Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
CS:GO definitivně končí. Counter-Strike 2 je venku!

CS:GO definitivně končí. Counter-Strike 2 je venku!

Události
CZC.Gaming Squire GC116, herní PC_133224556
CZC.Gaming Squire GC116, herní PC
Produkt není určen k prodeji.
CZC.Gaming Knight GC155, herní PC_518986579
CZC.Gaming Knight GC155, herní PC
Produkt není určen k prodeji.
CZC.Gaming Squire GC114, herní PC_587607588
CZC.Gaming Squire GC114, herní PC
Produkt není určen k prodeji.
CZC.Gaming Paladin GC134, herní PC_1610362159
CZC.Gaming Paladin GC134, herní PC
39 662 Kč 47 991 Kč
CZC Paladin GC132, Comic-Con Edition_647913850
CZC Paladin GC132, Comic-Con Edition
41 314 Kč 49 990 Kč
39 662 Kč 47 991 Kč

Přesně v polovině tohoto pracovního týdne jsme se definitivně rozloučili s jednou z nejpopulárnějších on-line her současnosti. Smutnit ale není potřeba. Titul CS:GO byl v noci ze středy na čtvrtek nahrazen nástupcem Counter-Strike 2.

First-person střílečka Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) si odbyla premiéru již v roce 2012. A i když se může zdát v herním světě období jedné dekády jako obrovsky dlouhá doba, popularita CS:GO neklesala, spíše naopak – titul si získával srdce stále nových a nových hráčů.

Na Steamu jsme se nicméně už ve středu s CS:GO rozloučili, když hru tvůrci stáhli z nabídky. Následovalo několikahodinové vypnutí serverů, kdy bylo už jasné, co bude následovat – tvůrci se po měsících čekání připravovali na spuštění dvojky. A krátce před půlnocí se to opravdu stalo, dočkali jsme se finální verze očekávané hry Counter-Strike 2.

Představení titulu Counter-Strike 2

Největší technologický skok

„Counter-Strike 2 je největší technologický skok v historii populární série, který zajistí další roky novinek a aktualizací. A protože se jedná o bezplatný upgrade hry CS:GO, není nad čím váhat – vybavte se preferovaným náčiním a otestujte své dovednosti na bojištích nové éry!“ lákají tvůrci na novinku.

Tento bezplatný upgrade hry CS:GO byl od základu vystavěn na enginu Source 2, díky kterému přináší realistické vykreslování s fyzikálními základy, prvotřídní online funkce nebo třeba vylepšené nástroje pro komunitní tvůrce.

Nová úroveň úrovní v CS2

Novinek je ve dvojce celá řada, zmiňme alespoň v rychlosti ty nejzásadnější: aktualizovaný mód Premier a zbrusu nový rating CS, globální a regionální žebříčky, vylepšené a přepracované mapy, dynamické dýmovnice prohlubující taktické možnosti, systém obnovování informací nezávislý na tickratu či modernizované vizuální efekty a zvuky.

Díky tomu, že CS2 vychází jako update, hráči pochopitelně nepřijdou o všechny nasbírané předměty z CS:GO. Pokud patříte mezi šťastlivce, kteří mají sbírku klidně i za desítky milionů korun, rozhodně nemusíte smutnit.

Tickrate je minulostí

Valve během premiéry finální verze nezapomnělo poděkovat ani samotným hráčům, kteří několik posledních měsíců připravovaný titul testovali. „V rámci omezeného testování jsme za pomoci komunity posbírali a aplikovali zpětnou vazbu na všechny možné funkce hry, takže teď se můžete okamžitě připojit k milionům hráčů a začít šplhat po úrovních. Vítejte ve hře Counter-Strike 2!“ poděkovali tvůrci.

Jak už bylo uvedeno výše, Counter-Strike 2 je nabízen zadarmo. Za 14,29 eur (347,90 Kč) si nicméně případní zájemci mohou zakoupit primární status. Takoví uživatelé jsou pak při vyhledávání zápasů spojováni s dalšími uživateli tohoto statusu a také mohou získávat exkluzivní suvenýry, předměty a bedny se zbraněmi.

Kouř je nyní jako skutečný

Minimální hardwarové nároky

Mimochodem Counter Strike 2 běží i na poměrně starém železe, hardwarové nároky jsou velmi skromné – skoro se chce říci, že pařit můžete klidně i na trochu sofistikovanější kalkulačce. Nicméně pro co nejlepší vizuální efekty budete samozřejmě potřebovat výkonnější stroj, níže uvedené hardwarové nároky jsou ty minimální.

  • OS: Windows 10
  • Procesor: Intel Core i5 750 se 4 hardwarovými vlákny nebo lepší
  • Paměť: 8 GB RAM
  • Grafická karta: Paměť 1 GB nebo více a doporučená kompatibilita s DirectX 11 a Pixel Shader 5.0
  • DirectX: Verze 11
  • Pevný disk: 85 GB volného místa

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Noooooo...

... konečně! Sice mě to donutilo koupit novou grafárnu, ale aspoň se ekonomika někam pohne :D :D :D Tak kdo večer zapaří? Ať se rozšíří česká základna ;)

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru