Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Telefony BlackBerry se chystají do křemíkového nebe

Telefony BlackBerry se chystají do křemíkového nebe

Události

Společnost BlackBerry ukončí hned zkraje nadcházejícího roku podporu pro své telefony. To v praxi znamená, že některé funkce přestanou fungovat – týkat se to má dokonce i volání a SMS zpráv.

U elektroniky je vcelku běžné, že po ukončení podpory přestanou některé funkce fungovat. Na vlastní kůži se o tom mohli přesvědčit v letošním roce majitelé deset a více let starých smartphonů, které byly ještě navržené pro éru 3G internetu.

I když mohou být jejich přístroje zachované, operátoři sítě 3G neprovozují, a tak na těchto telefonech není možné využívat mobilní internet. Hlasové hovory a SMS zprávy ale fungují zcela bez problémů. V případě starších telefonů BlackBerry s operačním systémem BlackBerry 7.1 či starších, BlackBerry 10 či BlackBerry PlayBook OS 2.1 ke však situace jiná.

BlackBerry totiž historicky sázelo především na cloudové služby, bez nich jsou smartphony v podstatě jen bezcenná těžítka. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí majitelé těchto telefonů 4. ledna 2022. Tehdy se totiž chystá BlackBerry definitivně vypnout servery, ke kterým se tyto přístroje připojují.

Samotný výrobce na svých stránkách uvádí, že tak již nebudou spolehlivě fungovat mobilní datové přenosy, telefonní hovory či SMS zprávy, a to prostřednictvím WiFi i při připojení přes operátora. Vyřazena z provozu má být dokonce i možnost volat na tísňovou linku 911, jak výrobce uvádí na svém webu. Velmi pravděpodobně ale bude situace podobná také v tuzemsku.  

„Již v roce 2016 výkonný předseda představenstva a generální ředitel BlackBerry John Chen oznámil, že přechod společnosti na softwarovou společnost byl dokončen. Od té doby jsme při realizaci naší obchodní strategie udělali velký pokrok a dnes se zaměřujeme na poskytování inteligentního bezpečnostního softwaru a služeb podnikům a vládám po celém světě,“ stojí v prohlášení podniku.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru