Musíte ji mačkat. Nová vlajková loď HTC láká na unikátní konstrukci

Události 70 % hodnotili 2 uživatelé 16. 5. 2017

Společnost HTC v úterý ukázala světu svou novou vlajkovou loď. Chytrý telefon U11 bude po stránce výkonu patřit k tomu nejlepšímu v nabídce tohoto výrobce, navíc bude lákat na unikátní „mačkací konstrukci, která má velmi usnadnit ovládání.

Na první pohled vypadá HTC U11 jako tuctový smartphone, a to nemyslíme nijak hanlivě. Konstrukce kombinuje kovové a skleněné prvky, punc elegance a prémiového segmentu tedy tomuto přístroji rozhodně nechybí. Při bližším ohledání si však pozornější uživatelé všimnou, že o obyčejný smartphone vůbec nejde – právě zmiňovaná konstrukce je zcela unikátní.

Výrobce novou technologii nazývá HTC Edge Sense a ve zkratce by se dala shrnout následovně. Konstrukce, především tedy bočnice zvládají rozeznávat intenzitu přítlaku, ovládat smartphone je tak možné doslova mačkáním, aniž by se uživatel dotkl displeje.

HTC U11

 

V praxi přijde vhod

To se v praxi hodí daleko více, než by se mohlo na první pohled zdát. Tak například když chcete pořídit selfie, jednoduše smartphone stisknete. Vyvarujete se tak krkolomnému lámání prstů při snaze nahmatání spouště na dotykové obrazovce. Stejným způsobem je nicméně možné také spouštět další aplikace a přednastavené úkony. Už se nemůžeme dočkat, až budeme mít možnost vyzkoušet nový systém mačkacího ovládání v praxi.

Ale zpět k samotnému smartphonu. Model HTC U11 je poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 83, u nějž jsou čtyři jádra taktována na 2,45 GHz a další čtyři na 1,9 GHz. Nedílnou součástí tohoto čipu je grafické jádro Adreno 540. Stroj dostal dále do vínku 4 GB operační paměti a 64GB úložný prostor. Samozřejmostí je i podpora paměťových karet typu microSD.

Displej má úhlopříčku 5,5 palce a nabízí rozlišení 2560 x 1440 pixelů. Pro úplnost dodejme, že vše běží pod operačním systémem Android 7.1.1., který si však – alespoň co se prostředí týče, vyladil výrobce k obrazu svému.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

HTC U11

 

Prémiové fotoaparáty a audio

Samozřejmostí jsou i dva fotoaparáty. Ten na zadní straně nabízí rozlišení 12 megapixelů a je vybaven technologií Ultrapixel 3. Díky ní by měl podle výrobce být schopen zachytit daleko více detailů než většina konkurentů. Mimochodem tento senzor nabízí laserové ostření, optickou stabilizaci a je napojen na objektiv se světelností f/1.7.

Hlavní fotoaparát dokáže natáčet až 4K videa, a to dokonce s 3D zvukem, neboť ve smartphonu je integrováno hned několik mikrofonů. Pro úplnost dodejme, že přední senzor má rozlišení 16 megapixelů, pro vytváření autoportrétů by tak měl být více než dostatečný.

Představení fotoaparátů u nové vlajkové lodi HTC 

 

Upgradu se dočkaly i reproduktory HTC BoomSound Hi-Fi Edition. Jsou nyní ještě hlasitější a poskytují větší dynamický rozsah. „Výškový reproduktor ukrytý ve sluchátku, je nyní opařen akustickou komorou, se kterou zní středy a výšky výrazně lépe. Basový reproduktor je také výrazně lepší, díky vylepšené magnetické soustavě dokáže zahrát silnější, čistší a v neposlední řadě i hlubší tóny,“ podotkli při premiéře nového smartphonu zástupci HTC.

Třešničkou na dortu je pak zvýšená odolnost, konkrétně se nová vlajková loď chlubí certifikací IP 67. To znamená, že přístroj je chráněn zcela před vniknutím prachu a zároveň může být také ponořen do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut.

Chytrý telefon HTC 11U by se měl na pultech obchodů objevit v průběhu června za cenu pohybující se těsně pod hranicí 20 000 Kč.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

HTC U11

Diskuze k novince

Máte otázky k k dané novince?
Zeptejte se v diskuzi.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, !