Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Vychází Starfield, nejočekávanější hra roku. Zde je vše, co víme

Vychází Starfield, nejočekávanější hra roku. Zde je vše, co víme

Události
Starfield (Xbox Series X)_1428360285
Starfield (Xbox Series X)
1 569 Kč 1 898 Kč
1 239 Kč 1 499 Kč
Xbox Series Bezdrátový ovladač, Starfield Limited Edition_1428902643
Xbox Series Bezdrátový ovladač, Starfield Limited Edition
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Wireless Headset Starfield, bílá_1596205676
Xbox Wireless Headset Starfield, bílá
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Series X, 1TB, černá_1398942047
Xbox Series X, 1TB, černá
10 653 Kč 12 890 Kč

Dostojí Bethesda svým slibům a nabídne hráčům ultimátní vesmírné RPG, ve kterém bude možné strávit stovky hodin objevováním, questováním a zachraňováním světa?

Odpověď na tuto otázku získáme už velice brzy. Ještě než se tak stane, pojďme si připomenout, co vše v současnosti o Starfield víme a zodpovědět některé klíčové otázky, na které možná budete chtít znát odpovědi.

Kdy vychází Starfield?

Po letech čekání a odkladů vychází RPG Starfield od Bethesda Game Studios 6. září 2023. Konkrétně v našem regionu bude hru možné spustit v čase 02:00, což znamená, že mnoho hráčů dost možná čeká skutečně bezesná noc. Ovšem pozor, majitelé edicí s názvy Premium a Constellation si mohou zahrát již 1. září 2023. Dávejte tedy už od pátku velký pozor na případné spoilery!

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Bude Starfield i na PlayStation?

Přestože Bethesda původně hru na PlayStation vydat chtěla, po akvizici celé skupiny ZeniMax Media Microsoftem v roce 2021 se vývojáři de-facto stali součástí Xbox Game Studios. A tak Starfield vychází exkluzivně pro konzole Xbox Series X, Xbox Series S a také na platformě PC.

Jaké jsou HW požadavky na spuštění Starfield?

Pakliže se do světa, který si vysnil šéfdesignér Todd Howard, budete chtít vydat na svém počítači, budete si muset připravit poměrně nadupané železo. Specifikem, na které si pomalu budeme muset u AAA her začít zvykat, je to, že Starfield je možné nainstalovat a spustit pouze na SSD disku, kde si sebere 125 gigabajtů místa. Na další požadavky na grafickou kartu, procesor či paměť, se podívejte níže.

Minimální požadavky:

  • Procesor: AMD Ryzen 5 2600X nebo Intel Core i7-6800K
  • Paměť: 16 GB RAM
  • Grafická karta: AMD Radeon RX 5700 nebo NVIDIA GeForce 1070 Ti

Doporučené požadavky:

  • Procesor: AMD Ryzen 5 3600X nebo Intel i5-10600K
  • Paměť: 16 GB RAM
  • Grafická karta: AMD Radeon RX 6800 XT nebo NVIDIA GeForce RTX 2080

Kolik planet je ve Starfield?

Zní to až neuvěřitelně, ale tvůrci potvrdili, že ve Starfield je k dispozici více než 1000 planet, na nichž můžete přistát a začít je objevovat. Ovšem má to přeci jen trošku háček. Zaprvé, jen na zhruba desetině z nich najdete život v nějaké formě. A zadruhé, po přistání bude možné objevovat oblast zhruba deset minut chůze od výchozího bodu. Pokud budete chtít na planetě vyrazit dále – u obydlených planet třeba do většího města – bude nutné se s lodí opět vznést a přistát na jiném místě.

Bude Starfield v češtině?

Kvůli skutečně obří velikosti hry se oficiální češtiny nedočkáme. To ale neznamená, že neexistuje šance, že si nakonec Starfield v rodném jazyce zahrajete. Neoficiální překladatelský tým složený z matadorů v tomto oboru už oznámil, že kompletní lokalizaci hry plánuje. Ovšem nezapomeňte na to, že půjde nainstalovat pouze na PC! Je velmi pravděpodobné, že se bezprostředně po vydání objeví také překlad, který bude vytvořený umělou inteligencí. Po zkušenostech s podobnými „překlady“ her v minulosti vám však doporučujeme se podobným iniciativám vyhnout. Jakmile bude kvalitní čeština pro Starfield k dispozici, určitě se to dozvíte.

Jak dlouho potrvá dohrát Starfield?

V tuto chvíli můžeme pouze odhadovat, nicméně můžeme odtušit z některých náznaků, že Starfield vám vystačí na skutečně hodně dlouhou dobu. Třeba šéf vydavatelské divize Bethesdy Pete Hines se nechal slyšet, že ve hře zatím utopil přes 150 hodin a „není ani zdaleka blízko k tomu, aby viděl všechno, co hra nabízí“. Vzhledem k propracovanému RPG systému a rozvětvenému příběhu včetně vedlejších linek se navíc předpokládá poměrně velká míra znovuhratelnosti. Součástí hry bude také oblíbený režim New Game +. Dokončení hlavního příběhu by podle oficiálních informací mělo zabrat asi 40 hodin čistého času.

Kdy vyjdou první recenze na Starfield?

Globální recenzní embargo na Starfield padá 31. srpna 2023 večer. V tento okamžik lze očekávat první recenze na Starfield. Nicméně někteří zkušení recenzenti už se nechali slyšet, že na vyřčení konečného verdiktu budou potřebovat více času, vzhledem ke komplexitě hry a jejích systémů. Poněkud problematická byla také distribuce recenzních klíčů. Na recenzi na GEEK magazínu se můžete těšit přibližně v polovině září.

Je Starfield v Xbox a PC Game Pass?

Dobrá zpráva pro všechny hráče – odpověď je ano! Základní edici hry Starfield si můžete zahrát, pokud máte kteroukoliv úroveň předplatného Game Pass od Microsoftu, a to v den vydání. Tak vzhůru do roku 2330 našeho letopočtu! 

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru