Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Herní náčiní od Logitechu jde všem příkladem, bude informovat o uhlíkové stopě

Herní náčiní od Logitechu jde všem příkladem, bude informovat o uhlíkové stopě

Události
Logitech G213 Prodigy, US O2 TV HBO a Sport Pack na dva měsíce
Logitech G213 Prodigy, US
908 Kč 1 099 Kč
Logitech G102 Lightsync, černá O2 TV HBO a Sport Pack na dva měsíce
Logitech G102 Lightsync, černá
470 Kč 569 Kč
454 Kč 549 Kč
Logitech G Pro X, černá O2 TV HBO a Sport Pack na dva měsíce
Logitech G Pro X, černá
1 810 Kč 2 190 Kč
Logitech Z333 O2 TV HBO a Sport Pack na dva měsíce
Logitech Z333
1 198 Kč 1 449 Kč
autor: Stanislav Holý

Otázka dopadu uhlíkových emisí na životní prostředí je stále ožehavější. Právě proto se společnost Logitech jako první výrobce elektroniky rozhodla poskytovat u svých produktů transparentní informace o uhlíkové stopě.

Informace nově zákazníci naleznou nejen na webových stránkách výrobce u jednotlivých produktů, ale postupně také přímo na obalech veškeré nové elektroniky. Je nicméně nutné zdůraznit, že nejprve se informace objeví na herních produktech, a to ještě před koncem letošního roku. Zbývající segmenty trhu budou následovat postupně.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obal s informacemi o uhlíkové stopě

 

Dopad na životní prostředí

Záměrem je posílit informovanost a spolupráci se zákazníky, aby se mohli při nákupu kvalifikovaněji rozhodovat. Logitech tím chce také podpořit posun celého průmyslu k výraznému snížení uhlíkových emisí a jejich dopadu na životní prostředí. O to se koneckonců snažil výrobce již dříve, i když se o tom příliš často nepsalo.

„Jsme si dobře vědomi rozsahu ekologických výzev, kterým dnes naše planeta čelí,“ řekl Bracken Darrell, prezident a generální ředitel společnosti Logitech. „Zdvojnásobujeme proto naše úsilí o snižování negativních vlivů na životní prostředí, ale sami na to nestačíme. Informováním o uhlíkové stopě našich produktů posilujeme spolupráci se zákazníky, abychom pomohli zlepšit svět. Údaje o uhlíkových emisích bychom měli sledovat stejně pozorně, jako například údaje o kaloriích v potravinách – musíme vědět, co konzumujeme. Vyzýváme také další společnosti, aby se k nám připojily při prosazování pozitivních změn tím, že budou zveřejňovat zcela transparentní informace o svých produktech. Dosažení opravdové změny bude vyžadovat úsilí všech průmyslových odvětví.“

Zástupci Logitechu jsou na poli ekologie velmi aktivní. Již v roce 2019 se jim podařilo dosáhnout uhlíkové neutrality v portfoliu herních produktů, podpořili také Pařížskou dohodu a zavázali se omezit svoji uhlíkovou stopu tak, aby globální nárůst teploty nepřekročil hranici 1,5 °C oproti hodnotám před průmyslovou revolucí. Podnik by měl také do roku 2030 postupně přejít výhradně na obnovitelné zdroje elektřiny.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Herní náčiní od Logitechu

 

Nežádoucí změny klimatu

A proč je uhlíková stopa vlastně důležitá? Považuje se za kvantifikovatelné měřítko dopadu na životní prostředí spojené s bojem proti nežádoucím změnám klimatu. „Vidíme, že stále více lidí vyhledává jasná, transparentní a důvěryhodná prohlášení podniků o boji proti změně klimatu,“ uvedla Rebecca Fay, marketingová ředitelka společnosti Natural Capital Partners. „Tleskáme společnosti Logitech za program transparentnosti informací o uhlíkové stopě, který je ideálním doplňkem certifikace uhlíkové neutrality CarbonNeutral(R) jejích produktů a prokazuje, že jde skutečně o společnost odhodlanou provádět transformaci pro snížení uhlíkové stopy.“

Pro zajištění integrity interních výpočtů bude společnost Logitech spolupracovat s renomovanými třetími stranami, například Natural Capital Partners, iPoint Group a nezávislými ověřovateli, aby kriticky ověřila a potvrdila dopady uhlíkových emisí spojených s produkty podle certifikačních standardů DEKRA.

„Zajištění transparentnosti uhlíkové stopy produktů Logitech je důležitým krokem směrem ke snižování emisí skleníkových plynů a tím také v boji proti změně klimatu,“ řekla Martina Prox, zabývající se strategií udržitelnosti ve společnosti iPoint Group. „Těšíme se na další spolupráci se společností Logitech na výpočtech a analýzách uhlíkové stopy jejího portfolia produktů.“

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru