Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hráči se konečně dočkali. Změnit jméno si na PlayStationu může kdokoliv Události
PlayStation 4 Slim, 500GB, černá  + 10x voucher na 100Kč slevu na hry (při nákupu nad 999 Kč) + Settlers: Zrod impéria v hodnotě 900 Kč
PlayStation 4 Slim, 500GB, černá
6 356 Kč 7 690 Kč
PlayStation 4 Pro, 1TB, Gamma chassis, černá  + 10x voucher na 100Kč slevu na hry (při nákupu nad 999 Kč) + Settlers: Zrod impéria v hodnotě 900 Kč
PlayStation 4 Pro, 1TB, Gamma chassis, černá
8 587 Kč 10 390 Kč 8 257 Kč 9 990 Kč

Hráči se konečně dočkali. Změnit jméno si na PlayStationu může kdokoliv

autor: Stanislav Holý
Ne, nebojte se. Dnešní článek nebude o změnách pohlaví a s tím souvisejících byrokratických krocích při změně jména. Dnes uděláme radost všem fanouškům herních systémů od Sony, kteří nejsou spokojeni se svým nickem – nově si jej totiž může změnit kdokoliv.

Tu situaci zažil snad každý hráč. Vymyslíte si nějakou přezdívku, začnete s ní hrát a nakupovat hry, ale po letech vás přestane bavit. Následná změna však už není možná. V případě on-line služby PlayStation Network (PSN), kterou využívají stejnojmenné televizní konzole společnosti Sony, to však již neplatí.

Tvůrci po dlouhých měsících čekání dnes konečně zpřístupnili možnost změny jména úplně všem hráčům. Testy této funkce probíhaly už od loňského podzimu, kdy bylo nové vylepšení oznámeno. Sluší se nicméně podotknout, že po možnosti změny jména volali hráči již několik let předtím.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nová vychytávka je k dispozici pro PlayStation 4 a jeho novější obdoby

 

Pozor na problémové hry

Jedním dechem je nicméně nutné dodat, že se změna nicku nemusí obejít bez problémů. Zástupci společnosti Sony totiž podle serveru Ars Technica varovali, že u některých titulů je možné narazit na „kritické problémy“, jako je ztráta herních měn, uložené pozice a pokrok či nesprávné fungování uživatelsky generovaného obsahu.

Název v rámci PSN se tedy nedoporučuje měnit, pokud vlastníte některý z následujících titulů: Disc Jam, Everybody's Golf, Just Dance 2017, LittleBigPlanet 3, MLB 14 The Show, MLB The Show 16, MLB The Show 15, OnRush, The Golf Club 2 a Worms Battlegrounds. Na oficiálních stránkách Sony je pak možné dohledat seznam her, u kterých byly zaznamenány také drobné problémy – ty však nejsou tak kritické jako u titulů vyjmenovaných výše.

Zadarmo je jen první změna

Seznam her, které nemají vůbec žádné problémy po změně jména naleznete zde. Obecně lze ale říci, že tituly vydané po 1. dubnu 2018 nemají s novou funkcionalitou žádný problém, jak zdůraznil server The Verge.

Možnost změny je k dispozici na PlayStationu 4, nebo prostřednictvím webového formuláře. První změna je k dispozici zadarmo, za další se však již platí 9,99 dolaru, respektive 4,99 dolaru v případě členů PlayStation Plus.

Názory ostatních Geeků (1)

avatar

?

corpse_despy_ 12. 4. 2019 6:59

co to vlastně je ten Playstation...

Máš něco na srdci?

Nahoru