Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Titan RTX je nejvýkonnější grafická karta na světě

Titan RTX je nejvýkonnější grafická karta na světě

Události

Společnost Nvidia v pondělí představila svou novou vlajkovou loď – grafickou kartu Titan RTX, která se chlubí titulem nejvýkonnější na světě. Proti loňskému Titanu a letošním grafikám ze série RTX posouvá novinka laťku opět o kousek výše.

Příchod modelu Titan RTX od společnosti Nvidia se očekával, nicméně málokdo tušil, že se ukáže ještě letos. Nvidia ale překvapila a těm nejnáročnějším uživatelům nadělila tak trochu předčasně vánoční dárek. Co tedy můžeme od nové vlajkové lodi čekat?

Základem modelu Titan RTX je plnohodnotná verze čipu TU102. Díky plné využitelnosti čipu má jádro 4608 stream procesorů a 576 tensor jader. Proti tisícovkové sérii přibyly také RT jádra (ray tracing cores), které se starají o realističtější vykreslování grafiky. RT jádra dovolují vypočítat přesné stíny odrazy a lomy světla podle konkrétních materiálů a samotné scény. Konkrétně jich má Titan RTX 72.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Titan RTX

 

Výkon citelně narostl

Grafické jádro nabídne základní frekvenci 1350 MHz, přetaktovat se však v případě potřeby dovede až na 1770 MHz. TDP je stanoveno na 280 W. Pro porovnání doposud nejvýkonnější model od společnosti Nvidia GeForce RTX 2080 Ti nabízí v referenčním provedení takty 1350 až 1545 MHz, 4352 stream procesorů a TDP 250 W.

Titan RTX by měl nabídnout teoretický výkon až 16,3 TFLOPS, což je v porovnání s GeForce RTX 2080 Ti takřka o 3 TFLOPS více, tedy o 21 % více.

Za vyšší výkon vděčíme také posílení paměťového subsystému. K dispozici je hned 12 kanálů místo původních 11, Titan RTX tak nabídne plnou 384bitovou sběrnici, díky čemuž se chlubí propustností až 672 GB/s. Frekvence GDDR6 pamětí, které nabízí kapacitu 24 GB, je 14 GHz efektivně.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Titan RTX

 

Pro vědce, nebo hráče?

Z grafických výstupů jsou k dispozici tři DisplayPorty 1.4, jedno HDMI 2.0b a jeden VirtualLink (USB-C). Výrobce novinku prezentuje jako nejlepší kartu pro vědce, kteří se zabývají strojovým učením a podobnými technologickými disciplínami. Samozřejmě však novinka poslouží také pro hry, koneckonců i předchozí Titan jsme našli v řadě herních sestav.

Otázka však je, jaký bude reálný nárůst výkonu ve srovnání s modelem Nvidia GeForce RTX 2080 Ti ve hrách, však zatím není jasné. Na reálné výsledky testů si budeme muset ještě počkat.

Titan RTX ještě není oficiálně dostupná, zástupci společnosti Nvidia nicméně přislíbili, že skladem by měly být noví vládcové grafického trhu ještě tento měsíc, tedy před Vánocemi. Počítá se přitom s cenovkou blížící se hranici 70 000 Kč.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Titan RTX

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (17)

Ověřený GEEK - level 3

Ne/herní karta

Titan nikdy nebyl primárně herní kartou. A zejména s cenovkou 70K je to úplný nesmysl, když si člověk může koupit dvě RTX 2080 Ti a propojit je přes NVLink. Velikost VRAM (24 GB) také předurčuje kartu spíše k DL, 3D CADu nebo simulacím.A propos, plánujete tuhle kartu zařadit zase do nějaké povedené akce jako koloběžku? Kdyby stála např. 8K, tak bych si možná i napsal nějaký skript :-P

Cheap AF

Super levná karta!

Vadné

škoda, že nvidia opět vědomě prodává vadné karty, už se i přiznali, tentokrát to totiž tak dlouho neutajili ;)

Logika?

Ještě aby nebyla nejvýkonnější,když je tak drahá :)

Cena

No ani predchozi Titany nebyly nejlevnejsi,ale s timhle se jim zase povedlo posunout cenu dal do nesmyslnych vysin :(

A sakra

Já si plánuji do 70.000,- koupit v bazaru auto. Teď si připadám chudý a méněcenný :-((

Cena

To uz si delaji ***** ne.Takova garda.se nedivim ze lidi zacinaji prechazet ke konkurenci.Vadne karty.Piskaci cifky atd.Jo jsem zvedav kdo si ji koupi a hned bude reklamovat :-)

Cena

Nvidia se asi zbláznila za takovou cenu jim to nikdo nekoupí cena grafiky by se měla pohybovat okolo 20000 a ne 70000 !!!!

[název nevyplněn]

NIGGA HITLER

@nigga2: KURVI POSRANÍ

@nigga2: co to meleš sakra to není vhodné

@nazdar vole: to jméno není vhodné

@nazdar vole: uka koźy olinko

@nazdar vole: mastím pištoury

@nazdar vole: svedí mě vága

@nazdar vole: MME SVEDI LOFOUND

@nazdar vole: pomož mi pokud ti je pod 8 let ja ti narvu grafickou kartu kam budes chtit

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru