Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Headset PlayStation VR2 se konečně ukazuje světu

Headset PlayStation VR2 se konečně ukazuje světu

Události
PlayStation Plus 12 měsíců - Dárková karta - elektronicky_1683931440
PlayStation Plus 12 měsíců - Dárková karta - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.
Sony PS5 - Bezdrátová sluchátka PULSE 3D_2129275799
Sony PS5 - Bezdrátová sluchátka PULSE 3D
Produkt není určen k prodeji.
PS5 DualSense Midnight Black + hra Ratchet and Clank: Rift Apart_373255460
PS5 DualSense Midnight Black + hra Ratchet and Clank: Rift Apart
Produkt není určen k prodeji.

Společnost Sony dávkuje informace týkající se nového VR headsetu pro konzoli PlayStation postupně. Nyní jsme se konečně dočkali prvních oficiálních obrázků.

Marketéři v Sony moc dobře vědí, jak držet své publikum natěšené a stále ve střehu. Po prvních ochutnávkách z loňského roku se v lednu odhalily technické specifikace a také vlajkový titul, kterým bude Horizon Call of the Mountain. Nově jsme se konečně dočkali představení samotného VR headsetu, kterého se na oficiálních stránkách platformy PlayStation ujal viceprezident Sony Hideaki Nišino. 

Design headsetu PSVR2 je zcela očividně inspirován zbytkem rodiny PlayStation 5, dominuje tedy bílá a černá barva, totožné materiály a samozřejmostí je design s typicky zaoblenými rohy. Sony ale jedním dechem dodává, že jejich cílem nebylo vytvořit hezkou ozdobu v obýváku, ale headset, který nabídne stoprocentní imerzi do herního světa. Designéři se ze všech sil snažili, abyste nepoznali, že vůbec nějaké brýle pro virtuální realitu máte na hlavě. Kruhový tvar Sense ovladačů má zase odkazovat na dokonalou 360° imerzi do virtuálních světů. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zapomeňte na zpocené čelo

Jak se zamýšlené funkcionality designérům ze Sony povedly? To se pravděpodobně dozvíme v letošní předvánoční sezóně, možná dokonce dříve. Zajímavé je, že se tvůrci rozhodli využít i některé prvky ze stávající generace PSVR, například kolečka pro přizpůsobení velikosti headsetu. Možná trochu překvapivá je absence přímého zvukového výstupu, k dosažení absolutního ponoření do hry tedy budete muset využít klasického 3.5mm jacku a externích sluchátek. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Novinkou je kromě nižší váhy a absence většího drátového aparátu také vylepšený systém ventilace, který by měl minimalizovat pocení obličeje či zamlžování čoček. "Když jsem začal pracovat na designu headsetu PSVR2, jednou z prvních oblastí, na které jsem se chtěl zaměřit, byla cirkulace vzduchu. Chtěl jsem vytvořit v brýlích průduch, kterým by mohl vzduch proudit ven, tak jako proudí ven průduchy na konzoli PS5. Naši inženýři přišli s mnoha různými návrhy a jsem velmi pyšný na to, jak to nakonec dopadlo a jak pozitivní zpětnou vazbu jsme na tuto funkci zatím dostali," pochvaluje si Judžin Morisawa, Senior Art Director ze Sony Interactive Entertainment. 

Bude zajímavé sledovat, jaké recenze si nový headset na konci roku odnese, jak to bude se zpětnou kompatibilitou (brýle i ovladače využívají nový způsob trackování, zcela odlišný od toho pro PSVR a nezávislý na externí kameře) a nakolik na výrobu zařízení PSVR2 dolehnou nekončící problémy v dodavatelských řetězcích výrobců elektroniky.  

Prvním oznámeným titulem pro PSVR2 je Horizon Call of the Mountain

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (2)

Kompatibilita

Dobrý den chci se zeptat jestli to půjde používat i na psko 4

@jareš40: Určitě ne - pochybuju, že by to Sony chtěla dělat zpětně kompatibilní, a navíc sami řekli už dopředu, že se to má připojovat přes USB-C zpředu konzole PS5 (PS4 žádný tento port nemá - byla by nutná redukce)

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru