Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Herní počítač se vejde do kapsy. Letos přijde úplně nová konzole

Herní počítač se vejde do kapsy. Letos přijde úplně nová konzole

Události
Nintendo Switch Lite, žlutá_1174830581
Nintendo Switch Lite, žlutá
4 462 Kč 5 399 Kč
Nintendo Switch Lite, růžová_505155869
Nintendo Switch Lite, růžová
4 462 Kč 5 399 Kč
Nintendo Switch Lite, tyrkysová_1688902285
Nintendo Switch Lite, tyrkysová
4 462 Kč 5 399 Kč
Nintendo Switch Lite, šedá_1726386223
Nintendo Switch Lite, šedá
Produkt není určen k prodeji.

Měl by to být plnohodnotný herní počítač, který však bude tak malý, že si jej snadno dáte do kapsy u bundy. Alespoň taková je vize nadšenců stojících za projektem Aya Neo, kteří nyní rozjeli kampaň na serveru Indiegogo.

Hned na úvod se sluší zmínit, že už nyní je jasné, že konzole Aya Neo skutečně vznikne. Dokládají to data serveru Indiegogo, který využívají různé společnosti a nápadití tvůrci k vybrání peněz na rozjetí masové výroby. Už nyní totiž byla požadovaná částka překonána o 2912 %, přičemž vybírat peníze se budou ještě 25 dní.

První pohled na konzoli Aya Neo

 

Původně totiž tvůrci na rozjetí výroby zajímavého herního systému chtěli pouze 420 000 hongkongských dolarů, už nyní mají na kontě více než 12,2 milionu hongkongských dolarů. Přispěly totiž bezmála dva tisíce lidí. Konzoli dostane každý, kdo zaplatí alespoň 6120 HKD, tedy zhruba 17 tisíc korun.

To není zrovna málo, když vezmeme v úvahu, že novinka vypadá na první pohled jako Nintendo Switch Lite, které stojí bezmála pět tisíc korun. Ve srovnání s ním má být ale Aya Neo výrazně výkonnější. Půjde v podstatě o jeden z nejkompaktnějších počítačů na světě – s duší konzole.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Aya Neo

 

V útrobách zařízení se má ukrývat procesor AMD Ryzen 4500U s grafikou AMD Radeon, který bude doplněn o 16 GB operační paměti. Sedmipalcový displej nabídne rozlišení 1280 x 800 pixelů, půjde přitom o obrazovku se standardem IPS. Na dané konfiguraci má běžet Cyberpunk 2077 údajně při 30+ FPS. Výrobce přitom slibuje výdrž až 6 hodin na baterii.

V každém ohledu půjde o čistokrevný handheld, se kterým si užijete herní zábavu doma i na cestách. Ovladače jsou již přímo vestavěné, na levé i pravé straně. A to nejlepší na konec… Nejde o žádný projekt budoucnosti, výrobce slibuje, že novinka bude v prodeji již v květnu letošního roku. Respektive v tento čas ji dostanou lidé, kteří podpoří projekt na Indiegogo. Kdy a za jakou cenu se Aya Neo objeví na pultech běžných obchodů, není zajím jasné.

Představení konzole Nintendo Switch Lite

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (2)

Ověřený GEEK - level 3

Switch

Ta upoutávka na Nintento Switch Lite tam asi skočila do článku omylem :)Ale k tématu - více nadějí bych asi vkládal do další generace GPD WIN3, které je od léty provařeného GPD.
Tato kategorie zboží je hodně nejen o hardwaru, který se slepí dohromady, ale více o tom, jak se slepí dohromady.Snad i tento model vyjde ve výsledku dobře a pokud možno bez zpoždění. GPD sice dělá pěkné a domyšlené UMPC, ale více alternativ se vždy hodí.

@BERNADIC: Win3 je zajímavý,ale bohužel se jim nepodařili tlačítka na pravé straně. hmatová odezva je hrozná.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru