Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Half-Life: Alyx lze hrát i bez brýlí pro virtuální realitu Události
HTC Vive Cosmos virtuální brýle  + 100Kč slevový kód na LEGO (kombinovatelný, max. 1ks/objednávku)
HTC Vive Cosmos virtuální brýle
17 843 Kč 21 590 Kč
HP Reverb VR 1000 Headset - Professional Edition  + 100Kč slevový kód na LEGO (kombinovatelný, max. 1ks/objednávku)
HP Reverb VR 1000 Headset - Professional Edition
13 222 Kč 15 999 Kč

Half-Life: Alyx lze hrát i bez brýlí pro virtuální realitu

autor: Petr Kirs
Nový Half-Life: Alyx některým fanouškům stejnojmenné série patrně neudělal, neboť se celý odehrává ve světě virtuální reality. Programátor Valve Robin Walker se však v rozhovoru pro Polygon nechal slyšet, že novinka poběží i bez speciálních headsetů.

Oznámení Walkera vzbudilo v herní komunitě velká nadšení. Netrvalo tak dlouho a hráči začali zkoumat, kolik pravdy na jeho slovech je. Sluší se nicméně podotknout, že Walker zdůraznil, že verze bez virtuální reality se objeví až v budoucnu – konkrétnější nicméně nechtěl být.

Half-Life: Alyx bez VR brýlí

 

Zakladatel serveru Valve News Network Tyler McVicker si však všiml toho, že ve hře se lze již nyní velmi obrazně pohybovat jen s pomocí klávesnice a myši. Po příkazu „vr_enable_fake_vr_test“ se navíc na obrazovce objevily ruce i s právě zvolenou zbraní. To vše nasvědčuje tomu, že Valve již při programování hry myslelo na to, že přijde i verze bez VR. Kdy se jí dočkáme je však zatím ve hvězdách.

Dějově je podtitul Alyx zasazen mezi události prvního a druhého dílu. Ústřední postava Alyx Vance a její otec Eli rozhodně nebudou jen přihlížet okupaci naší matičky Země a stanou se v podstatě jedinou nadějí lidstva na přežití. Pokud vás náhodou předchozí díly minuly, po incidentu v Black Mesa ovládá planetu Combine.

V novém VR titulu čekají na fanoušky nejen souboje, ale i průzkum mimozemšťany zdecimovaného světa a sofistikované hádanky. O lekací scény podle všeho nouze také nebude. Každý den navíc budeme zjišťovat více a více o svém nepříteli, abychom se probojovali až do vysněného velkého finále.

Upoutávka na Half-Life: Alyx

Názory ostatních Geeků (1)

petružálek3 PET

Spíš ne

petružálek3 18. 5. 2020 14:55

S tou VR verzí to bylo spíše tak, že se dříve zkoušelo vyvíjet hru i pro PC, ale Valve zjistilo že se to prostě nehodí, tak to zahodili. Tak to tedy alespoň říkal Tyler.

Máš něco na srdci?

nahoru