Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Tajemná hláška na Messengeru a Instagramu mate české uživatele

Tajemná hláška na Messengeru a Instagramu mate české uživatele

Události
autor: Saša Ševčík

Už jste viděli hlášku „Některé funkce nejsou k dispozici“ na Messengeru či Instagramu? A víte, co znamená? Uživateli toho samotná hláška moc neprozradí, ale nemusíte se bát, že by chyba byla na vašem přijímači.

Hláška může být skutečně matoucí, neboť uživatel nemá možnost kliknout na nic jiného než tlačítko OK. Přirozená lidská zvídavost tak patrně bude mít tendenci se pídit po tom, jaké funkce vlastně nejsou k dispozici, když hláška působí tak tajemně.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto vypadá zpráva Facebooku v prostředí Messengeru

 

Ze samotného konstatování Facebooku, který Instagram i Messenger provozuje, se toho člověk moc nedozví. „Důvodem je nutnost podřídit se novým pravidlům pro služby související s posíláním zpráv v Evropě. Na obnovení těchto funkcí pracujeme,“ uvádí v informační zprávě pracovníci Facebooku.

V podstatě tedy největší sociální síť na světě reaguje na evropskou legislativu týkající se Obecného nařízení o ochraně osobních údajů, které je známé pod zkratkou GDPR. Seznam funkcí, které nejsou v současnosti k dispozici není k dispozici. Server MobilMania.cz nicméně upozornil, že jde například o skupinové ankety na Messengeru, přezdívky přátel v Messengeru či AR filters.

Klíčové funkce – tedy v případě Messengeru posílání zpráv či hlasové a videohovory – nicméně fungují zcela bez omezení.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

McZee MCZ

Martin

McZee 20. 12. 2020 19:34

Nejvíc viditelný změny na Messengeru jsou zatím deaktivace systému přezdívek (jak pro jednotlivce, tak ve skupinách) a nemožnost zobrazit v chatech historii fotek, dá se normálně scrollovat při otevření nějaký fotky na fotky starší, ale už nejde zobrazit to "album" kde můžete rychle projet historii poslaných fotek.E: Aha, kolonka název není pro jméno :D

Máš něco na srdci?

nahoru