Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Nechte si od Spotify namixovat ideální roadtrip playlist Události
Sencor SCT 9411BMR
Sencor SCT 9411BMR
2 719 Kč 3 290 Kč

Nechte si od Spotify namixovat ideální roadtrip playlist

autor: Petr Kirs
Už brzo by měla hudbu streamovací aplikace Spotify i u nás nabídnout možnost nechat si namíchat personalizovaný playlist na cestu. Možná nebude tak vychytaný jako stávající playlisty (třeba Daily Mix), ale zase dokáže rozlišit třeba to, jestli jedete s babičkou na svaté přijímání, nebo s partou rozjet pořádný moshpit.

Co a jak mi Spotify vybere?

Funkce Soundtrack your Ride se při výběru tracků pro vaše cesty bude řídit primárně vaší historií poslechu a taky jí pomůže několik odpovědí na jednoduché otázky.

Pro začátek zadáte start a cíl vaší cesty a Spotify ve spolupráci s mapou vybere nejlepší trasu a spočítá, jak dlouho vám cesta potrvá. Doufejme, že do algoritmů zahrne i stabilně neznámou proměnnou s názvem D1. Aktuálně lze totiž službu využít pouze v USA. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Poté přijde na řadu malý kvíz, ve kterém nebude hlavní cenou kniha „100+1 druhů hrabošů Střední Evropy“, ale playlist sestavený na míru. Stačí zodpovědět otázky jako „S kým cestujete“, „Jaký druh auta řídíte“, nebo jaký je váš „drive vibe“, ať už to znamená cokoli.

Pak přijdou na řadu hudebně zaměřené otázky s omezeným počtem možností. Jaký je váš oblíbený žánr (na výběr jsou pop, rock, rap, country, indie, EDM, nebo žánr s názvem “mood”) a dotaz na „ultimátní roadtrip song“. Zde můžete vybrat jednu z kultovních pecek jako Bohemian Rhapsody, nebo klasickou cestovní hitovku z komedie „Někdo to rád blond“, A Thousand Miles.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pak už Spotify samo vybere dávku písniček, které by měly vystačit na celý váš výlet. Jednou z hlavních nevýhod funkce „Soundtrack your Ride“ však zatím je, že nejde použít, když ji nejvíc potřebujete. A to, když si cestou uvědomíte, že nemáte nachystaný playlist. V mobilní appce se totiž funkce zatím chová vcelku nepříjemně až nefunkčně a pokud Spotify tohle nevychytá, budete si muset playlist bohužel chystat doma předem. Nebo se smíříte s ČRo Vltava.

Názory ostatních Geeků (2)

bekr2 BEK

Ne díky

bekr2 20. 11. 2019 21:31

Zkoušel jsem různý funkce mixů nejen u spotify, ale mít vlastní playlist na flashce je stejně nejlepší. Člověk si prostě pustí na co má náladu. Dám do rootu flashky co složka to album a hotovo. Spotify vám je totiž schopný namíchat i antonyma jako kataklysm se skilletem. A i kdyby ne, stejně furt přeskakuju písničky protože to míchá pátý přes devátý.
Pro moralisty: Svá oblíbená alba si kupuju fyzicky na CD pro ten pocit (např od slipknotu a dymytry). Navíc stejně platím OSA za každý úložiště, tak co.
A abych zadával auto co mám, to taky nevidim růžově. Když zadam oktávku, uslyšim tak možná mainstream pop. Když zadám třeba favorita, bude tam dalibor janda a synthwave.
A proč nepřehrávám z mobilu? Když chci přepnout písničku za jízdy, tak to legálně nejde (stačí špatný okamžik a špatný místo a fotka je na světě). Handsfree v rádiu stejně není vázaný na zdroj přehrávání.
A abych si chystal playlist předem, to mi může...

avatar Ověřený GEEK - level 3
BERNADIC Ověřený GEEK 20. 11. 2019 22:00

@bekr2: Doporučuji testnout končící Google Play Music - jejich tvorba playlistů je, dle mého názoru, dlouhodobě nepřekonatelná i u okrajových žánrů hudby.

Máš něco na srdci?

nahoru