Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Lenovo nabízí řešení pro každou kancelář

Lenovo nabízí řešení pro každou kancelář

Produktové tipy
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11, černá_1407619131
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11, černá
52 306 Kč 63 290 Kč
51 562 Kč 62 390 Kč
Lenovo ThinkVision T27h-30 - LED monitor 27"_1924173386
Lenovo ThinkVision T27h-30 - LED monitor 27"
8 587 Kč 10 390 Kč
8 138 Kč 9 847 Kč
Lenovo ThinkPad E16 Gen 1 (AMD), černá_1394663424
Lenovo ThinkPad E16 Gen 1 (AMD), černá
17 760 Kč 21 490 Kč
Lenovo ThinkCentre M70q Gen 4, černá_100159029
Lenovo ThinkCentre M70q Gen 4, černá
11 066 Kč 13 390 Kč
Lenovo ThinkCentre neo 50s, černá_1579074548
Lenovo ThinkCentre neo 50s, černá
8 504 Kč 10 290 Kč

S renomovanou značkou Lenovo snadno zařídíte i vaši kancelář. Stačí dát šanci produktům etablovaným ve více než 180 zemích světa, které z Lenova učinily světovou jedničku v prodejích osobních počítačů. Do kvality a spolehlivosti každého výrobku se navíc promítá i téměř 40letá zkušenost této oblíbené značky. Ať už tak hledáte notebook, stolní počítač, pracovní stanici nebo jakékoliv příslušenství, z široké nabídky společnosti Lenovo si jistě vyberete i vy. Pomyslnou třešinkou na dortu je pak spolupráce se značkou Aston Martin.

OBSAH

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Notebooky zaměřené na byznys

Lenovo nabízí široké spektrum notebooků, které se liší výkonem, použitými materiály, hardwarovou výbavou i finální cenovkou. Jednou z nejdůležitějších sekcí jsou však laptopy se zaměřením na business. Ty najdeme ve dvou kategoriích.

 • Řada ThinkBook přináší notebooky zaměřené přímo na malé a střední podniky. Právě ty ocení zvýšenou (vodě)odolnost, celodenní výdrž baterie či bleskové nabíjení, které za pouhou hodinu doplní 80 % energie. Tenká a lehká konstrukce navíc ThinkBooky činí vysoce mobilními, přičemž moderní materiály zajišťují elegantní vzhled a možnost zapůsobit například na obchodního partnera. Vysokou úroveň zabezpečení dále obstarává šifrovací čip TPM, čtečka otisků prstů či fyzická krytka webkamery. Nejdostupnější ThinkBooky lze přitom získat za méně než 13 000,- Kč.

 • Řada ThinkPad díky více než 30leté historii patří mezi nejznámější firemní notebooky na světě. Konstrukci tvoří slitiny karbonu, hořčíku nebo hliníku, které zajišťují natolik vysokou odolnost, že ThinkPady splňují dokonce armádní normy MIL-SPEC. Extrémně vysoké je rovněž zabezpečení, které se může pochlubit šifrovacími čipy TPM, čtečkami otisků prstů a v některých případech dokonce i IR kamerami rozpoznávajícími obličej.
 • Opomenout nelze ani ikonický červený trackpoint uprostřed klávesnice, který zvyšuje celkovou produktivitu zejména u lidí píšících deseti prsty. Díky neustálým inovacím navíc ThinkPady téměř nemají konkurenci, a například ve vesmíru proto byly využívány již v roce 1993. ThinkPady jsou nejpočetnější řadou notebooků nabízených Lenovem a pro větší přehlednost se proto dělí na několik samostatných řad. Podívejme se na ty nejdůležitější z nich:
 • Řada E je jako cenově nejdostupnější série ideální volbou zejména pro menší firmy. Stále však jde o kvalitně zpracované ThinkPady se slušným výkonem a užitečnými nástroji pro správu menších společností. Pořizovací cena začíná pod 20 000 Kč.
 • Řada L nabízí mid-range produkty, které jsou sice výkonnější než řada E, stále však zohledňují i pořizovací cenovku. Vybírat lze z klasických notebooků a zařízení 2v1, které vedle ergonomické klávesnice disponují i dotykovou obrazovkou a klávesnicí otočnou o 360 stupňů.
 • Vlajková řada T zahrnuje prémiové notebooky s dokonalou ergonomií, vylepšenými trackpointy a těmi nejlepšími inovacemi. Samozřejmostí je vysoký výkon, ohleduplnost vůči životnímu prostředí nebo nízká hmotnost, která u některých modelů klesla dokonce pod 1,25 kg. Vysoce nadstandardní je rovněž odolnost, která dokázala projít 12 armádními normami a která proto odolá polití vodou, tvrdým pádům, arktické zimě i písečné bouři.
 • Omlouváme se, popis obrázku chybí.
 • Řada X představuje ty vůbec nejmobilnější ThinkPady. Počítat proto můžeme s malými rozměry, 13palcovou obrazovkou i nízkou hmotností, přičemž výkon a výdrž baterie zůstávají na vysoké úrovni.
 • Řada X1 již patří mezi absolutní špičkou, která vedle vrcholného výkonu nabízí i různá inovativní řešení. Proto do této řady ostatně patří nejtenčí notebook Lenova X1 Carbon s hmotností pod 1,1 kg nebo světově první skládací počítač ThinkPad X1 Fold s ohebným OLED displejem.
 • Řada Z je nejnovější sérií ThinkPadů, která kombinuje nezaměnitelný styl s maximem výkonu. Dle výběru konkrétního modelu se tak můžeme těšit na tělo z recyklovaného hliníku nebo PET veganské kůže, které doprovází i různé pokročilé prvky včetně skleněného ForcePadu s haptickou odezvou.
 • Řada P je pro změnu speciální kategorií, která zahrnuje pracovní stanice jakožto nejvýkonnější zařízení vůbec. Notebooky z této řady výrobce popisuje jako „nejlehčí a nejrychlejší“ mobilní pracovní stanice na trhu, přičemž ochranné prvky jsou integrovány přímo do hardwaru, firmwaru a softwaru. A díky certifikaci ISV se můžeme spolehnout i na plynulý chod těch nejnáročnějších aplikací.

Vedle zmíněných sérií Lenovo nabízí také notebooky, které nepatří do žádné ze zmíněných řad. Jde zejména o modely určené studentům, mezi kterými nalezneme i několik chromebooků. Patří zde ale i populární řada Lenovo V, která nabízí tenká a lehká zařízení určená především menším firmám. Důraz je v tomto případě kladen na vysoké zabezpečení, maximální produktivitu, co nejdelší výdrž baterie a v neposlední řadě i co nejdostupnější cenovku. Ceny proto začínají již na 10 000 Kč.

ČTĚTE TAKÉ: Jak vybrat notebook

ČTĚTE TAKÉ: Jak vybrat herní notebook

Neskutečná odolnost ThinkPadů

Jednou ze zásadních výhod v každém prostředí je odolnost zařízení. Ať už člověk sedí klidně u stolu, nebo se svým notebookem běhá z místa na místo, nehoda se může stát naprosto kdekoliv. Laptopy ze série ThinkPad jdou proto se svou odolností ještě dál, než byste si dokázali představit. Bavíme se přitom o odolnosti proti mechanickému poškození, vibracím, vlhkosti, prachu, písku či plísním. Jednoduše proti všemu, co může zařízení potkat.

Produkty řady ThinkPad jsou testovány v mnoha extrémních prostředích, aby bylo otestováno skutečně vše. Notebooky vydrží fungovat až 8 hodin v pořádné zimě -21 °C, naopak v extrémně horkém prostředí zvládne provoz po 8 hodin v až 43 °C. Notebooky se dostaly i do pořádných výšek, Lenovo totiž potvrzuje fungování v nadmořské výšce 15 tisíc stop, což je více než 4,5 km – nevíme, kam svůj laptop berete vy, pokud ale nevyplňujete tabulky při stoupání na nejvyšší hory světa, nemusíte se ničeho obávat.

Osobní počítače do kanceláře

Ačkoliv mobilitu notebooků jiná zařízení překonat nemohou, nejlepší výkon, pohodlí, chlazení a životnost získáme teprve s počítači stolními. U většiny osobních počítačů lze navíc snadno vyměnit kterékoliv komponenty, díky čemuž tyto stroje můžeme kdykoliv upgradovat. 

Do kategorie osobních počítačů patří také počítače All-in-One (AIO), které všechny komponenty integrují přímo do monitoru. Řešit tak nemusíme kabeláž, nepotřebujeme tolik místa a v rámci pracoviště můžeme tento počítač i snadno přenášet. Kancelářskou řadou je v nabídce lenovo série ThinkCentre.

ThinkCentre se zaměřuje na vysoký výkon, neprůstřelnou spolehlivost a maximální zabezpečení. Dále se tato řada dělí na stolní firemní počítače M Tower, mikropočítače M Tiny a mimořádně kompaktní i úsporné M Nano. Mezi další řady ThinkCentre patří kompaktní podnikové počítače M SFF, firemní All-in-One počítače M AIO, případně stolní i All-in-One počítače Neo.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Konkrétně jsou  počítače ThinkCentre Neo výkonné a stylové stolní počítače s dokonalou kombinací elegantního designu a nadčasových funkcí. Mezi hlavní výsady patří energetická nenáročnost a jednoduchá správa, jde tak o skvělou kombinaci do jakéhokoliv moderního pracoviště. Počítače jdou vyrobeny pomocí ekologických technologií a materiálů, včetně recyklovaných plastových obalů, jde o výbornou variantu i pro firmy s velkým ohledem na případnou ekologickou stopu.

Osobní počítače Lenovo

Omlouváme se, popis obrázku chybí.
Omlouváme se, popis obrázku chybí.
Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pracovní stanice

Datová věda, energetika, konstruktérství či architektura. To jsou jen některé z oborů extrémně náročných na výpočetní výkon. Vyšší nároky jsou ale kladeny také na konektivitu, odolnost či speciální nástroje, a obyčejné počítače nám zde proto stačit jednoduše nemohou. Právě pro tyto případy Lenovo připravilo pracovní stanice, které zmíněné požadavky dokonale splňují. 

Díky spolupráci s předními vývojáři se navíc můžeme spolehnout i na perfektní chod všech klíčových programů, přičemž pracovní stanice Lenovo (dle studie Technology Business Research, Inc.) vyžadují i nejnižší míru oprav. Cena těchto mimořádných zařízení se pochopitelně řídí dle specifik konkrétních modelů, celkově vzato se ale pohybuje v rozpětí 40 000,- až 300 000,- Kč.

Pracovní stanice Lenova jsou dostupné v rámci řady P, která zahrnuje jak notebooky popsané výše, tak klasické stanice zvané ThinkStation. Mezi naprostou špičku patří například ThinkStation P620, která jako první zařízení svého druhu využívá dechberoucí procesory AMD Threadripper™ Pro a která tak může využívat výkonu hned dvou procesorů najednou. ThinkStation P620 se samozřejmě pyšní také několika grafickými kartami NVIDIA® RTX™ či certifikátem ISV, což přijde vhod například architektům, inženýrům, vědcům nebo geofyzikům.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.
Omlouváme se, popis obrázku chybí.
Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na pracovní stanice Lenova ostatně sází i legendární britská automobilka Aston Martin, v jejíž vozech se opakovaně vozil například James Bond. Značka Aston Martin ale zašla ještě dál a s Lenovem začala spolupracovat rovnou na skříních nových pracovních stanic. Jejich uvedení jsme se následně dočkali v březnu roku 2023 při příležitosti představení nových pracovních stanic ThinkStation P5, P7 a PX.

Nový dechberoucí design je laděn do ikonického kontrastu černé a červené, který je pro Lenovo charakteristický napříč historií. Červená barva zde však neslouží pouze pro vizuální účely, ale má zásadní úlohu také v ergonomii. Při výměně disku, větráku či pouhém zapnutí systému se proto stačí zaměřit na červenou barvu, která nás při těchto úkonech vyloženě navádí. 

Automobilka Aston Martin svou pozornost zaměřila také na chlazení, které u počítačů i automobilů funguje na bázi proudění vzduchu. Nová šasi se tak může pochlubit mimořádně propracovaným dvoukomorovým chlazením, které zvyšuje výkon a prodlužuje i celkovou životnost. Zatímco v levé části prochází vzduch unikátní mřížkou a ochlazuje grafiku, procesor či paměti RAM, vpravo vzduch skrze lineární lišty proudí k zadní straně základní desky a napájecím zdrojům.

Pracovní stanice Lenovo

Monitory a příslušenství

Stolní počítače, pracovní stanice a případně také notebooky je třeba doplnit kvalitním monitorem. Lenovo pro tyto účely připravilo bohatý sortiment různorodých modelů, mezi kterými najdeme širokoúhlé monitory s úhlopříčkou až 49 palců, grafické obrazovky s precizním zobrazením barev či herní monitory s obnovovací frekvencí až 360 Hz. Díky rozmanité ceně v rozmezí 3 000 až 60 000 si navíc můžete vybrat model, který odpovídá přesně vašemu rozpočtu.

Lenovo monitory rozděluje dle zamýšleného použití. Zatímco domácnostem jsou určeny řady monitorů L, D a Q, hernímu segmentu se věnují řady označené písmeny G nebo Y. Speciálně pro pracovní nasazení je pak určena široká řada ThinkVision, kam ostatně spadá i výjimečné pracovní monitory Lenovo ThinkVision T27h-30 a T27p-30.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Lenovo ThinkVision T27h-30 je 27palcový IPS monitor s QHD rozlišením (2560 x 1440) a technologií Natural Low Blue Light, která snižuje škodlivé modré světlo a chrání vaše oči. Monitor nabízí vynikající konektivitu díky portu USB Type-C, ethernetu a DP out. Zařízení má také vestavěný port RJ45 pro spolehlivé a zabezpečené síťové připojení. T27h -30má také ergonomický stojan, který umožňuje širší nastavení pro váš komfort.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Lenovo ThinkVision T27p-30 je 27palcový monitor s UHD rozlišením (3840 x 2160), který je určen pro náročné uživatele, kteří potřebují vysokou kvalitu a přesnost zobrazení. Monitor má téměř bezrámečkový design, který usnadňuje přidávání více monitorů vedle sebe. T27p-30 využívá technologii In-Plane Switching a může se pochlubit širokým pozorovacím úhlem pro impozantní vizuální jasnost. Monitor má také panel s přirozeně nízkým modrým světlem, který je certifikován TÜV Rheinland pro ochranu očí. Zařízení disponuje několika porty, jako jsou HDMI2.0 a DisplayPort1.4, které umožňují snadné propojení s různými zařízeními. T27p-30 také nabízí řešení USB-C jedním kabelem s nabíjením energie.

ČTETĚ TAKÉ: Jak vybrat monitor

K dosažení maximální efektivity a komfortu je potřeba také kvalitní příslušenství. Společnost Lenovo proto připravila široký sortiment nejrůznějších produktů, mezi které patří standardní i herní klávesnice a myši, podložky pod myš, sluchátka, brašny, různorodé držáky, stylusy, replikátory nebo dokovací stanice. Od věci rozhodně není ani pořízení pevných disků, které snadno a rychle rozšíří tolik potřebnou paměť. Dokoupit lze samozřejmě také tablety, popřípadě čtečky e-knih Lenovo Smart Paper, které se hodí pro čtení dlouhých dokumentů.

Kompletní nabídka Lenova

 

ČTĚTE TAKÉ: Co nabízí záruka Lenovo Premium Care a jak ji aktivovat

 

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru