Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Žádný Mac Pro. Tohle je herní monstrum Daniela Vávry

Žádný Mac Pro. Tohle je herní monstrum Daniela Vávry

Události

Scenárista, designér a spoluzakladatel Warhorse Studios Daniel Vávra se pochlubil, jak vypadá jeho nový počítač. A musíme uznat, že je to přehlídka moderních technologií. Podívejte se, na čem hraje a pracuje tvůrce videoher Mafia: The City of Lost Heaven či Kingdom Come: Deliverance.

Patrně není potřeba zdůrazňovat, že Daniel Vávra je člověk, který výpočetním technologiím velmi rozumí. Na svém blogu tak nedávno zveřejnil podrobný rozbor celé své sestavy. Podrobně v tomto zápisku vysvětluje přesné důvody, které ho vedly k volbě každé jednotlivé komponenty.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pracovní prostředí Vávry je dechberoucí. Foto: Daniel Vávra

 

Vcelku logicky také vysvětluje, proč volba nepadla na Mac Pro, který je podle něj „nejpředraženější PC všech dob“. Pokud chcete tedy do světa slavného designéra a scénáristy nahlédnout trochu více, rozhodně doporučujeme zmiňovaný blogový zápisek přečíst, čte se jedním dechem. My se v nadcházejících řádcích zaměříme pouze na volbu komponent, které našly ve Vávrově nové sestavě domov.

Všechny součástky jsou poskládány ve skříni Antec Fusion Max, která perfektně ladí s Hi-Fi sestavou. Při volbě základní desky vyhrála nakonec ASRock TRX40 Creator. V tomto podvozku tepe špičkový procesor AMD Threadripper TR 3970X, který slavný designér a scénárista označuje za „ideální kompromis mezi pracovním a herním světem“. O chlazení tohoto monstra se stará mimochodem Noctua NH-U12S.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Použitá skříň perfektně ladí s Hi-Fi sestavou. Foto: Daniel Vávra

 

Grafický výkon obstarává Radeonem RX 6900XT – přímý konkurent modelu GeForce RTX 3090 od Nvidie. Sám Vávra nicméně přiznává, že sehnat tento model v současné době prakticky není v lidských silách. Proto jej koupil nakonec sám od překupníka.

Celá sestava nabízí úložiště o kapacitě 14 TB, která se skládá ze jednotek Corsair 4TB M.2 NVMe PCIe Gen 3 a systémového disku Samsung PRO EVO 980 s kapacitou 2 TB. Jen disky mimochodem vyšly Vávru na více než 80 000 Kč. Aby bylo možné všechny disky osadit, použil Vávra také PCIe kartu Hyper M.2 X16 Gen 4, která pojme až 4 další M.2 Gen4 SSD.

V sestavě samozřejmě nemůže chybět ani zdroj, operační paměť a další drobnosti. Informace o těchto komponentách – včetně fotografií ze stavby a dalších pikantních detailů – naleznete na blogu Vávry. Tipnete si ještě před návštěvou zmiňovaného zápisku, kolik celá sestava stála?

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (3)

:/

Článek(ten hlavní v odkazu) ve stylu - takhle ne :)
s rozumnějším výběrem komponent šlo spoustu peněz ušetřit a ve výkonu by nebyl poznat rozdíl.
Ultra rychlé SSD evidentně nejsou využity, boot za 30s ?, zbytečně měněný zdroj (stačilo vyměnit ventilátor), na editaci 4K videí (časem určitě i 8K) a RAW foto - přidat RAM - určitě bych dal 128GB.
Nu ale autor/uživatel je zjevně se svým výtvorem spokojený (což je to nejdůležitější) , tak mu to přejme :)

@NAGGER: Navíc zcela nedostačné fotografie.

@NAGGER: Tak RAM použil své ze staré sestavy. Když časem pozná, že je třeba víc přikoupí nové.
Za bootem 30s najisto stojí migrované windows. To by řešila čistá instalace.
A koupě nového zdroje, který poběží většinu času v pasivním módu mě přijde logická. S výměnou ventilátoru u zdroje mám osobně špatné zkušenosti. Aut. řízení otáček u zdroje je vždy přesně nastavené na konkrétní jeden druh ventilátoru.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru