Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
FIFA 24? Zapomeňte, představuje se EA SPORTS FC 24

FIFA 24? Zapomeňte, představuje se EA SPORTS FC 24

Události
EA Sports FC 24 (PC)_971992856
EA Sports FC 24 (PC)
578 Kč 699 Kč
EA Sports FC 24 (PS5)_1483651892
EA Sports FC 24 (PS5)
Produkt není určen k prodeji.
EA Sports FC 24 (SWITCH)_1717839605
EA Sports FC 24 (SWITCH)
Produkt není určen k prodeji.
EA Sports FC 24 (Xbox)_2003855082
EA Sports FC 24 (Xbox)
991 Kč 1 199 Kč
EA Sports FC 24 (PS4)_1789938026
EA Sports FC 24 (PS4)
991 Kč 1 199 Kč

Další ročník fotbalové simulace of společnosti Electronic Arts se oficiálně ukázal veřejnosti. S novým jménem přichází i nová vize a několik zajímavých změn.

O tom, že se vydavatel EA Sports nedohodl s mezinárodní fotbalovou federací, která drží práva na značku FIFA, jsme v minulosti na GEEK magazínu již několikrát psali. Revolucí je již samotné přejmenování, a to na novou značku EA SPORTS FC (Football Club), se kterou se budeme setkávat nejspíše mnoho dalších let

 Předobjednávky EA SPORTS FC 24 

 

EA Sports - je to ve hře! 

Před pár dny nás tvůrci nalákali na novinky prostřednitvím krátkého CGI filmečku, který však ze samotné hratelnosti prozradil skutečně pramálo. Mezitím se snesla menší kritika na přebal jedné z edicí, kde některé světové hvězdy nejsou tak úplně k poznání. Důležité je ale pro většinu hráčů to, co je uvnitř. A to představil na velké tiskové konferenci v Amstrerdamu kdo jiný než Andrew Wilson, který působí v roli CEO Electronic Arts již od roku 2013. 

Ten na úvod přiznal, že v době jeho vyrůstání v Austrálii rozhodně fotbal nebyl sportem číslo jedna - u protinožců je totiž mnohem populárnější třeba kriket nebo rugby. Jenže série má 150 milionů fanoušků, kteří by sami o sobě mohli utvořit 9. největší zemi na světě. A právě to prý pohánělo kreativní ambice týmu, který pracoval na přeměně série FIFA v nový díl EA SPORTS FC 24. Došlo i na pořádnou dávku klišé, když Wilson nezapomněl zmínit, že fotbal v jejich podání je „více než jen hra“. Pak již předal slovo prezidentovi EA Sports, kterým je Cam Weber, a později viceprezidentovi Nicku Wlodykovi.

Přehlídka fotbalových ikon

Fotbalistka Alex Scottová a portugalská legenda Luís Figo nejprve společně potrvdili přidání dvou nových ženských lig do hry, konkrétně jde o španělskou (La Liga F) a německou (Frauen-Bundesliga). Hrdina Chelsea Didier Drogba přinesl na pódium pohár pro vítěze Premiere League a potvrdil, že anglická liga uzavřela dlouholeté exkluzivní partnerství právě s EA, které zahrnuje autentickou reprezentaci všech týmů, hráčů i stadionů. Vysmátý Brazilec Ronaldinho donesl i ušatý pohár pro vítěze Ligy mistrů UEFA a nikoho nenechal na pochybách, že nejslavnější klubová soutěž světa pokračuje v EA SPORTS FC. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Čím bude zajímavá „nová FIFA“?

Největší změnou má být implementace fyzikálního systému Hypermotion V, díky kterému má být jednodušší dostat do hry ikonické pohyby slavných hráčů, třeba včetně neskutečných leteckých kopů Erlinga Haalanda. Systém EA Sport Sapien bude sloužit k věrnému převedení fyzických parametrů hráčů, GPU Cloth zase k realistické simulaci dresů. Novinka nadále poběží na prověřeném enginu Frostbite, který EA používá i u dalších populárních sérií, například Battlefield. O dalším novém systému PlayStyles jsme se zatím příliš informací nedozvěděli, ovšem to se určitě brzy změní. 

Do režimu Ultimate Team zamíří ženské hráčky, čímž by se měla výrazně proměnit jeho hratelnost (to by se mělo týkat i pouličního hraní Volta Football). Oznámení o smíšených fotbalových týmech je poněkud kontroverzní a určitě nebude vonět každému, protože celou hru opět oddaluje od reality. Na druhou stranu, bavíme se o režimu, ve kterém proti sobě mohou hrát třeba reinkarnace dvou již zesnulých hráčů…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Známe datum vydání EA SPORTS FC 24

Novinka vychází 29. září, přičemž všichni, kteří si předobjednají nejvyšší edici s označením Ultimate, si budou moci zakopat už o týden dříve, tedy 22. září 2023. Celou konferenci zakončila firma očekávaným novým trailerem a příchodem norské superhvězdy Erlinga Haalanda, který v zeleném sametovém pyžamu se svými iniciály pozoroval odhalení obalu hry se svou podobou. Písnička Love Me Again od Johna Newmana nám možná trochu podprahově snaží připomenout, abychom začali mít simulaci od EA zase rádi. 

Jedno je po nejnovější prezentaci jisté: O novém fotbalu od EA Sports jsme rozhodně neslyšeli naposledy. Stále totiž máme k rozluštění spoustu otázek. Čekají nás změny v režimu kariéry? Změní se s příchodem nového názvu i letitý herní interface? A existuje ještě nějaká naděje na přidání české ligy, ať už letos, nebo v dalším ročníku? To vše se snad dozvíme v příštích týdnech. Hru si také můžete předobjednat na CZC.cz

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (2)

Ea fc

Bude hra i na playstation 4?

@Ondra12330: Bude logicky

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru