Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Dopřejte si relax zadarmo. Na světě jsou první digitální lázně

Dopřejte si relax zadarmo. Na světě jsou první digitální lázně

Události
Luminette 3 - brýle na světelnou terapii_117103654
Luminette 3 - brýle na světelnou terapii
4 537 Kč 5 490 Kč
Feiyu Tech Kica masážní pistole, kovová_1064051016
Feiyu Tech Kica masážní pistole, kovová
Produkt není určen k prodeji.
PowerDot elektrostimulátor Uno Gen 2, červená_394810499
PowerDot elektrostimulátor Uno Gen 2, červená
Produkt není určen k prodeji.
autor: Lenka Chmátalová

Koronavirus obrátil celé řadě lidí život úplně naruby. I když se v Česku začíná pozvolna rozvolňovat, ve zbytku světa takové štěstí nemají. Oddychnout si nicméně nyní můžeme i on-line, společnost Kaspersky spustila totiž první digitální lázně. Jak to funguje?

Nový webový projekt nese název Cyber Spa. Vytvořen byl ve spolupráci s psychology a fyzioterapeuty, přitom je ale nabízen zadarmo. Návštěvníci webu si mohou vybírat ze čtyř hlavních aktivit: zvukovou terapii klidnými futuristickými tóny, obličejové fitness k procvičení mimických svalů, digitální antistresové koule a harmonické obrazy propojené s uvolňující hudbou.

„Globální pandemie měla velký dopad na duševní zdraví lidí – byla příčinou stresu a kvůli ní jsme si připadali zranitelní. Navíc jsme se přestali setkávat, mnoho lidí přešlo na práci na dálku a mělo tak méně možností snížit stres z práce a odpojit se od ní. Proto se zvyšuje význam telemedicíny a digitálních nástrojů k zlepšení našeho duševního zdraví,“ prohlásila Berta Vall, psycholožka, která působí jako docentka na Fakultě psychologie na španělské Ramon Llull University.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Digitální lázně jsou k dispozici na stránkách cyberspa.kaspersky.com

 

Cyber Spa například v průběhu cvičení přidá i zpětnou vazbu na míru relaxace obličeje a přidá i rozpohybovaný GIF s průběhem cvičení. Prostor doplňuje jednoduchý diagnostický program k zjištění míry stresu.

„Aby se lidé dokázali rychle přizpůsobit novým podmínkám a zůstat efektivní i v době epidemie, potřebují hodně fyzické a duševní síly a hledají cesty, jak se vyrovnávat se zvýšeným stresem a úzkostí. Náš nedávný výzkum například ukázal, že je tu vysoké riziko syndromu vyhoření u těch, kteří pracují v IT, kvůli vysoké pracovní zátěži. Přestávky a doba na relaxaci jsou v těchto oborech nesmírně důležité. Ve společnosti Kaspersky věříme, že technologie může zlepšit život a nové digitální nástroje můžou lidem pomoci vyrovnávat se se stresem. Doufáme, že platforma Cyber Spa pomůže lidem relaxovat během náročného pracovního dne,“ doplnila Kristina Branchugova, manažerka skupiny Brand Communications Group společnosti Kaspersky.

Není to přitom poprvé, kdy se lidé snaží do on-line prostředí přenést prvky ze skutečného světa. Zkraje letošního roku jsme se například dočkali unikátní audio terapie pro „všechny hospodské povaleče“. Projekt zvaný I miss my bar si kladl za cíl zprostředkovat lidem podobný zážitek, jako kdyby skutečně seděli někde v baru.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Audio terapie je k dispozici na stránkách imissmybar.com

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru