Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Budoucnost patří skládacím mobilům. Samsung odhalil hromadu novinek

Budoucnost patří skládacím mobilům. Samsung odhalil hromadu novinek

Události
Samsung Galaxy Z Flip3 5G, 8GB/128GB, Cream_585857417
Samsung Galaxy Z Flip3 5G, 8GB/128GB, Cream
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Z Fold3 5G, 12GB/256GB, Green_564843250
Samsung Galaxy Z Fold3 5G, 12GB/256GB, Green
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Watch 4 40mm, Black_1596548771
Samsung Galaxy Watch 4 40mm, Black
4 545 Kč 5 499 Kč
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 42mm, Silver_1030490701
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 42mm, Silver
Produkt není určen k prodeji.
autor: Stanislav Holý

Dvoje chytré hodinky, dva skládací smartphony s ohebným displejem a v neposlední řadě také nové bezdrátové špunty. Společnost Samsung na dnešní tiskovce odhalila celou řadu zajímavých novinek.

Jako první se na akci představila čtvrtá generace chytrých hodinek Galaxy Watch, konkrétně šlo o modely Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic. Ty se budou nabízet ve velikostech 40 a 44 mm, respektive v rozměrech 42 a 46 mm u provedení Classic. V obou případech navíc bude k mání také verze s LTE konektivitou.

Samsung Unpacked 2021 očima našich GEEKů

 

Předobjednat Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic

Předobjednat Galaxy Z Fold3 5G a Galaxy Z Flip3 5G

 

Lákadlem má být u nových hodinek nové uživatelské prostředí One UI Watch a operační systém Wear OS Powered by Samsung, na jehož vývoji se podílel Google. Mezi jeho přednosti patří například automatická instalace kompatibilních aplikací do hodinek ve chvíli, kdy je stáhnete do svého telefonu. Díky funkci Auto Switch dovedou sluchátka přepínat mezi telefonem a hodinkami a vybrat si aktuálně potřebný zdroj zvuku. Hodinky lze ovládat mimo jiné gesty nebo pomocí asistenta Bixby voice. Když dvakrát zapumpujete předloktím nahoru a dolů, přijme se hovor, dvojí otočení zápěstím ho naopak odmítne. Stejným způsobem lze vypínat alarm a rušit notifikace.

Nově můžou uživatelé na českém a slovenském trhu využít možnost placení hodinkami pomocí služby Google Pay, která bude dostupná od začátku prodeje. Společně s výkonným hardwarem a intuitivním uživatelským rozhraním se zákazníci tedy můžou těšit na skvěle integrované funkce a aplikace všeho druhu. Například vestavěný kompas spolupracuje s Google Mapami a umožňuje snadněji prozkoumat neznámé území.

Nový operační systém by měl na hodinkách běžet velmi plynule, což je zásluha 5nm procesoru. Díky němu je CPU rychlejší až o 20 % a grafická jednotka dokonce 10krát. Na jedno nabití by hodinky měly vydržet pracovat až 40 hodin, už po půlhodině v nabíječce přitom získáte dalších 10 hodin provozu na baterii.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Dvě nové skládačky

Přestože chytrým hodinkám byla věnována velká část tiskovky, patrně největší pozornost budily chytré telefony Galaxy Z Fold3 5G a Galaxy Z Flip3 5G. Zástupci jihokorejského elektronického gigantu totiž několikrát zdůraznili, že se s novou generací skládacích smartphonů snaží přiblížit „všem uživatelům“. Docílit toho chtějí atraktivnějšími cenovkami než u předchůdců.

Základní koncept obou modelových řad zůstává zachován. Model Z Fold3 je určen uživatelům, kteří touží po maximální produktivitě a zároveň po zábavě na nejvyšší úrovni. Jde výkonný přístroj, který dovede nahradit klidně i tablet. Nově navíc podporuje dotykové pero S Pen. Z Flip3 zase ohebnou obrazovku využívá k tomu, aby ve složeném stavu nezabíral tolik místa. Podle našich soudů jde mimochodem o jeden z nejhezčích smartphonů současnosti. Pojďme se ale s oběma novinkami seznámit trochu blíže…

 

Z Fold3 má uvnitř displej s obří úhlopříčkou 7,6 palce (19,3 cm), na kterém není vidět žádná stopa po ohybu ani jiné rušivé prvky, a to i díky tomu, že byl vnitřní fotoaparát nově umístěn pod displej. Velký displej se hodí na sledování filmů, ale samozřejmě také pro práci, kdy si velkou dotykovou plochu jednoduše rozdělíte na dvě. Displej je mimochodem o 29% jasnější než u předchůdce, přitom ale spotřebovává méně energie. Hráči ocení adaptivní obnovovací frekvenci Super Smooth 120 Hz.

Změnil se i design – Z Fold3 je tenčí, lehčí a působí elegantnějším dojmem než Galaxy Z Fold2. K dispozici jsou tři barevné varianty: černá Phantom Black, zelená Phantom Green a stříbrná Phantom Silver.

Z Flip3 je bezesporu designovým kouskem. Zakoupit jej bude možné v několika odvážných barevných variantách – krémové, zelené, fialové či černé barvě. Ke každému provedení si můžete vybrat i slušivá pouzdra a držáky, díky nimž se přístroj snadněji drží a skládá. Z každého modelu se tak může stát jedinečný originál.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Přepracovaný přední displej je nyní čtyřikrát větší a snadněji se na něm čtou notifikace a zprávy, aniž by bylo nutné telefon otvírat. Díky miniaplikacím mohou uživatelé mohou kontrolovat položky v kalendáři, sledovat předpověď počasí nebo monitorovat počet kroků, které za den udělali. Případně lze nastavit pozadí předního displeje, aby telefon ladil s hodinkami Galaxy Watch4 nebo Galaxy Watch4 Classic.

Pro modely řady Galaxy Z je k dispozici celá řada aplikací, které dokážou využít možnosti ohebného displeje na maximum. Samsung v současné době rozšiřuje spolupráci s velkými firmami typu Google, Microsoftu a dalších, a jejich aplikace se nově vyrábějí ve speciálních verzích pro skládací konstrukce. Dobrým příkladem je oblíbený komunikační program Microsoft Teams – v režimu Flex se zobrazení optimalizuje přímo pro displeje Galaxy Z, samozřejmostí je i bezproblémová integrace kancelářských programů Office. E-mailový program Microsoft Outlook zase umožňuje číst kompletní e-maily na jedné straně displeje a na té druhé zobrazit náhledy ostatních, podobně jako na běžném počítači. A pokud je vám to málo, lze si přizpůsobit i vzhled a funkce dalších aplikací pomocí nového systému Samsung Labs .

Kromě toho Samsung podporuje i nezávislé vývojáře, kteří tak mohou pro ohebné displeje vytvářet obsah všeho druhu. Ti ocení především podporu systému Remote Test Lab (RTL), díky kterému mohou přímo instalovat a testovat v telefonech nové aplikace v reálném čase, ať jsou kdekoli.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Nejmenší a nejlehčí sluchátka

Poslední představenou novinkou jsou bezdrátové špunty Galaxy Buds2, které si zachovávají svůj ikonický zakřivený tvar, ale jde o nejmenší a nejlehčí sluchátka značky Samsung. Dynamické dvoupásmové membrány věrně reprodukují podle výrobce dunivé basy i krystalicky čisté výšky.

Technologie Active Noise Cancellation neboli aktivní tlumení hluku vám do uší nepropustí ani hlásek, pokud ho slyšet nechcete. Pokud naopak okolí slyšet chcete, stačí tlumení nastavit ve třech možných stupních nebo ho úplně vypnout. Další výhodou je čistší hlasový přenos při telefonních hovorech, na kterém má zásluhu především nové řešení založené na strojovém učení – to dokáže během hovoru účinně eliminovat veškeré ruchy z pozadí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru