Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Bethesda ukázala 15 minut ze sci-fi RPG Starfield

Bethesda ukázala 15 minut ze sci-fi RPG Starfield

Události
Xbox Series X, 1TB, černá_1398942047
Xbox Series X, 1TB, černá
10 653 Kč 12 890 Kč
8 256 Kč 9 990 Kč
Xbox Series X, 1TB, černá + Forza Horizon 5_583871651
Xbox Series X, 1TB, černá + Forza Horizon 5
Produkt není určen k prodeji.

Tvůrci série The Elder Scrolls evidentně nemají malé ambice, otázkou však zůstává, zda se je podaří naplnit. Obrázek si můžete udělat sami díky 15minutové video prezentaci.

Game Director Todd Howard předstoupil na pódium v rámci Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 a ukázal, jak se hraje Starfield, jeden z nejočekávanějších RPG titulů současnosti. Ukázka nás nejprve zavedla na Kreet, nehostinný měsíc planety Anselon. Výzkumná laboratoř, která se zde nachází, není tak opuštěná, jak se zdálo, což vede k (pojďme si přiznat, že nijak extra zajímavé) přestřelce s jejími aktuálními obyvateli.

1000 planet: Je to málo, nebo moc? 

Další záběry jsou už o něco zajímavější. Město New Atlantis na planetě Jemison srší životem a je také domovem Constellation, organizace, kolem které se bude točit hlavní příběhová linka. Tvůrci slibují množství rozhodnutí, která budou mít zřetelný vliv na příběh, či zatím nejpropracovanější systém skillů ze všech her od Bethesdy. Možnost navštívit tisícovku planet ve stovce hvězdných soustav zní na jednu stranu zajímavě, na druhou se nabízí otázka, jak autoři ukočírují vyprávění v tak rozlehlém světě. Hra je navíc ve vývoji celou dekádu, během které notně zastaral jak použitý engine, tak spousta designových prvků, které ještě před deseti lety mohly dávat smysl, v roce 2023, kdy Starfield vyjde, však budou působit letitým dojmem.

Potenciální problém Starfieldu je, že se bere nesmírně vážně - na rozdíl třeba od Outer Worlds, vesmírného titulu, který přímo vychází z klasického falloutovského humoru. Zároveň podle dosud zveřejněných záběrů nenabízí nic zásadního, co bychom už v minulosti neviděli v podobně orientovaných hrách, zejména No Man's Sky či Elite Dangerous. Střílení bezejmenných emzáků i vojáků znepřátelených frakcí, objevování nových planet, otevírání zámků na bednách, těžba surovin, crafting, vylepšování lodě a základny… Hodnocení ukázky je však nesmírně subjektivní záležitostí, takže nám určitě napište do komentářů, jak se Starfield líbí (nebo nelíbí) právě vám! 

Oficiální představení sci-fi RPG Starfield

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru