Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
5 herních pecek, které vycházejí v listopadu

5 herních pecek, které vycházejí v listopadu

Produktové tipy
Call of Duty: Vanguard (PS5)_15433994
Call of Duty: Vanguard (PS5)
908 Kč 1 099 Kč
Forza Horizon 5 (Xbox)_1856560668
Forza Horizon 5 (Xbox)
1 111 Kč 1 344 Kč
495 Kč 599 Kč
Battlefield 2042 (PC)_575560163
Battlefield 2042 (PC)
412 Kč 499 Kč
Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition (PS4)_1488444610
Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition (PS4)
702 Kč 849 Kč

Návrat legendárních GTA, nové Call of Duty a Battlefield, krocení pravěkých ještěrů a velká jízda Mexikem.

Call of Duty: Vanguard, vychází 5. listopadu

Druhá světová válka nabízí spoustu příběhů. Příběhů obřích bitev, ale i příběhů malých lidí, jejichž jména už historie často zapomněla. A právě těmhle zapomenutým hrdinům by se mělo věnovat Call of Duty: Vanguard. Podíváme se na hned několik bojišť, na západní frontu, do severní Afriky, promrzlého Sovětského svazu i do Pacifiku. Tady všude bojovali hrdinové, jejichž cesty spojí osud, stanou se jednou z prvních speciálních jednotek a zjistí, že právě v jejich rukou možná leží osud celého světa i to, jak dopadne druhá světová válka. Proti nim stojí nelítostný Hermann Freisinger, nacista a příslušník gestapa, který se odmítá smířit s tím, že by měla Třetí říše prohrát. Tvůrci se inspirovali skutečnými příběhy skutečných lidí a ačkoliv jsou hrdinové vymyšlení, to, co prožívali a čím si prošli, bude opravdové. Například sovětská odstřelovačka Polina má být inspirovaná slavnou Ljudmilou Pavličenkovovou, která zastřelila více než tři stovky nepřátel. Vrací se samozřejmě i populární zombíci a v multiplayeru došlo na pár zajímavých změn včetně možnosti nastavit si intenzitu boje podle preferovaného stylu hraní. Do války se mohou vydat majitelé PC, Xbox One a X/S a PlayStation 4 a PlayStation 5. 

Jurassic World Evolution 2, vychází 9. listopadu

Kvůli Covidu se sice musela odložit premiéra třetího filmového Jurského světa a dočkáme se ho až příští rok, fandové dinosaurů však nemusí smutnit. A fandové strategií, kterým jsou dinosauři ukradení, ale chtějí prostě budovat něco jiného než město, zoo, základnu na Marsu nebo banánovou republiku taky ne. Opět budete stavět vlastní zábavní park/dinosauří zoologickou, cestovat po světě a hledat zkameněliny a hrát si s DNA pravěkých potvor. A to všechno ideálně tak, abyste nepřišli na buben a aby vám ty ještěrky moc často neutíkaly a nežraly návštěvníky. Každá z nich totiž vyžaduje jiný typ výběhu, jinou péči a jiné sousedy. Celkově jich má být k dispozici 75 druhů, takže je z čeho vybírat a na co lákat návštěvníky. Oproti předchozímu dílu by měli mít vylepšenou umělou inteligenci a lépe se přizpůsobovat prostředí, lovit ve smečkách a chovat se víc realisticky. Souostroví z jedničky navíc dvojka vymění za celé Spojené státy, takže stavět budete třeba i na poušti nebo v lesích. Na dinosaury se můžou těšit majitelé PC, PS4 a PS5 a Xbox One a X/S.

Forza Horizon 5, vychází 9. listopadu

Je libo arkádové závody, nebo radši něco realističtějšího? Série Forza nabízí obojí. Kdoo má zájem o to první, pro něj je ideální Forza Motorsport. Kdo se za volantem raději vyblbne, ten má Horizon. A pětka slibuje, že na tom nic měnit nebude. I tentokrát se můžete těšit na otevřený svět a po Evropě a Austrálii se podíváme do Mexika. Tvůrci slibují nejen zdaleka největší mapu, jaká se kdy v sérii objevila (o 50% větší než minule), ale taky pořádně barvitou. Najdete tu vyhaslou sopku, hluboké džungle, velkoměsta, pláže, nebo třeba i mayské chrámy. Můžete si jen tak jezdit, soupeřit online s dalšími hráči, samozřejmostí je však i kampaň a taky upravování jednotlivých aut. Úprav se dočkal systém počasí. Rozdíly budou nejen v tom, v jakém ročním období zrovna závodíte, ale i v jaké oblasti se nacházíte. Vliv by měla mít i nadmořská výška. A taky nové multiplayerové aktivity a víc než pět stovek aut! Těšit se můžou majitelé PC, Xbox One a X/S. 

Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition, vychází 11. listopadu (digitálně), 7. prosince (krabicová verze v e-shopech)

Rockstar nás docela trápí. Na novém Grand Theft Auto se tam určitě pracuje dnem i nocí, ale kdy ho uvidíme a co od něj můžeme čekat, to nám zatím nikdo moc říct nechce. A to od vydání pětky uběhlo už osm let! Naštěstí se fandům pokusili to čekání alespoň trošku zkrátit možností vrátit se do minulosti. A užít si ještě jednou dnes už dvacet let staré Grand Theft Auto III, které bylo herní revolucí, vydat se do osmdesátých let v GTA: Vice City a podívat se mezi gangstery v GTA: San Andreas. To vše samozřejmě v notně vylepšené podobě. Claude, Tommy Vercetti a CJ se totiž vrací v remasterovaných verzích. Vylepšené mají být grafické prvky, stíny a odrazy světla, ale i modely postav nebo aut. Ovládání by mělo být stejné jako u pátého dílu, takže se nebudete muset učit žádné novinky, ani lovit v paměti, jak že se to vlastně před lety střílelo z toho raketometu… Pokud tedy máte chuť zavzpomínat si na staré časy, nebo se podívat do historie téhle série, lepší možnost už mít asi nedostanete. Zahrát si můžete na PC, PS4 a PS5, Nintendo Switch, Xbox One a X/S a příští rok i vyjdou i verze pro Android a iOS.

Battlefield 2042, vychází 19. listopadu

Se sérií Battlefield jsme se už do budoucnosti podívali, v posledních dílech se však tvůrci zaměřili na světové války. A už asi i jim začalo malinko chybět trochu té sci-fi akce. Příběh tu tentokrát je, ale bacha, kampaň pro single-player byste hledali marně, děj se bude vyprávět v rámci multiplayeru. Je rok 2042. Klimatické změny zlikvidovaly životní prostředí a navíc začaly z nebe padat satelity a došlo k blackoutu. Rusko a Amerika jsou hodně nervózní a ke slovu se dostávají armády… ale ono to je celkem jedno. Jde o to střílet. Nebo alespoň těm, co střílí, pomáhat. Vrátí se starý známý drsňák Irish, který může krýt kolegy neprůstřelným štítem, nad bojištěm můžete taky létat s wingsuitem, umisťovat na něj automatické obranné věže nebo léčit svoje parťáky s pomocí pistole, která střílí léčivé šipky… no co, jsme v budoucnosti. Jinak by ale všechno podstatné mělo zůstat při starém. A to je dobře. Hrát můžete na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox X/S. 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru