Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Vychází nová Arma. Čtyřka to ale (zatím) bohužel není

Vychází nová Arma. Čtyřka to ale (zatím) bohužel není

Události
Stavebnice SEVA ARMÁDA - Bitva_669015139
Stavebnice SEVA ARMÁDA - Bitva
1 404 Kč 1 699 Kč
Desková hra Armádní generál: Velitel zásobování_409776402
Desková hra Armádní generál: Velitel zásobování
743 Kč 899 Kč

Česká střílečka Arma Reforger oficiálně opustila předběžný přístup a přichází ve verzi 1.0. Jde o důležitý milník na cestě k plnohodnotnému 4. dílu, který je ve vývoji.

Arma Reforger navazuje na to nejlepší, co představily tři předcházející díly série Arma a hromada obsahových datadisků z dílny českého studia Bohemia Interactive. Do režimu Early Access hra zamířila v květnu loňského roku a vysloužila si relativně kladné ohlasy, například nedávná hodnocení na digitální platformě Steam jsou ze 76 % pozitivní. Titul je nyní v hotové verzi k dispozici jak na PC, tak na konzolích z rodiny Xbox.

Arma trochu jinak, ale se špetkou nostalgie

Hra představuje první velký zátěžový test pro nový engine Enfusion, který by měl pohánět plánovaný a již ohlášený čtvrtý díl série. V období studené války, které je na kultovní vojenskou techniku opravdu velmi bohaté, můžete zamířit na dva ostrovy uprostřed Atlantiku – zcela nový Arland a fanouškům dobře známý Everon, kde všechno začalo.

Hra má hned několik módů, přičemž tím hlavním je multiplayerový Conflict simulující skutečnou válečnou vřavu s vysokou mírou realističnosti. Menší taktické souboje nabízí mód Bojové operace, hračičkové si pak mohou vytvářet vlastní obsah v režimu Game Master a sdílet jej s ostatními.

ss_6acb2b04c3ba95c1fe6129487c2fc024c9a53b31.1920x1080.jpg
ss_47cfe35a8a52aef0789b3c8fb73fa326f80d3cc0.1920x1080.jpg
ss_85bd8e1b315cd6d277b5aee525389e3af3473a00.1920x1080.jpg

O tom, na jaké novinky se můžete v Arma Reforger těšit a na čem tým v uplynulých týdnech a měsících pracoval, se ve videu rozpovídal šéf projektu Jan Dušek. Připomíná, že kromě řešení známých bugů šlo především o korektní nastavení všech základních systémů hry, tak aby byla zábavná a férová.

Zároveň ujišťuje, že opuštění režimu předběžného přístupu v žádném případě neznamená, že by vývoj hry měl skončit. Přímo na webu vývojářů je k dispozici podrobná roadmapa toho, na co se ještě fanoušci mohou těšit. Konkrétně jde například o mortary, kulomety ve vrtulnících, tlumiče nebo výbušniny.

A protože „Bohemka“ nezapomíná ani na to, odkud pochází, je Arma Regorger v prodeji samozřejmě kompletně s českým rozhraním a titulky, takže si hru užijí i ti, kteří nevládnou angličtinou na komunikační úrovni. Vydáte se do bojů v Reforgeru, nebo si počkáte až na Arma IV? Dejte nám vědět do komentářů!

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (6)

CZ/SK server

Ahoj, znovu jsme spustili CZ/SK server pro Armu Reforger, když se teď k Armě Reforger po skončení early access vracejí hráči a CZ/SK server chyběl. Budeme rádi, když si s námi přijdeš zahrát. Také pořádáme tematické a příběhové události, abychom navodili skvělou atmosféru a zvýšili zážitek ze hry.
Název serveru: [CZ/SK] SQUATERS LEGACY
IP a PORT: 80.211.208.214:2001
Discord: https://dsc.gg/squaterslegacy

@Streetr: Super, jen prosím nezajebte server tisíce módy.

@vokac7: Módy budeme držet na minimum, jen technické (admin nástroje, UTF8 pro diakritiku) a dobové (studená válka). Žádnou moderní technologii po tomto období tam nečekejte.

@Streetr: Zdravím, chtěl bych se zeptat, dá se u nové Army hrát nějaký server/mód, kde se dají stavět základny? Něco jako DayZ bez zombiku :)

@dědeček10: Nic takového tam zatím není, jako v DayZ. Lze budovat vojenské tábory v závislosti na počtu zásob v daném táboře.
Jinak DayZ mód je zatím v plenách.

V Armě

jsme si kupovali sušenky, abychom si přilepšili k bídné vojenské stravě. Ale za žold 10 korun měsíčně (na začátku, ještě v hodnosti vojínů) to nebylo žádné terno. :-)

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru