Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Stylusy čeká revoluce, dostanou dotykové displeje Události
Microsoft Surface Go 128GB 8GB
Microsoft Surface Go 128GB 8GB
13 214 Kč 15 989 Kč
Microsoft Surface Pro 6, i5 - 128GB, platinová
Microsoft Surface Pro 6, i5 - 128GB, platinová
22 753 Kč 27 531 Kč

Stylusy čeká revoluce, dostanou dotykové displeje

autor: Saša Ševčík
Dramatická změna čeká stylusy, či chcete-li dotyková pera. Společnost Microsoft chce do nich integrovat malé displeje. Zástupci amerického počítačového gigantu si svůj unikátní návrh nechali dokonce již patentovat.

Dotykové obrazovky jsou fenoménem posledních let, vybaveny jsou jimi nejen telefony, ale také notebooky a nejrůznější hybridy. A jak roste jejich popularita, rozšiřuje se i nabídka stylusů, které jsou velmi často nedílnou součástí takových zařízení. To je i případ laptopů a tabletů Surface, ke kterým je možné dokoupit Surface Pen.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka patentu od společnosti Microsoft

 

Přestože možnosti tohoto stylusu Microsoft rok od roku vylepšuje, ve skutečnosti jde o relativně hloupé zařízení, které je kromě dotykového hrotu vybaveno už jen dvěma tlačítky. Právě to by se ale mohlo díky novému patentu v dohledné době změnit – americký softwarový gigant si pohrává s myšlenkou integrování displejů či malých dotykových ploch.

Patent nese název Dynamic Interaction Adaptation of a Digital Inking Device a i když se to nemusí na první pohled zdát, vznikl již v roce 2017. Publikován byl však až nyní. Podle něj by se měly na dspleji zobrazovat nejrůznější notifikace, ale zároveň také ovládací prvky nastavení, což může výrazně zrychlit práci s perem. Na pár kliků si totiž bude majitel moci upravit tloušťku, hrubost a další parametry stylusu.

Zda se skutečně dočkáme dotykových displejů ve stylusech, ukáže samozřejmě až čas. Microsoft totiž ze zásady neprozrazuje nic o chystaných zařízeních před jejich oficiální premiérou. Další generace tabletů Surface bychom se nicméně měli dočkat patrně ještě v letošním roce.  

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru