Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
CES 2020: Rolovací televizor odhaluje budoucnost zábavy v obývácích Události

CES 2020: Rolovací televizor odhaluje budoucnost zábavy v obývácích

autor: Saša Ševčík
Na letošním veletrhu CES je k vidění celá řada nových televizorů. Vlastní novinku do Las Vegas přivezl také Sharp – jde totiž o speciální model, který se sroluje do podstavce ve chvíli, kdy se na TV nedíváte.

Ohebné displeje naleznou uplatnění u celé řady zařízení. Doposud se hovořilo především o chytrých telefonech, které jdou skládat jako listy papíru. Společnost Sharp však na právě probíhajícím veletrhu CES v americkém Las Vegas ukázala, že flexibilní panely najdou uplatnění také u televizorů.

Na první pohled si většina uživatelů může myslet, že jde o obyčejnou obrazovku s úhlopříčkou 30 palců a rozlišením 4K. Ale výjimečnost odhalíte ve chvíli, kdy přístroj vypnete. OLED panel je totiž ohybný a dokáže se automaticky srolovat do svého podstavce. Podobně jako kdybyste zatočili list papíru.

Rolovací televizor od Sharpu v akci

 

Výhody jsou nepopiratelné

Rolovací konstrukce má celou řadu výhod, jak přímo na výstavišti demonstrovali zástupci společnosti Sharp. Když ji zrovna nepoužíváte. Jednoduše ji srolujete do podstavce, aby se na ni neprášilo a nezabírala zbytečně místo.

Unikátní technologie má i další přednosti. Obrazovku je možné rozvinout v různých poměrech stran – buď 21:9, nebo 16:9. Díky tomu se při sledování různých filmů nemusí obtěžovat s černými pruhy podél spodní a vrchní strany, které jsou jinak pro běžné TV typické.

Zdá se vám tento televizor až nápadně povědomý? Nejste na omylu, už loni na veletrhu CES podobný koncept představila také společnost LG. Její model zvaný OLED TV R sázel také na flexibilní panel s rolovací konstrukcí, nabízel však větší obrazovku – 65 palců. Menší verze od Sharpu bude pochopitelně levnější a má větší šanci se dostat k běžným uživatelům.

Na bližší informace o ceně a dostupnosti novinky od společnosti Sharp si budeme muset ale ještě nějakou dobu počkat.

Konkurenční LG OLED TV R sází na větší obrazovku

Názory ostatních Geeků (4)

avatar

corpse_despy_ 7. 1. 2020 16:01

budoucnost by také měla odhalit navýšené platy, protože cenovky OLED panelů jsou v trochu jiné cenové kategorii... v té do které se radši ani nedívám... snad trochu poleví, protože pro většinu lidí bude prostě pohodlnější koupit televizi která sice není tenká jak papír, ale obraz má dostačující...

jendabek JEN

Krásné

jendabek 8. 1. 2020 13:48

Věřím, že dvojice na videu ten dům prodá a koupí si za to ještě jednu TV, aby jejich dystopický styl života dotáhli k vysněné dokonalosti.

Otikle OTI
Otikle 21. 1. 2020 20:58

@jendabek: Jestli mi tento dům prodají za cenu této televize tak jsem první zájemce🤓

STATION STA

IFA Berlin

STATION 8. 1. 2020 19:26

Tohle jsem viděl už vloni v září v Berlíně na veletrhu IFA. Škoda, že se sem nedá přiložit video...

Máš něco na srdci?

nahoru