Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Hogwarts Legacy dostává datum vydání. Fanoušky ale nepotěší

Hogwarts Legacy dostává datum vydání. Fanoušky ale nepotěší

Události
Hogwarts Legacy (Xbox ONE)_1502056802
Hogwarts Legacy (Xbox ONE)
826 Kč 999 Kč
Hogwarts Legacy (PS4)_1757391300
Hogwarts Legacy (PS4)
826 Kč 999 Kč

Návrat do Bradavic se už poněkolikáté odkládá. Zaslouží si tvůrci pochopení, nebo spíše nepromíjitelnou kletbu?

Akční RPG zasazené do kouzelnického světa Harryho Pottera a Fantastických zvířat, odehrávající se na konci 19. století před událostmi z obou zmíněných ság, původně Warner Bros a Avalanche Software oznámili v září 2020. A to poté, co v roce 2018 unikly na světlo světa první záběry ukazující hru zasazenou do kouzelnického světa běžící na enginu Unreal. Tvůrci však poměrně záhy přehodnotili své plány vydat hru v roce 2021 a s omluvou ji odložili na rok 2022.

A když už to vypadalo, že se Hogwarts Legacy letos v nabité předvánoční sezóně konečně dočkáme, je tu odhalení konkrétního data vydání, které mnohé zamrzí. Pokud nedojde k žádnému dalšímu odkladu (a možné už je v tuto chvíli asi úplně všechno), kouzelnické RPG nakonec na PC, Xbox One+Series a PlayStation 4+5 dorazí až 10. února 2023. Na verzi pro Nintendo Switch se také pracuje, ovšem ta nakonec vyjde ještě později, nejspíše kvůli problémům spojeným s optimalizací na slabší hardware. Konkrétní datum zatím neznáme. 

"Asi jste zklamaní, že hru odsouváme z roku 2022 dále, ale my máme radost z toho, že vám konečně dáváme datum vydání, na které se můžete těšit. Jsme nadšení z toho, na čem tady ve studiu pracujeme, jen potřebujeme o chlup více času na to, abychom dokázali všem dodat ten nejlepší možný zážitek. Oceňujeme vaši trpělivost a moc se těšíme na to, až pro vás Hogwarts Legacy na začátku příštího roku vydáme," uvedl ve videu na Twitteru Chandler Wood, Community Manager pracující ve studiu Avalanche Software.

Po zkušenostech s podobnými tituly se sluší dodat, že open-world hry vždy raději vidíme vydané o něco později a v dobrém technickém stavu než naopak. Reputační riziko pro značky Harry Potter a Wizarding World je samozřejmě v tomto případě obrovské, pandemie covidu spoustu věcí stále nezjednodušuje, své hry nedávno odložil Ubisoft i Bethesda

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Mdloby na tebe!

Připomínáme, že v Hogwarts Legacy se stanete studentem pátého ročníku Školy čar a kouzel v Bradavicích, který bude své běžné studijní kratochvíle a trable prokládat bojem s temnými černokněžníky, podporovanými povstaleckými skřety. V sázce pochopitelně nebude nic menšího než budoucnost Bradavic a možná i celého kouzelnického světa. Hra se letos představila v rámci akce State of Play organizované Sony, tvůrci ukázali patnáct minut herních záběrů a zajímavý náhled do zákulisí vývoje jako bonus. Pokud jste nečetli na GEEK magazínu obsáhlé preview Hogwarts Legacy, vycházející právě ze záběrů zveřejněných v rámci State of Play, určitě si na něj najděte pár minut času. 

První uvedený trailer sliboval hru o dva roky dříve, než se ji nakonec (nejspíše) dočkáme

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru