Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Dokument odhaluje nevydaný Half-Life či mimozemskou hru podle Spielberga

Dokument odhaluje nevydaný Half-Life či mimozemskou hru podle Spielberga

Události
autor: Karel Dvořák

Pokračování Half-Life 2 zvané Ravenholm či mimozemská akce LMNO, na které se podílem legendární filmař Steven Spielberg. To jsou hry, které nikdy nespatřily světlo světa. Nakouknout pod pokličku těchto tvůrců nyní můžeme v novém dokumentu.

Za dokumentem stojí Youtubový kanál Noclip, který nás pravidelně zásobuje zajímavými videi týkajícími se vývoje her a jednotlivých studií. Nejnovější díl patří právě hernímu studiu Arkane, které má na svědomí například sérii Dishonored a novodobé Prey.

Celý dokument o historii studia Arkane (anglicky)

 

To nejzajímavější však pro hráče ve zmiňovaném dokumentu představují tituly, které nikdy nespatřily světlo světa – The Crossing, LMNO a Ravenholm. Například na hře LMNO se podílel i Spielberg – ten měl přitom vytvořit na přelomu tisíciletí hned několik. Pomáhal například se zrodem série Medal of Honor a blýsknul se i arkádovou záležitostí Boom Blox pro Nintendo Wii.

O tom, jakého úspěchu by se dočkal projekt s kódovým označením LMNO, můžeme pouze spekulovat. Přestože hra byla prakticky již hotová, vydavatel ji na trh neuvedl. Obával se totiž neúspěchu a problémů s financemi, a to navzdory zvučnému jménu slavného režiséra.

Projekt byl přitom velmi ambiciózní, LMNO totiž mělo být nejen hrou, ale také v podstatě filmem. Hlavní zápletka se měla točit okolo útěku z vězení. Hráč se přitom teprve tváří v tvář mříží dozví, že nejde vysvobodit člověka, ale mimozemšťanku Eve. Tu se pak snaží dopravit na bezpečné místo – z jednoho pobřeží USA na druhé. Jednotlivé mise tak zahrnovaly hned několik míst napříč Spojenými státy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Mimozemšťanka Eve v titulu LMNO

 

Neprobádaný svět Half-Lifu

Dokument nám odhaluje také Ravenholm, zasvěcení vědí, že mělo jít o dějovou odbočku ze série Half-Life. Ústřední postavou tohoto dílu totiž měl být Adrian Shephard, který byl hlavním hrdinou v Half-Life: Opposing Force. Ten dostal do týmu kněze Grigoriho z Half-Life 2. Právě spojení těchto dvou postav mělo být pro celý příběh klíčové.

V dokumentu nicméně uvidíte i záběry ze zrušené Half-Life 2: Episode Four. Patrně nepřekvapí, že jde o střílečku plnou zombie. Tvůrci nicméně měli pro hráče evidentně připravenou celou řadu chytrých hádanek. Až budete mít hodinku volného času, stojí dokument rozhodně za zhlédnutí…

Gameplay Half-Life 2: Ravenholm

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru