Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
DualSense Edge cílí na náročné majitele PlayStationu

DualSense Edge cílí na náročné majitele PlayStationu

Události
Sony PS5 Bezdrátový ovladač DualSense Cosmic Red_409869053
Sony PS5 Bezdrátový ovladač DualSense Cosmic Red
1 363 Kč 1 649 Kč

Společnost Sony odhalila nový ovladač pro PlayStation 5, který má šanci zaujmout náročné uživatele. DualSense Edge přináší více funkcí i ovládacích prvků, navíc nabízí vyměnitelné komponenty.

O příchodu nového ovladače se spekulovalo již delší dobu. Skalní fanoušci netrpělivě očekávali, jak Sony zareaguje na Elite Controller pro konkurenční Xbox. Nyní jsme se konečně dočkali, v rámci Opening Night Live byl odhalen model DualSense Edge.

Ten nezapře své kořeny, designově se velmi podobá standardnímu modelu DualSense. Vespodu se však nalezneme další páčky navíc, kterým bude možné nastavit funkce čtverečku trojúhelníku, kolečka či křížku. V praxi tak budete schopni s novým gamepadem reagovat na situace ve hře daleko rychleji, protože místo přehmatávání na symbolech nahoře jednoduše využijete další prst, který doposud sloužil pouze k podpírání ovladače.

Představení gamepadu DualSense Edge

Celý analogový modul bude na rozdíl od klasického modelu DualSense snadno vyměnitelný. Ani když budete pařit dlouhé hodiny každý den, nemusíte se obávat driftingu či podobných neduhů. Kloboučky analogových páček přitom budou také vyměnitelné, v základním balení budou tři různé typy. Díky tmu si budete moci upravit jejich výšku, aby vám při hraní co nejvíce vyhovovaly. Na výběr budou i různé velikosti páček vespodu.

Novinkou jsou také posuvníky, kterými půjde zkrátit dráhu triggeru, čímž docílíte rychlejší reakce. Všem tlačítkům bude možné namapovat jiné funkce, případně je zcela deaktivovat. Vhod může přijít také možnost nastavení mrtvých zón u páček. Konfigurace se přitom budou ukládat do různých profilů, takže v jednotlivých titulech je bude možné snadno přepínat.

O ceně a dostupnosti zatím Sony bohužel mlčí. Více se o očekávané novince DualSense Edge dozvíme tedy pravděpodobně až v nadcházejících měsících.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Porovnání gamepadů pro PS5

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Dualsense edge

Dobry den, chtel jsem se zeptat kdy vyjde novi dualsense edge?

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru