Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
HTC proměnilo virtuální brýle v designový skvost

HTC proměnilo virtuální brýle v designový skvost

Události
HTC Vive Cosmos Elite virtuální brýle_1388262874
HTC Vive Cosmos Elite virtuální brýle
16 769 Kč 20 290 Kč
HTC Vive Cosmos virtuální brýle_949143076
HTC Vive Cosmos virtuální brýle
Produkt není určen k prodeji.
HTC Vive Pro Full kit virtuální brýle_26380646
HTC Vive Pro Full kit virtuální brýle
Produkt není určen k prodeji.

Nové brýle Vive Air od HTC získaly cenu iF Design Award. A nutno dodat, že po právu, neboť jde o skutečně povedený designový kousek. Má to ale jeden háček, zmíněný headset nebyl vůbec ještě oficiálně odhalen.

Společnost HTC se v minulosti proslavila především výrobou zajímavých chytrých telefonů, v posledních letech se ale tento výrobce prosazuje především ve světě virtuální reality. Krásným důkazem je i nejnovější virtuální headset HTC Vive Air, který v posledních dnech pěkně rozvířil stojaté vody internetu.

Vlastně nikdo totiž s jistotou nedokáže říci, zda jde o únik či promyšlený marketing. Jako první totiž brýle neodhalili zástupci společnosti HTC, ale vidět jsme ho mohli v rámci iF Design Award. To je poměrně překvapivé, neboť se často nestává, že by ocenění získaly produkty, které si ještě ani neodbyly premiéru, jak upozornil server GSM Arena.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zástupci HTC nicméně zareagovali promptně a hned zveřejněné snímky headsetu komentovali s tím, že „jde o pouhý designový koncept“. Brýle tedy nemají být ještě ani ne fázi sériové výroby, i když podle zveřejněných fotek by mohlo jít klidně o finální produkt.

Server UploadVR si všímá také toho, že již za pár dní se bude konat Vivecon 2021. Je tedy vcelku možné, že vyjádření HTC je pouhým zastíracím manévrem, aby mohl nové brýle ukázat právě na tomto svátku virtuální reality, který se bude konat 11. a 12. května.

Byla by totiž velká škoda, kdyby se nové brýle od HTC vůbec nevyráběly. Model Vive Air je totiž zajímavý tím, že cílí na fitness nadšence, využívat by měl být tedy při nejrůznějších tréninzích. I kvůli tomu je vybaven rychleschnoucími textilními částmi a chlubí se lehkou konstrukcí. Na bližší informace si nicméně budeme muset ještě počkat.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru