Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Threads raketově roste. A Twitter přichází o návštěvnost

Threads raketově roste. A Twitter přichází o návštěvnost

Události
ASUS TUF-AX3000 v2_950760048
ASUS TUF-AX3000 v2
2 479 Kč 2 999 Kč
TP-LINK Deco M4, 3ks_130306025
TP-LINK Deco M4, 3ks
Produkt není určen k prodeji.

Nová sociální síť Threads sice není v Evropě oficiálně dostupná, ale to ji nebrání v trhání rekordů. Naopak konkurenční Twitter o uživatele přichází.

O tom, že to jde s návštěvností Twitteru od desíti k pěti se rozpovídal generální ředitel Cloudflare Matthew Prince, který zároveň zveřejnil na nové síti Threads graf hodnocení DNS Twitteru za první pololetí letošního roku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Graf znázorňující klesající návštěvnost Twitteru

Tlak na uživatele

Z něj je patrné, že návštěvnost postupně klesá, na nejnižší hodnotu letošního roku se nicméně Twitter dostal poté, co společnost Meta Platforms na začátku července spustila síť Threads.

Jak je tedy z řádků výše patrné, klesající návštěvnost nesouvisí pouze se sítí Threads, ale je dlouhodobá. Zahraniční média tento negativní trend dávají do spojitosti s řadou změn, které na Twitteru provedl v poslední době nový majitel Elon Musk.

Zkraje tohoto měsíce například jeden z nejbohatších lidí na světě zavedl radikální změnu. Zavedl množství zobrazených příspěvků na 8000 pro ověřené uživatele, 800 pro neověřené a 400 pro uživatele s novým neověřeným účtem.

Musk se brání tím, že omezení je nutné kvůli „extrahování dat ze sítě“. „Stovky organizací z Twitteru mimořádně agresivně extrahují data, což degraduje služby pro normální uživatele,“ konstatoval Musk.

Nic to ale nemění na tom, že nespokojených uživatelů přibývá. Tlak na to, aby si lidé za Twitter platili, když existují další bezplatné alternativy, se řadě lidí zkrátka nelíbí.

Threads má 100 milionů uživatelů

Radost z toho naopak může mít šéf společnosti Meta Platforms Mark Zuckerberg. Patrně i díky nespokojenosti uživatelů s Twitterem popularita jeho nové sítě Threads, která na rozdíl od Instagramu a Facebooku sází podobně jako Twitter na krátké textové příspěvky, raketově roste.

Za prvních pět dní od spuštění měla síť Threads na kontě už 100 milionů uživatelů. A to navzdory tomu, že v našich končinách není zatím dostupná – údajně kvůli nejasnostem ohledně zpracování osobních údajů. Meta Platforms se tak chce vyhnout případným vyšetřováním od evropských regulátorů, než budou nastavena jasná pravidla.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka aplikace Threads

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

.

nechápu, že se ty lidi ještě nepoučili a nevědí co je facebook zač...

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru