Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
To je ona! AMD ukázalo grafiku, která půjde proti GeForce RTX 30 Události
ASUS GeForce TUF-RTX3090-24G-GAMING, 24GB GDDR6X  + Watch Dogs: Legion + GeForce NOW
ASUS GeForce TUF-RTX3090-24G-GAMING, 24GB GDDR6X
Neznámá cena
ASUS GeForce ROG-STRIX-RTX3080-10G-GAMING, 10GB GDDR6X  + Watch Dogs: Legion + GeForce NOW
ASUS GeForce ROG-STRIX-RTX3080-10G-GAMING, 10GB GDDR6X
Neznámá cena
ASUS GeForce ROG-STRIX-RTX3090-24G-GAMING, 24GB GDDR6X  + Watch Dogs: Legion + GeForce NOW
ASUS GeForce ROG-STRIX-RTX3090-24G-GAMING, 24GB GDDR6X
Neznámá cena
ASUS GeForce TUF-RTX3080-10G-GAMING, 10GB GDDR6X  + Watch Dogs: Legion + GeForce NOW
ASUS GeForce TUF-RTX3080-10G-GAMING, 10GB GDDR6X
Neznámá cena

To je ona! AMD ukázalo grafiku, která půjde proti GeForce RTX 30

autor: Karel Dvořák
Společnost AMD se rozhodla provokovat. Pouhých pár dnů před startem prodejů grafických karet GeForce RTX 30 ukázalo vedení společnosti hlavního vyzyvatele – Radeon RX 6000. A už nyní je jasné, že to bude pořádný macek…

O nových grafikách řady Radeon RX 6000, které by měly být přímým konkurentem pro špičkové modely z edice GeForce RTX 30, se hovoří již delší dobu. Vedení společnosti AMD se dokonce již nechalo slyšet, že novinky odhalí světu v průběhu příštího měsíce.

V době, kdy se všechna pozornost točí okolo karet GeForce RTX 30, však hráče AMD pěkně popichuje. Začalo to už minulý týden, kdy hráči ve slavném titulu Fortnite odhalili první teaser na chystané grafiky. A to konkrétně v mapě pojmenované AMD Battle Arena. To je poměrně kuriózní, protože je to vůbec poprvé, co AMD poutá na nové grafiky výhradně prostřednictvím Easter Eggu v nějaké hře.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto bude vypadat karta Radeon RX 6000

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Easter Egg upozorňuje na příchod nových grafik

 

Nyní se rozhodli tvůrci opět fanoušky popíchnout, na Twitteru zveřejnili první snímek zachycující Radeon RX 6000. Zveřejněná fotografie ukazuje, že novinka bude ve skříni zabírat dva sloty a že bude i poměrně dlouhá. I referenční chlazení se totiž skládá hned ze tří samostatných ventilátorů. Pro referenční modely přitom bývají typické spíše dva ventilátory, tři jsou výsadou až upravených modelů.

Více toho ale zatím AMD prozradit nechce, hráče zkrátka jen popichuje pouhých pár dní předtím, než je začne prodávat očekávaná karta konkurence – řeč je o modelu NVIDIA GeForce RTX 3080, který by se měl na pultech obchodů zabydlet již tento čtvrtek. O týden později se pak v prodeji objeví výkonnější varianta GeForce RTX 3090.

Na nejlevnější provedení GeForce RTX 3070 si budou muset hráči počkat až do října. A právě tehdy bychom se měli dočkat i více informací o nových grafikách známých jako „Navi 2x“ nebo také „velké Navi“ s architekturou RDNA 2. Lze očekávat, že nově karty od AMD se v obchodech zabydlí také ještě před Vánocemi, tedy krátce po oficiálním oznámení.

O grafikách řady GeForce RTX 30 se toho více dozvíte v našem dřívějším článku.

Představení grafiky NVIDIA GeForce RTX 3080

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru