Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Středoškolák oživuje kultovní českou střílečku Vietcong

Středoškolák oživuje kultovní českou střílečku Vietcong

Události
CZC.Gaming Squire GC115, herní PC_1043584370
CZC.Gaming Squire GC115, herní PC
Produkt není určen k prodeji.
CZC.Gaming Knight GC233, ZAKU II edition_1805117316
CZC.Gaming Knight GC233, ZAKU II edition
Produkt není určen k prodeji.
CZC.Gaming Knight GC152, herní PC_991344281
CZC.Gaming Knight GC152, herní PC
Produkt není určen k prodeji.

Dnes již kultovní česká střílečka Vietcong dokázala okouzlit srdce celé řady hráčů. Oživit zašlou slávu se nyní rozhodl teprve středoškolský student Jakub Hutěčka.

Žádný tým zkušených vývojářů, kteří budou za sebou mít profesionální animátory. Do předělávání Vietcongu se pustil Hutěčka na vlastní pěst, konkrétně chce předělat první dva výcvikové tábory ze slavného titulu. Už nyní ukázal na YouTubu plody práce po několika měsících, jak upozornil herní pořad CNN Prima Gaming.

Ukázka z remaku Vietcongu

Maturitní projekt

Svůj příběh mladík nicméně popsal i na serveru itch.io, na kterém zároveň zveřejňuje další a další ukázky z předělané hry. Zanedlouho to přitom bude rok, co jeho poslání započalo – remake misí ve Vietcongu si vzal jako svoji maturitní práci. Už nyní je tedy jasné, že hotovo musí být ještě před maturitní zkouškou, tedy před letošními letními prázdninami.

„Na hře pracuji v herním enginu Unity. Snažím se hru předělat do poměrně přijatelné grafické podoby, proto používám HDRP společně s InTerrou (na práci s terénem, např. parallax oclussion),“ přiblížil středoškolák.

„Jakožto student programování se zaměřuji primárně na funkčnost samotné hry a s vizuálem si nechávám pomoct různými 3rd party assety (Modely, Shadery). Zároveň různé vedlejší mechaniky, např. AI řeším přes CandiceAI v rámci úspory času,“ doplnil.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka z remaku Vietcongu

Připojí se k týmu Ingame Studios?

Ten se netají tím, že se chce s držiteli autorských práv domluvit tak, aby mohl remake kultovní české střílečky následně vydat pro všechny fanoušky. V tom mu pomohl tým CNN Prima Gaming, který kontaktoval jednoho z původních autorů Vietcongu a získal neoficiální příslib, že hra může jako bezplatný remake skutečně vyjít.

„Osobně bych si představoval, že by měl remake přinést větší kvalitativní zlepšení grafiky a animací oproti originálu. Ale jako práce jednoho člověka je to počin hodný pozornosti. Možná by se Jakub mohl přidat k našemu týmu v Ingame Studios a pustit se do skutečného remaku,“ uvedl jeden z původních autorů Jarek Kolář, když viděl výsledky mladíkova počínání.

Hutěčka tak má možná již postaráno i o budoucí angažmá. Nejprve však bude muset v nadcházejících měsících napnout svaly ze všech sil, aby maturitní projekt dokončil přesně podle svých představ a nastaveného plánu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka z remaku Vietcongu

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (8)

Šikovný student!

Vypadá to celkem dobře. Kdyby pak třeba s nějakým týmem udělal komplet celou hru, bylo by to super. Mám rád tyhle vojenské FPS klasiky a u Vietkongu (původní verze) jsem kdysi strávil celkem dost času. 😇 Jen tak dál chlape! 👍😉

@veselský34: Vietcnog.. A hra nikdy nevyjde celá.. Proč? Protože ten původní český dabing co tam je.. By dneska svět nerozchodil... Když měla hra jako je chuchel problémy a musela se upravit aby byla přijatelná pro ublizene a nemocné lidi.. Tak pochybuji že jim Vietcnog remake nebude vadit...

@maliklukas99: A ten dabing to je jako na zakázku přímo pro něj? To neni jenom nějaký středoškolák?

Klobouk dolů

Tak jestli je tohle výsledek snažení středoškoláka, tak to tedy klobouk dolů.

Vietcnog

Když tam bude původní český dabing s těma top hláškama od Nutta a ostatních.. Vemu to vsema 10ti... Ale pokud tam nebude původní dabing nebo to bude úplně jiná hra která se bude živit na názvu vietcongu a tahat z lidí peníze jenom díky nostalgii.. Tak jako fakin bulanci.. Tak doufám že ten projekt celý skončí a doufám že brzo

@maliklukas99: Já jsem Hornster , zbraňovej specialista 😭

Flashpoint

Krásný počin a snaha. Škoda, že někdo neudelá Flashpoint, to byla topovka a ve sve dobe ji nic nesahalo ani po kotniky

Naprosto skvělé

Tak čekal jsem kdy se to stane a konečně. U původního Vietcongu jsem proseděl hodiny, později i u multiplayeru. Wow, pamatuji si svůj nick (BL)Slizkanapivo 😭 Vypadá to fajn, to charakteristické pípání snad slyším dosud u každodenních úkolů 😂. Jen tak dál, ať je celá hra! ;)

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru