Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Ve stínu iPhonů 15. Co umí nové hodinky Apple Watch?

Ve stínu iPhonů 15. Co umí nové hodinky Apple Watch?

Události
Apple Watch Series 9, 41mm, Pink, Light Pink Sport Band - S/M_1388591922
Apple Watch Series 9, 41mm, Pink, Light Pink Sport Band - S/M
9 496 Kč 11 490 Kč
Apple Watch Series 9, 45mm, Silver, Storm Blue Sport Band - S/M_449674940
Apple Watch Series 9, 45mm, Silver, Storm Blue Sport Band - S/M
10 157 Kč 12 290 Kč
Apple Watch Ultra 2, Alpine Loop, Olive, Small_2119682393
Apple Watch Ultra 2, Alpine Loop, Olive, Small
19 000 Kč 22 990 Kč
Apple Watch Ultra 2, Ocean Band, Orange_108806111
Apple Watch Ultra 2, Ocean Band, Orange
19 000 Kč 22 990 Kč

V posledních dnech se všechna pozornost strhává k nejnovějším iPhonům 15. Apple nicméně láká i na další novinky – především chytré hodinky Apple Watch Series 9 a prémiový model Apple Watch Ultra 2.

O nových iPhonech 15 jsme se detailněji rozepsali již ve chvíli, kdy startovaly předobjednávky. Na řadě jsou tedy chytré hodinky s logem nakousnutého jablka. Jako první si představíme Apple Watch Series 9. Tyto hodinky vychází designově z předchůdce, nabídnou ale vyšší výkon díky novému čipu S9 SiP. Díky tomu je Siri rychlejší, pracuje totiž přímo v hodinkách. Nově má také přístup ke zdravotním datům a dokáže je zaznamenávat.

Kromě zvýšení výkonu nabízí řada Series 9 nové magické gesto dvojitým poklepáním, díky kterému můžete hodinky ovládat bezdotykově. Stačí dvakrát rychle za sebou spojit palec s ukazováčkem na ruce, kde máte hodinky, načež vyvoláte různá gesta – přijmete hovor nebo zastavíte budík. Na displej už tak nebudete muset šahat třeba při vaření špinavýma rukama.

Šikovnou vychytávkou je i Přesné hledání pro iPhone. Hodinky Apple Watch Series 9 pohání watchOS10, který přináší přepracované aplikace, novou Chytrou sadu, neokoukané ciferníky, cyklistické a turistické funkce a nástroje na podporu duševního zdraví.

„Hodinky Apple Watch jsou nepostradatelným společníkem, který milionům lidí po celém světě usnadňuje péči o zdraví, kondici, komunikaci a bezpečnost,“ uvedl provozní ředitel Applu Jeff Williams, a dodal: „Představujeme dosud nejlepší řadu hodinek Apple Watch s novými úžasnými funkcemi a technologickými pokroky, včetně nového gesta dvojitým poklepáním, jasnějšího displeje nebo Siri přímo v hodinkách. Zároveň se jedná o naše vůbec první uhlíkově neutrální produkty. Apple Watch nikdy nebyly lákavější – ať už uživatelé upgradují ze staršího modelu, nebo si pořizují své první.“

 

Předobjednat Apple Watch Series 9 

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple Watch Series 9

Apple Watch Series 9

Apple Watch Ultra 2

Nové generace se dočkal také pokročilý model Watch Ultra, který má nově v názvu číslovku dvě. Apple se netají tím, že tento model představuje to nejlepší, co můžete na zápěstí nosit. Model Watch Ultra 2 staví na čipu S9 SiP, má tedy stejné srdce jako levnější model Watch Series 9. Nechybí ani vychytávky představené v rámci devítkové série, například magické dvojité poklepání pro snadnější ovládání.

Maximální jas Apple Watch Ultra 2 se podařilo posunout až na 3000 nitů, což je o 50 % více než u první generace Apple Watch Ultra, a jedná se tak o vůbec nejjasnější displej, jaký kdy Apple v hodinkách nabídnou. V praxi to oceníte samozřejmě nejvíce na přímém slunci. V temných místnostech nebo v brzkých ranních hodinách se může jas displeje snížit na pouhý jeden nit, aby neobtěžoval své okolí a šetřila se baterie. Výdrž je v úsporném režimu až 72 hodin, ve standardním až 36 hodin.

Nová technologie displeje také přináší vylepšení Svítilny – otočením korunky Digital Crown lze dočasně zdvojnásobit jas a posvítit si na cestu o to lépe. Apple Watch Ultra 2 jsou navržené do extrémů a byly ozkoušené napříč nejširší škálou výšek ze všech produktů Apple, od 500 metrů pod hladinou moře pro prozkoumání nejnižších údolí, po 9 000 metrů pro výstupy na nejvyšší vrcholky světa.

„Letos jsme udělali naše nejhouževnatější a nejschopnější Apple Watch ještě lepší,“ řekl Jeff Williams, provozní ředitel Applu, a dodal: „Apple Watch Ultra 2 jsou naše nejpokročilejší Apple Watch, se zásadním vylepšením výkonu a funkcí. Jsou skvělé pro každého, kdo chce nejjasnější displej, nejdelší výdrž baterie a nejlepší GPS v historii Apple Watch. To vše v ohromujícím designu.“

 

Předobjednat Apple Watch Ultra 2 

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple Watch Ultra 2

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple Watch Ultra 2

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru