Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Tyhle hry (a série) bychom si přáli znovu vidět na PlayStationu 5

Tyhle hry (a série) bychom si přáli znovu vidět na PlayStationu 5

Produktové tipy
PlayStation 5_968501121
PlayStation 5
Produkt není určen k prodeji.
Uncharted: The Lost Legacy (PS4)_271032149
Uncharted: The Lost Legacy (PS4)
Produkt není určen k prodeji.
Grand Theft Auto V (PS4)_738245346
Grand Theft Auto V (PS4)
Produkt není určen k prodeji.
Gran Turismo Sport HITS (PS4)_1147786156
Gran Turismo Sport HITS (PS4)
Produkt není určen k prodeji.
The Elder Scrolls Online: Elsweyr (PS4)_2095202199
The Elder Scrolls Online: Elsweyr (PS4)
Produkt není určen k prodeji.

Příchod pátého PlayStationu byl tento týden oficiálně potvrzen na vánoční sezonu příštího roku. Samotný hardware ale nestačí. Společně s konzolí se tak jistojistě objeví i nové hry, které budou její launch doprovázet.

My ale nebudeme věštit z křišťálové koule a odhadovat jaké novinky se na nás chystají. Místo toho se ohlédneme zpět a vybereme pět her a sérií, které bychom si přáli vidět na nové generaci. Vzhledem k tomu, že PlayStation, potažmo Sony, už má za sebou takřka 30 let herní historie, je z čeho vybírat a my jsme se pokusili vybrat takové tituly, bez kterých si PlayStation zkrátka neumíme představit. Máte nějaké svoje favority, na které jsme zapomněli? Pochlubte se s nimi v komentářích pod článkem!

Uncharted

Studio Naughty Dog, které za sérií Uncharted stojí, teď sice dokončuje druhý díl akční adventury The Last of Us, ale na Nathana Drakea by se rozhodně nemělo zapomínat. A to ani přesto, že svá dobrodružství (ne)oficiálně pověsil ve čtvrtém díle na hřebík. Jak totiž dokázala příběhová odbočka v podobě Uncharted: The Lost Legacy, vše může skvěle fungovat i v případě, že vyměníte hlavního hrdinu, ale zachováte objevování tajuplných lokací a zběsilé tempo jako vystřižené z akčního filmu. Až doposud jsme s otevřeným světem v Uncharted pouze jemně koketovali, ale dovedete si představit ten pocit, kdy byste mohli prozkoumat nikoliv jeden zapomenutý chrám v džungli, ale rovnou celé vegetací pokryté město? My bychom si něco takového rozhodně nechali líbit.

Uncharted: The Lost Legacy

 

Gran Turismo

Ve chvíli, kdy se na trhu objeví nová konzole, si můžete být jisti minimálně jednou věcí. V základní nabídce her s železnou pravidelností už 25 let naleznete alespoň jeden závodní titul. A jaký jiný si přát spolu s PlayStationem 5, než pokračování legendární série Gran Turismo? Ačkoliv jí už pár let povážlivě šlape na paty konkurenční Forza, pouhé vyslovení jejího názvu mezi hráči vyvolá zájem a chuť se projet ve fialovém Nissanu Skyline po Trial Mountain, případně rovnou rozžhavit kola v Laguna Seca.

Na současné generaci jsme se regulérního dílu s číslovkou nedočkali, ačkoliv „odbočka“ v podobě Gran Turismo Sport díky neutuchající podpoře autorů rozhodně nezklamala. V pořadí už sedmý regulérní díl by se ale ve startovní herní nabídce PS5 náramně vyjímal. Autoři vždycky dbali na grafickou prezentaci a díky novým technologiím by vám auta mohla doslova jezdit po obýváku. Ani nemluvě o tom, že by skrz bleskové nahrávací časy mohli popustit uzdu ze řetězu v případě detailů, které se nachází kolem tratí.

Gran Turismo Sport

 

God of War

Série God of War, původně relativně bezmyšlenkovitá řežba z dob druhého PlayStationu, prodělala v minulém roce ozdravnou kůru, během které jí byl do žil vlit nový život. Zatím poslední díl se stal jedním z pilířů herní nabídky současné konzolové generace a dá se říci, že pokud máte doma PlayStation 4, tak vlastníte i God of War. Nebo minimálně znáte někoho, od koho si jí můžete půjčit. I kvůli velmi otevřenému konci je existence dalšího dílu v podstatě jistou záležitostí. Otázkou je pouze fakt, kdy se ho dočkáme. Je pravda, že počítat s ním hned pro příští vánoce je možná až moc troufalé, ale přesto se moc těšíme. Posun očekáváme hlavně z hlediska grafiky a celkové otevřenosti světa. I když už posledně vše vypadalo moc hezky a průzkumu bez hranic jsme si také užili celkem dost, autoři se určitě pokusí všechno posunout na ještě vyšší úroveň. Nemůžeme se dočkat, s čím přijdou!

God of War III Remastered 

 

The Elder Scrolls

Od vydání Skyrimu, zatím posledního dílu v sérii Elder Scrolls, už uplynulo téměř deset let, ale to hráčům vůbec nevadí a zas a znova se rádi ponoří do remasterované verze svého oblíbeného RPG. Během loňského ročníku herní výstavy E3 bylo konečně potvrzeno, že studio Bethesda na šestce skutečně pracuje. Její vydání je možná stále v nedohlednu, ale to nám nezabrání mít hned několik přání, která by se nám snad mohla v šestých Elder Scrolls vyplnit. Za prvé je to omezení náhodně generovaných dungeonů a vůbec eliminace jakýchkoliv nahrávacích obrazovek.

Zkrátka a dobře chceme ručně vymodelovaný svět, ve kterém nebude potřeba neustále otevírat a zavírat dveře, aby se mohla načíst další podzemní kobka. Za druhé chceme grafiku, která nám vyrazí dech. To se naposledy povedlo u čtvrtého dílu, tedy u Oblivionu. A ačkoliv Skyrim nevypadal v době vydání rozhodně špatně, zub času se na jeho technické stránce notně podepsal. Za těch deset let vývoje (a naší trpělivosti) bychom si něco „neskutečného“ zasloužili. Třetí přání je možná maličko nereálné, ale pro jednou bychom si přáli nezačínat hru jako nicka kdesi v katakombách, ale naopak jako vládce nějakého toho kousku země, který může rozhodovat o osudu svých poddaných. Co vy na to?

The Elder Scrolls Online: Elsweyr

 

Grand Theft Auto

Čím jiným zakončit náš výhled do budoucnosti, než zbožným přáním v podobě dalšího dílu v sérii Grand Theft Auto. Nemusí se to zdát, ale ten zatím poslední vyšel už před dlouhými šesti lety a původně dokonce ještě na předchozí generaci konzolí. A i když postupem času zavítal i na PlayStation 4, šlo v jádru o zcela stejnou hru. Je skoro jisté, že šesté Grand Theft Auto někdy vyjde a je velmi pravděpodobné, že to nebude hned po vydání konzole. Díky novým technologiím přímo v konzoli ale můžeme očekávat daleko větší rozlohu, po které se budeme moci pohybovat a s tím jde ruku v ruce i lepší grafika, kterou jsme mohli obdivovat už v loňském Red Dead Redemption II.

Upřímně by nám ani nevadilo, pokud by se nevrátila možnost přepínání hlavních postav v průběhu hraní, ale pokud by místo toho přibyly dedikované kooperativní mise, tak bychom se rozhodně nezlobili. A pokud se navíc vyplní i představa toho, že by se v šestém díle propojila území Liberty City, Vice City i San Andreas, tak bychom si s radostí počkali i několik let.

GTA V

 

Jaké hry byste si na PlayStationu 5 zahráli vy? Napište nám vaše tipy do komentářů!

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (6)

Grand Turismo

Pro mně osobně je play station s tímto titulem spjat a je to pro mně důvod proč si ps pořídit.

@vaclavikmiva: :-)

Fighting Force 1

Uz dlouho se neobevila na Playstationu, naposled na PS1 tato na svou dobu velmi zabavna mestka mlaticka pro dva hrace na jedny obrazovce! Na trhu chybi takovehle hry. Pral bych si remake tohoto 1. dilu.

E3

ahoj, na E3 bylo oznámeno že na něm pudou všechny hry od PS 2, PS 3, PS 4, PS 5 . Proto jsem zvědav je si to bude .

@Angels-: Na E3 nic takového určitě oznámeno nebylo, protože tam Sony ani nemělo prezentaci a PS5 oficiálně nebyl ani představen :-)

F1 2020

to chci kompatilitibita bude s ps4, jen mne mrzí jazyk a hlavně nekonektiovita s VR 3d

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru