlý a zabírá velkou část přední plochy. Velmi zajímavá je také zadní strana, která je skleněná. U modré varianty je místně průsvitná a odhaluje tak vnitřní komponenty. Design díky tomu působí velmi neokoukaně a pro řadu GEEKů bude jistě doslova úchvatný. Pro konzervativnější uživatele bude k dispozici ještě černá a červená varianta.

Představení HTC U12+ 

 

Ale zpět k samotnému telefonu, ten se díky čipsetu Qualcomm Snapdragon 845 postaví po boku těch nejvýkonnějších smartphonů současnosti. Do vínku dostal přístroj dále 6 GB operační paměti a 64GB úložný prostor. Chybět nebude ani hybridní slot, umožňující rozšíření paměti pomocí karty MicroSD, nebo využití druhé karty SIM.

Podpora 4G LTE Cat 18 umožní navíc v závislosti na specifikacích sítě přenosové rychlosti až 1,2 Gbit/s. Vyzdvihnout si zaslouží také technologie HTC Boost+, která se navíc postará o správu prostředků a optimalizaci chodu jednotlivých aplikací, díky čemuž bude systém HTC U12+ plynulý a svižný i po měsících používání s velkým množstvím nainstalovaných aplikací.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Modrá barva potěší GEEKy

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Černé provedení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Červené provedení

 

Nejlépe hodnocený duální fotoaparát

Doslova chválu pěl výrobce během oficiální prezentace na použitý fotoaparát. A není se čemu divit, získal v žebříčku DxOMark 103 bodů, což je u duálních fotoaparátů nejvíce. Hlavní fotoaparát s optickou a elektronickou stabilizací se pyšní 12MPx UltraPixel4 snímačem, kterému sekunduje mu 16MPx snímač sloužící pro efektní bokeh a dvojnásobný optický zoom.

Dvě čočky se nachází i na čelní straně, což umožňuje využít bokeh efekt také na snímcích z předního 8MPx selfie fotoaparátu. Ten umožňuje i rychlé odemykání smartphonu pomocí obličeje. Hlavní fotoaparát se navíc pochlubí integrovanou stabilizací, která přijde vhod nejvíce při natáčení videí v rozlišní 4K při 60 snímcích za sekundu.

HTC U12+ představuje posun i v oblasti zvuku. Vylepšené reproduktory BoomSound jsou hlasitější a přesnější než kdykoliv dřív. Díky využití těla smartphonu jako ozvučnice nabízí nečekaně bohatý bas i přesné a hlasité výšky. Sluchátka HTC USonic nabízí aktivní potlačení hluku a přizpůsobení zvukového profilu přesně na míru sluchu uživatele. Nechybí ani podpora AptX HD pro bezztrátový přenos až 24bitového Hi-Res audia pomocí technologie Bluetooth 5.0.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Duální fotoaparát 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

HTC U12+

 

Ovládejte mačkáním

HTC opět u své vlajkové lodi vsadilo na ovládání pomocí mačkání, tentokrát ve druhé generaci. HTC Edge Sense 2 umožnilo odstranění veškerých mechanických tlačítek, jejichž funkci převzala vyznačená místa na obvodovém rámu citlivém na tlak. Podle výrobce je ovládání smartphonu díky tomu spolehlivější a konstrukce telefonu ještě pevnější.

Nové Edge Sense pozná nejen krátký a dlouhý stisk, ale také poklep na bok zařízení i způsob držení. Díky tomu HTC U12+ neotáčí obraz při čtení v posteli a nezhasíná displej ani když uběhne nastavený čas.

V základním nastavení je krátký stisk vyhrazen spuštění fotoaparátu a následnému pořízení fotografie, dlouhý stisk umožňuje spuštění funkce Google Assistent a poklepání na bok zařízení přiblíží grafické rozhraní palci uživatele bez ohledu na to, v jaké ruce uživatel telefon drží. Sílu stisku i to co jednotlivá gesta spustí lze individuálně upravit.

S dostupností modelu HTC U12+ se počítá ještě před letními prázdninami. Cena novinky byla stanovena na 21 995 Kč.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

HTC U12+

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru