Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
ABBA trhá rekordy i s hologramy. Některé koncerty jsou již vyprodané

ABBA trhá rekordy i s hologramy. Některé koncerty jsou již vyprodané

Události

Na začátku září oznámila popová skupina ABBA, že se příští rok chystá na turné – zpěváky však na pódiu zastoupí hologramy. Zájem o virtuální idoly je tak obrovský, že některé termíny koncertů jsou již beznadějně vyprodané.

Turné odstartuje 27. května příštího roku v londýnském Queen Elizabeth Olympic Park a poslední koncert je naplánován na 2. října 2022. Organizátoři naštěstí dobře odhadli, že zájem bude enormní. Koncertovat se tak bude prakticky každý den, některé dny dokonce i dvakrát. Přesto se již na některé termíny nedostanete, vstupenky jsou vyprodané.

Hromada vstupenek díky častému opakování však ještě zbývá. Bohužel ty nejlevnější, které se nabízely za méně než tisícovku už prakticky nejsou. Pořídit se dají zpravidla za nižší jednotky tisíc, výjimkou však nejsou vstupenky klidně i za více než 45 000 korun v případě exkluzivních míst.

Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid, z jejichž jmen je mimochodem název skupiny složen, na pódiu fyzicky vůbec nebudou, nahradí je hologramy. Organizátoři si od těchto digitálních koncertů slibují, že posluchačům zprostředkují stejný zážitek, jako mohli mít ještě v minulém století na živých koncertech tohoto zvukově nezaměnitelného kvartetu.

Postavy zpěváků byly nasnímány prostřednictvím techniky capture motion, která se běžně využívá ve filmech. Hlavní aktéři přitom byli digitálně omlazeni, takže posluchači se díky hologramům budou moci bez nadsázky vrátit o pár desítek let zpátky. Zážitek by to měl být velmi zajímavý.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Aby si fanoušci ukrátili čekání do příštího roku, vyjde již 5. listopadu zcela nové album Voyage, které má údajně navazovat na poslední album z roku 1981, za kterým ABBA stála. Řeč je samozřejmě o desce The Visitors.

Jednou ze skladeb na novém albu má být I Still Have Faith In You, kterou si je možné již nyní naposlouchat na YouTubu. „Když Benny poprvé zahrál tu melodii, bylo jasné, že je určena pro nás čtyři,“ prohlásil Björn Ulvaeus.

„Pak jsme udělali druhou novou skladbu a řekli si, proč jich neudělat ještě víc. Nakonec jsme nahráli deset nových písní a je z toho celé album,“ doplnil svého kolegu Benny Anderson s tím, že album Voyage považuje za vrchol své kariéry.  

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru