Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Čekání je u konce. Half-Life: Alyx je venku Události
HP Reverb VR 1000 Headset - Professional Edition  + 100Kč slevový kód na LEGO (kombinovatelný, max. 1ks/objednávku)
HP Reverb VR 1000 Headset - Professional Edition
13 222 Kč 15 999 Kč
HTC Vive Pro Full kit virtuální brýle  + 100Kč slevový kód na LEGO (kombinovatelný, max. 1ks/objednávku)
HTC Vive Pro Full kit virtuální brýle
30 570 Kč 36 990 Kč 28 917 Kč 34 990 Kč
HTC Vive Cosmos virtuální brýle  + 100Kč slevový kód na LEGO (kombinovatelný, max. 1ks/objednávku)
HTC Vive Cosmos virtuální brýle
17 843 Kč 21 590 Kč

Čekání je u konce. Half-Life: Alyx je venku

autor: Petr Kirs
Dlouhých 15 let museli fanoušci série Half-Life čekat na pokračování. A právě dnes titul s názvem Alyx vychází. Je sice určen výhradně pro systémy virtuální reality, což patrně nebude všem uživatelům po chuti, ale jasně ukazuje budoucnost světa Half-Life.

Half-Life: Alyx je k dispozici pro počítače s operačním systémem Windows. Zakoupit se dá na steamu za 49,99 eur, tedy necelých 1400 Kč. Hrát bude možné na headsetech Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift a zařízeních využívajících standard Windows Mixed Reality. Další detaily tvůrci prozradí až později.

První ukázka z Half-Life: Alyx

Druhá ukázka z Half-Life: Alyx

 

I když nebude začlenění titulu do světa virtuální reality všem po chuti, jak jsme zmínili již výše, Valve se nedá rozhodně upřít, že virtuální realitu dělat umí. Ať už tedy patříte mezi fanoušky virtuální reality či nikoliv, herní ukázky z Alyxu vypadají opravdu slibně. Troufneme si tvrdit, že to je starý dobrý Half-life, který je však založen na hrátkách s fyzikou a hororové atmosféře.

Těšit se přitom můžete na zombíky ovládané parazity, automatické zdravotní stanice či tradiční zvukové efekty. To vše je ale zabalené do moderní grafiky 21. století. V novém VR titulu čekají nejen souboje, ale i průzkum mimozemšťany zdecimovaného světa a sofistikované hádanky. O lekací scény podle všeho nouze také nebude. Každý den navíc budeme zjišťovat více a více o svém nepříteli, abychom se probojovali až do vysněného velkého finále.

Dějově je podtitul Alyx zasazen mezi události prvního a druhého dílu. Ústřední postava Alyx Vance a její otec Eli rozhodně nebudou jen přihlížet okupaci naší matičky Země a stanou se v podstatě jedinou nadějí lidstva na přežití. Pokud vás náhodou předchozí díly minuly, po incidentu v Black Mesa ovládá planetu Combine.

Třetí ukázka z Half-Life: Alyx

Upoutávka na Half-Life: Alyx

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru