Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
GTA San Andreas zadarmo, Rockstar spouští vlastní herní obchod

GTA San Andreas zadarmo, Rockstar spouští vlastní herní obchod

Události
Grand Theft Auto V (PC)_2061088184
Grand Theft Auto V (PC)
Produkt není určen k prodeji.
Grand Theft Auto V (PC) - elektronicky_285403768
Grand Theft Auto V (PC) - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.

Herní studio Rockstar se rozhodlo spustit vlastní obchod. Proti Steamu, Epic Games Store a dalším vyrazí do boje pěkně zostra, fanouškům nabídne zadarmo titul GTA San Andreas úplně všem. Jak na to?

Série Grand Theft Auto, třetí díl Maxe Payna, Bully, L.A. Noire či Red Dead Redemption. Slavných titulů z dílny studia Rockstar je opravdu mnoho. A tak se není čemu divit, že se podnik rozhodl založit vlastní obchod, prostřednictvím kterého bude jednotlivé hry nabízet.

Nový obchod se jmenuje Rockstar Games Launcher, jde o klientský program pro Windows, který si můžete stáhnout přímo ze stránek tvůrců. Aplikace po instalaci zkontroluje jednotlivé tituly uložené na pevném disku a přidá je do vlastní knihovny. To je poměrně praktické, neboť ke spouštění jednotlivých her nebudete potřebovat více aplikací najednou.

GTA San Andreas

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Rockstar Games Launcher

 

Sluší se nicméně podotknout, že například účet na Steamu bude potřeba i nadále, neboť v aplikaci Rockstar Games Launcher se vytvoří pouze odkaz na spuštění příslušné hry, která již byla nainstalovaná. Tituly, které byly zakoupené, ale nebyly nainstalované, nicméně nový obchod od tvůrců série Grand Theft Auto rozpoznat samozřejmě nedokáže – opravdu prochází pouze hry nainstalované na disku.

V Rockstar Games Launcher se samozřejmě objeví zároveň všechny tituly, které koupíte přes nový obchod. Ty již žádnou další aplikaci potřebovat nebudou. Samozřejmostí jsou pokročilé funkce, jako je například cloudová synchronizace uložených pozic. Na některé vychytávky si nicméně budeme muset ještě počkat – řeč je o filtrování či integrovaném vyhledávači. Na druhou stranu zatím je k dispozici méně než deset her, a tak podobné funkce ještě zkrátka nejsou potřeba.

Tvůrci zatím plány s novým obchodem více nekomentovali. Je nicméně velmi pravděpodobné, že nové hry tohoto studia budou v nadcházejících letech prodávány výhradně prostřednictvím Rockstar Games Launcher, alespoň tedy co se elektronických licencí týče. Už nyní se například bez nové aplikace neobejdete u GTA V, přestože jste hru zakoupili na Steamu. Vyloučeno není ani to, že se Rockstar bude snažit přemluvit další herní domy, aby své tituly nabízely právě prostřednictvím jejich obchodu.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (21)

Další "store" v řadě

Steam by potřeboval konkurenci, ale exkluzivitou se situace pro zákazníky nezlepší. Co takhle nabízet lepší ceny nebo služby, a zákazníky získat běžnou konkurenční cestou? Takhle to vypadá, že místo jednoho monopolu bude mít každé studio svůj vlastní. Epic si kupuje popularitu uplácením vývojářů a o hráče se nezajímá exkluzivita je v přímér rozporu se zájmy zákazníka), a teď se Rockstar pravděpodobně snaží o něco podobného.Jedno pozitivum tu ale je. Koupit hry a spouštět je bez launcheru je revoluční návrat k rozumným kořenům.

Ověřený GEEK - level 3

@chytil20: Zajímavé řešení vyvíjí i GOG s jejich aktuální betou Galaxy klientu, který aktuálně umí sloučit Steam, GOG, Origin, Battlenet, Epic, U(don't)Play apod. do jednoho laucheru.
Pokud se to GOGu podaří dotáhnout k dokonalosti, bylo by prakticky uživateli jedno, kde titul zakoupil a pouštěl (snad v budoucnu i aktualizoval, nakupoval) všechno přes jeden program. Potenciál je obrovský a jsem zvědav, jaký to bude mít vliv na vývoj platforem a budoucnost GOG - teoreticky s tím mohou "řezat větev pod nohama".

@BERNADIC: Jo tak to zní skvěle . Doufám že se to podaří

@drexx: Pořád to ale neřeší problém, že musíte mít hry na více platformách, Tím se ztráci i možnosti jako Achievementy na Steamu apod... a zaroven si akorat zahlcujete zbytecne system dalsim ZBYTECNYM LAUNCHEREM.
Zaroven souhlasim s @chytil20 ohledně Epic store... který krom vydírání zákazníků tou jejich trapnou exkluzivitou jeste k tomu tajně vykrádá uživatelům data ze steamu, aby je pak využil ve svůj prospěch, byl o tom i někde článek. Proto já si radši počkám třeba ten rok než jim ta jejich exklusivita skončí a objeví se to na steamu, jako v případě Metra nebo Borderlands 3.

SocialClub

Nahrazuje to SocialClub? Tj. když mám krabicovku GTA5 spouštěnou přes SC, bude se nyní přihlašovat, aktualizovat a spouštět přes tento launcher? Nebo jen launcher inicializuje SocialClub a nadále to bude stejné jako doteď?Docela doufám první možnost, protože s funkcí SocialClubu jsem byl velice dlouho nespokojen (a to to píšu slušně, uměl bych i říct peprněji, co si o SC myslím).

@m.tauchman: Ano, je to vpodstatě GUI pro SocialClub

@hummer0: Díky za odpověď, tak doufám, že bude o něco lépe fungovat...asi si budu zase muset nahrát/zahrát GTA V.

Ano, ale ...

Stáhl jsem, vyzkoušel, vypadá to prima, GTA SA jsem si přidal. Bohužel to funguje zatím jak píšete, tedy že přes Rockstar launcher se spustí hra na steamu. Pokud do půl roku přidají GTA všem, co to koupili jinde, nechám si ho, ale v jiným případě vůbec nemá cenu ho mít. Nicméně, teď je docela možné, že na PC vydají Red Dead, a to by bylo super :)

Konzole

Začínám závidět konzolovým hráčům, že nemusí řešit, kterej launcher si kvůli každé hře instalovat.

@jezuro: ještě před pár lety by mě skutečně ani nenapadlo, že konzole skutečně budou příjemnějším prostředím pro hráče. Jasně, můžu hrát jen to, co ta konzole podporuje. Nikdo mě ale neomezuje v možnosti si hru půjčit, případně si hru koupit z druhé ruky. Stačí si pamatovat jediné heslo a neřešit upgrade počítače, abych utáhl kromě hry i stále agresivnější verze DRM (VM protect).
GTA 5 jsem permanentně smazal ze svého steamu. Už mě nebaví tyhle změny v podmínkách užívání dlouho poté, co jsem hru koupil...a ještě takto imvazivním způsobem.

@sWejk2: "konzole skutečně budou příjemnějším prostředím pro hráče." - Jasně, do doby, než je třeba konzoli vyměnit. Pak mohu těm starým hrát udělat pápá, anebo si doma držet x-verzí konzolí. Díky, nechci, to ten softwarový launcher je oproti tomu balada."GTA 5 jsem permanentně smazal ze svého steamu. Už mě nebaví tyhle změny v podmínkách užívání dlouho poté, co jsem hru koupil" - Jaké změny podmínek? GTA 5 při startu ze Steamu vždy spouštělo SocialClub, takže na tom se nic nemění, jen možná ten SC bude nahrazen tímto. Hlavně to "gesto" smazání je teda úžasný tah - každému je to totiž u zádele.

@m.tauchman: ale ano, je to invazivní. Social club se neinstaloval na můj počítač a nenutil mě být always online i pro single player hru. Dle R* to měl být bug ale...A když je to všem u zádele, pročpak reagujete? :)edit: jinak samozřejmě chápu, že toto gesto je v širším měřítku k ničemu, ale mně to zlepšilo náladu :). Nehledě na to, jde v každém ohledu čistě o můj názor a pokud komukoliv podobné praktiky nevadí, tak jen dobře. Myslím si ale, že je v AAA gamingu čím dál hůře. Extra launcher na každého publishera, exkluzivita na PC (áno, pokrytecké ode mne, když mám rád i konzole...ale i tak), čím dál agresivnější monetizace... nevím jak Vás, ale mne to už unavuje.

@jezuro: No pokud jste takovej retard, že vidíte jako problém jednorázově nainstalovat launcher od firmy od které jste zakoupil hru, tak se ani nedivím. Myslím si, že většina lidí napočítá potřebné lauchery na jedné ruce, zbytek na obou a nolifery nepočítám :D

Launchery místo disků

Pamatuju si jak sem nepohodlně měl x krabiček s hrama, musel sem hrabat a hledat konkrétní hru a bylo to nepohodlné.
Docela mám pocit, že se to vrací a fakt jen čekám na ten den, kdy to bude jedna hra jeden launcher

Řešení konečné otázky

Řešení to má, crackwatch.com :-)

Co se moc, to je moc

Steam konkurenci potřeboval, ale tohle už je přes čáru... Zachvilku bude mít každý vydavatel vlastní online store... I když jsem věděl o téhle akci, tak jsem si zrovna před pár dny koupil GTA VC a SA na Steamu ve slevě, jen abych nemusel instalovat další store (už 6. v pořadí)... Tohle nakonec vyzní ve prospěch Steamu

Zase další launcher

Zní to jako jen další (ne)potřebný bloatware. Ale pokud to přinese opravdový offline mode, tak to oproti SocialClubu bude aspoň trochu pokrok (ne, SC žádný použitelný offline mode nemá). Jenomže každý vydavatel teď nutně potřebuje svou vlastní platformu, ale že tahle cesta k ničemu nevede už nikoho nezajímá. Tohle Steamu žádnou konkurenci nedělá. Steam má zatím jen jednoho konkurenta a tím je GOG. Ostatní se nesnaží Steamu konkurovat, ale být monopolní uzavřenou platformou. Kdyby chtěl někdo být Steamu konkurencí, tak nabídne lepší službu a nechá zákazníky si vybrat, kde hru chtějí. Jediné, čeho vydavatelé dosáhli, je že si akorát každý musel stáhnout jejich nechtěný program a asi na týden ho pouštěl kvůli jedné hře.

Blbne to

stáhnul jsem to a normálně hraju přes jejich klienta, ale furt to nějak blbne... Chvíli to nezatáčí, pak zatáčí furt.. Nebo se kamera začne točit pořád dokola bez zastavení.. Pak najednou nereaguje myš na otáčení pohledu osoby...

SA:MP

Zkoušel se někdo připojovat na multiplayer ? Když se snažím připojit k serveru tak mě to hodí klasicky do singleplayeru. Nějaký řešení ?

@martykán2: Taky by mě zajímalo, jestli jde nějak přes jejich launcher spustit multiplayer

Co mám dělat?

když zapnu gta san andreas tak se to začne točit a je to jeden velkej bug.a když zapnu gta online tak podržím plyn cca 3 sekundy apotom hu pustím tak se to chová jako kdyby byl furt zaplej. příklad:začnu troubit a ono to troubí furt bez stlačení co mám dělat?

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru