Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Guitar Hero i King’s Quest. Microsoft plánuje oživit zapomenuté značky

Guitar Hero i King’s Quest. Microsoft plánuje oživit zapomenuté značky

Události
PC Game Pass 3 měsíce - elektronicky_1321974454
PC Game Pass 3 měsíce - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - elektronicky_844082301
Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.

Akvizice herního studia Activision Blizzard by mohla nést nečekané plody. Šéf gamingové divize Microsoftu Phil Spencer prohlásil, že plánuje oživit již dávno zapomenuté značky.

Mohli bychom se tak dočkat návratu takových hitů, jako Guitar Hero či King’s Quest. O starších a opuštěních sériích, za kterými stojí Activision Blizzard, se rozpovídal Spencer v rozhovoru pro Washington Post. „Díval jsem se na seznam a myslím, že bychom do toho měli jít,“ prohlásil Spencer s tím, že vysloveně jmenoval výše zmiňované dva tituly. „Měl bych to vědět, ale myslím, že měli také Hexen,“ doplnil.

Šéf studia Activision Blizzard Bobby Kotick přitom pro server VentureBeat, že série Guitar Hero byla pohřbena podobně jako další slavné značky kvůli nedostatku finančních prostředků. To by se ale evidentně mělo s příchodem Microsoftu změnit.

Trailer ke hře Guitar Hero: Warriors of Rock z roku 2010

Kompletní kolekce King’s Quest ve verzi pro PlayStation

Activision Blizzard pod křídly Microsoftu

Microsoft oznámil minulý týden, že se dohodl na koupi herního studia Activision Blizzard. Celý obchod podle serveru The Verge má hodnotu 68,7 miliardy dolarů, tedy zhruba 1,5 bilionu korun. Jde tedy o největší herní akvizici tohoto století. Už předloni přitom Microsoft koupil Bethesdu, zaplatil za ni 7,5 miliardy dolarů, což je v přepočtu více než 160,9 miliardy korun.

Americký softwarový gigant se přitom netají tím, že má s Blizzardem velké plány. „Usilovně investujeme do prvotřídního obsahu, komunity a cloudu, abychom zahájili novou éru her, která staví hráče a tvůrce na první místo,“ prohlásil šéf Microsoftu Satya Nadella.

Díky akvizici, kterou ale nejprve musí ještě schválit regulační úřady, bychom se v Xbox Game Passu měli dočkat celé řady nových her z dílny Activision Blizzardu. Kromě již zmiňovaných značek Call of Duty, World of Warcraft a Diablo by mělo jít také o Candy Crush, Tony Hawk, Diablo, Overwatch, Spyro, Hearthstone, Guitar Hero, Crash Bandicoot či StarCraft.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Microsoft toho získá poměrně hodně.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Novým šéfem Activision Blizzardu bude Phil Spencer.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

King's quest

Ten King's quest by hodně potěšil, skvělá adventura!

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru