Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Z videohry do reálného života. Tohle jste na závodní trati ještě neviděli

Z videohry do reálného života. Tohle jste na závodní trati ještě neviděli

Události
Nintendo GameCube Controller (SWITCH)_566016609
Nintendo GameCube Controller (SWITCH)
Produkt není určen k prodeji.
Genesis Seaborg 350 (PC, PS4, XONE, PS3)_168767515
Genesis Seaborg 350 (PC, PS4, XONE, PS3)
1 487 Kč 1 799 Kč
Logitech G920 (PC, Xbox ONE)_827590210
Logitech G920 (PC, Xbox ONE)
4 958 Kč 5 999 Kč

Snad každý hráč měl někdy touhu vyzkoušet to, co se naučil v nějaké videohře i v reálném životě. Odvahu měl na to ale ve skutečnosti jen málokdo. Zářnou výjimkou je závodník Ross Chastain, který na závodní trati předvedl manévr století.

Skákat ladně na protilehlou budovu a popírat tak fyzikální zákony. Kličkovat v běžném provozu se svým supersportem tak brilantně, že nikoho neohrozíte. Nebo klidně jen mít tak precizní mušku a intuici, že se snadno vypořádáte s jakýmkoliv protivníkem.

Svět videoher nabízí častokrát dechberoucí podívanou a není vůbec těžké si představit, že animovanými hrdiny na našich herních displejích jsme my sami. Když se ale někdo bez pořádné průpravy zkusí podobné kousky zrealizovat i v reálném životě, nedopadává to zpravidla vůbec dobře.

Závodník Ross Chastain se inspiroval ve hře NASCAR 2005 na Nintendo Gamecube

Trénoval na Nintendo Gamecube

Úplně jiný příběh nám ale naservíroval během uplynulého víkendu Američan Ross Chastain, když během závodu na Martinsville Speedway předjel pět jezdců nevídaným způsobem a zajistil si tak postup do finále na úkor dalších závodníků.

Svůj vůz opřel o vnější bariéru a zařadil nejvyšší rychlostí stupeň. „Pustil jsem volant a jen doufal, že nic nechytnu. Úplně stejně jsme to dělali, když jsme závodili v NASCAR 2005 na Nintendo Gamecube a chtěli porazit soupeře,“ popsal těsně po závodech svou cestu k vítězství Chastain.

Zapsal se tak do historie jako první závodník, který svůj um z videoher aplikoval takovým způsobem v reálných závodech. A ostatní účastníci, kteří se tradičně drželi v ideální stopě uvnitř dráhy, jen nevěřícně kroutili hlavou. Žádná pravidla ale podle všeho Chastain neporušil, i když jeho manévr ostatní řidiči odsuzovali, a tak se nyní může radovat ze zaslouženého postupu.  

NASCAR 2005 na Nintendo Gamecube

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru