Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
CES 2019: Televizor, nebo umělecké dílo? Samsung odhalil prémiové modely Události

CES 2019: Televizor, nebo umělecké dílo? Samsung odhalil prémiové modely

Největší veletrh spotřební a výpočetní techniky CES 2019 se pomalu rozjíždí a jednou z prvních společností, která odhalila své novinky, je jihokorejský Samsung. Podnik láká na nové designové televizory, jenž si snadno spletete s uměleckými díly.

Dvě představené novinky se jmenují The Frame a The Serif TV a patří do prémiové řady společnosti Samsung. „Televizory se tradičně zaměřovaly pouze na technické vlastnosti, jako jsou kvalita obrazu nebo výkon, ale nyní se televizory stávají také platformou pro vyjádření životního stylu, která se stává přirozenou součástí každodenního života spotřebitelů,“ uvedl Jongsuk Choo, výkonný viceprezident divize Visual Display společnosti Samsung Electronics.

Obě novinky sází – stejně jako další prémiové modely Samsungu – na technologii QLED. Ta staví na kovovém materiálu zvaném Quantum Dot, který umožňuje displeji reprodukovat citelně širší rozsah barev v porovnání se standardními TV nebo monitory. Přístroje s technologií QLED, která mimochodem pochází přímo z dílen Samsungu, jsou schopny reprodukovat 100 procent barevného objemu. To znamená, že dokážou zobrazit všechny barvy při jakékoli úrovni jasu. Nejjemnější rozdíly jsou viditelné i při nejvyšším stupni jasu technologie QLED – mezi 1 500 a 2 000 cd/m2.

 

Umělecká díla pod taktovkou Bixby

Pojďme si obě novinky nyní představit trochu blíže. The Frame najde v domácnostech využití i ve chvílích, kdy zrovna nesledujeme televizní vysílání nebo filmy, může totiž v režimu Art zobrazovat umělecká díla v digitální podobě, a to včetně obrazů a fotografií, a dokáže tak proměnit obytný prostor v uměleckou galerii.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

The Frame

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

The Frame

 

Snímač jasu, kterým je Frame vybaven, přitom umožňuje upravit barevné podání tak, aby se přizpůsobilo jasu v místnosti a dosáhlo tak optimálního zobrazení uměleckého díla na obrazovce přístroje. Když tedy máte na zdi pověšené obrazy a mezi nimi je ukrytý Frame, za běžného dne takřka nepoznáte rozdíl, pokud tedy nepřijdete k obrazovce opravdu blízko.

Obchod s uměleckými díly pro Frame (Art Store) staví na svých partnerských vztazích s nejprestižnějšími galeriemi a muzei na světě a zpřístupňuje více než 1000 uměleckých děl. Do Art Storu byla nedávno přidána mistrovská díla z galerie Uffizi v Itálii, muzea Vincenta Van Gogha v Nizozemsku či muzea Te Papa na Novém Zélandu. Zástupci společnosti Samsung přislíbili, že i nadále budou rozšiřovat své partnerství s muzei, aby posílili svůj ekosystém distribuce uměleckých děl.

Frame podporuje také funkci hlasového asistenta Bixby, kterého společnost Samsung vyvinula jako platformu pro hlasové ovládání využívající umělou inteligenci a který tento model proměňuje ve skutečně inteligentní televizor. Prostřednictvím Bixby lze televizor ovládat a přistupovat k platformám umožňujícím streamování videa pomocí jednoduchých hlasových příkazů, které uživatelům poskytují lepší zážitek ze sledování multimediálního obsahu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

The Frame

 

Designový skvost

Model Serif TV pro změnu klade velký důraz na estetiku. Byl vyvíjen ve spolupráci s pařížskými designéry – bratry Ronanem a Erwanem Bouroullecovými, kteří patří v nábytkářském světě designu k těm nejslavnějším průmyslovým návrhářům.

Televizor Serif pro rok 2019 je také vybaven nejmodernější technologií QLED, která poskytuje lepší kvalitu obrazu. K obohacení funkčnosti byl televizor Serif také doplněn o režim Ambient, který je oceňovanou vlastností QLED televizorů Samsung a který přináší informace, jako je přehled zpráv či aktuální počasí, dokáže zobrazovat umělecká díla a po vypnutí obrazovky tak televizor přirozeně začlení do jakéhokoli obytného prostoru.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Serif TV

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Serif TV

Názory ostatních Geeků (2)

avatar

Tloušťka rámečků

FlashCV 7. 1. 2019 21:13

Díky tomuhle "designu" jsou rámečky obrazovky nechutně obrovské. Nechápu, když v dnešní době jde každý za bez rámečkovými obrazovkami. Dle mého špatný tah...

avatar

Design

Patrik11 12. 1. 2019 21:10

S tímhle designem přisla Sony zhruba před devíti lety a taky umí promítat umělecká díla. Jaká náhoda :-) Konkrétně KDL-32E4000. Ještě pořad slouží :-) Design se u Sony povedl.

Máš něco na srdci?

nahoru