Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Half-Life: Alyx lze hrát i bez brýlí pro virtuální realitu

Half-Life: Alyx lze hrát i bez brýlí pro virtuální realitu

Události
HTC Vive Cosmos virtuální brýle_949143076
HTC Vive Cosmos virtuální brýle
Produkt není určen k prodeji.
HP Reverb VR 1000 Headset - Professional Edition_1689302243
HP Reverb VR 1000 Headset - Professional Edition
Produkt není určen k prodeji.

Nový Half-Life: Alyx některým fanouškům stejnojmenné série patrně neudělal, neboť se celý odehrává ve světě virtuální reality. Programátor Valve Robin Walker se však v rozhovoru pro Polygon nechal slyšet, že novinka poběží i bez speciálních headsetů.

Oznámení Walkera vzbudilo v herní komunitě velká nadšení. Netrvalo tak dlouho a hráči začali zkoumat, kolik pravdy na jeho slovech je. Sluší se nicméně podotknout, že Walker zdůraznil, že verze bez virtuální reality se objeví až v budoucnu – konkrétnější nicméně nechtěl být.

Half-Life: Alyx bez VR brýlí

 

Zakladatel serveru Valve News Network Tyler McVicker si však všiml toho, že ve hře se lze již nyní velmi obrazně pohybovat jen s pomocí klávesnice a myši. Po příkazu „vr_enable_fake_vr_test“ se navíc na obrazovce objevily ruce i s právě zvolenou zbraní. To vše nasvědčuje tomu, že Valve již při programování hry myslelo na to, že přijde i verze bez VR. Kdy se jí dočkáme je však zatím ve hvězdách.

Dějově je podtitul Alyx zasazen mezi události prvního a druhého dílu. Ústřední postava Alyx Vance a její otec Eli rozhodně nebudou jen přihlížet okupaci naší matičky Země a stanou se v podstatě jedinou nadějí lidstva na přežití. Pokud vás náhodou předchozí díly minuly, po incidentu v Black Mesa ovládá planetu Combine.

V novém VR titulu čekají na fanoušky nejen souboje, ale i průzkum mimozemšťany zdecimovaného světa a sofistikované hádanky. O lekací scény podle všeho nouze také nebude. Každý den navíc budeme zjišťovat více a více o svém nepříteli, abychom se probojovali až do vysněného velkého finále.

Upoutávka na Half-Life: Alyx

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Spíš ne

S tou VR verzí to bylo spíše tak, že se dříve zkoušelo vyvíjet hru i pro PC, ale Valve zjistilo že se to prostě nehodí, tak to zahodili. Tak to tedy alespoň říkal Tyler.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru