Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Bláznivý Cybertruck bude honit silniční piráty v Dubaji Události

Bláznivý Cybertruck bude honit silniční piráty v Dubaji

autor: Petr Kirs
Automobilem, který před koncem letošního roku vzbudil patrně největší rozruch napříč celým světem, je bláznivý Cybertruck od automobilky Tesla. Přestože na jeho příchod budeme čekat až do roku 2021, už nyní s jeho nasazením počítá dubajská policie.

Bugatti Veyron, Astone Martin One-77, Porsche 918 Spyder, BMW X5 a Toyota Land Cruiser. To je jen drobný výčet automobilů a supersportů, kterými je vyzbrojena dubajská policie. Už přespříští rok se přitom vozový park rozroste také o model Tesla Cybertruck, který si odbyl premiéru před pár dny na slavnostní akci v USA.

Policie v Dubaji, která je považována za nejbohatší složku ochránců zákona na světě, dokonce již zveřejnila i snímek, který zachycuje Cybertruck v „týmových barvách“. Právě tato verze by měla „honit“ silniční piráty. Šéf tamní policie prohlásil, že nejnovější vůz od automobilky Tesla bude sloužit v místech, kde je velká koncentrace turistů.

Představení Tesly Cybertruck

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tesla Cybertruck

 

Lákadel má pro policejní sbor nový pick-up hned několik. Futuristicky vyhlížející karoserie je například podle šéfa Tesly Elona Muska neprůstřelná a odolná proti poškrábání. V roce 2021 bude v prodeji verze s jedním a dvěma motory, varianta se třemi elektromotory přijde až v roce 2022.

Lze tedy předpokládat, že dubajská policie bude mít ve své flotile dvoumotorovou verzi, která má na jedno nabití ujet až 480 km a na 100 km/h zrychlit za méně než pět sekund. Policisté budou mít k dispozici také celou řadu technických lahůdek, například místo zpětného zrcátka displej napojený na kameru, samozřejmostí je i obří obrazovka, prostřednictvím které se ovládá prakticky celý vůz. Policejní vůz se nezalekne ani terénu s 35stupňovým předním nájezdovým úhlem a 28stupňovým zadním výjezdovým úhlem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tesla Cybertruck

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tesla Cybertruck

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru