Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
ABBA se vydá na turné. Místo zpěváků vystoupí hologramy

ABBA se vydá na turné. Místo zpěváků vystoupí hologramy

Události

Slavná švédská popová skupina ABBA se dnes pochlubila, že v listopadu vydá po 40 letech nové album. Ještě zajímavější ale je, že se chystá příští rok na turné – zpěváky však na pódiu zastoupí hologramy.

Švédský popový fenomén se po odmlce, která trvala prakticky čtyři dekády, konečně vrací. Milovníky slavných písniček, ale také technické nadšence, patrně nejvíce zaujme chystané turné, které se má uskutečnit v příštím roce.

Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid, z jejichž jmen je mimochodem název skupiny složen, totiž na pódiu fyzicky vůbec nebudou, nahradí je hologramy. Organizátoři si od těchto digitálních koncertů slibují, že posluchačům zprostředkují stejný zážitek, jako mohli mít ještě v minulém století na živých koncertech tohoto zvukově nezaměnitelného kvartetu.

ABBA před sedmi lety tvrdila, že natáčí poslední video – nakonec je ale vše jinak

 

Postavy zpěváků byly nasnímány prostřednictvím techniky capture motion, která se běžně využívá ve filmech. Hlavní aktéři přitom byli digitálně omlazeni, takže posluchači se díky hologramům budou moci bez nadsázky vrátit o pár desítek let zpátky. Zážitek by to měl být velmi zajímavý.

Aby si fanoušci ukrátili čekání do příštího roku, vyjde již 5. listopadu zcela nové album Voyage, které má údajně navazovat na poslední album z roku 1981, za kterým ABBA stála. Řeč je samozřejmě o desce The Visitors.

Jednou ze skladeb na novém albu má být I Still Have Faith In You, kterou si je možné již nyní naposlouchat na YouTubu. „Když Benny poprvé zahrál tu melodii, bylo jasné, že je určena pro nás čtyři,“ prohlásil Björn Ulvaeus.

„Pak jsme udělali druhou novou skladbu a řekli si, proč jich neudělat ještě víc. Nakonec jsme nahráli deset nových písní a je z toho celé album,“ doplnil svého kolegu Benny Anderson s tím, že album Voyage považuje za vrchol své kariéry.   

ABBA - I Still Have Faith In You

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru