Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
IFA 2019: Nejrychlejší notebook na světě má Asus

IFA 2019: Nejrychlejší notebook na světě má Asus

Události

Veletrh IFA 2019 startuje sice oficiálně až v pátek, první výrobci se nicméně pochlubili již svými novinkami. Těžký kalibr hned na úvod odhalila společnost Asus – ukázala nejrychlejší pracovní notebook na světě.

Tím nejrychlejším notebookem na světě má být ProArt StudioBook One, což je nová vlajková loď mezi pracovními stroji společnost Asus. Notebook patří mezi jedenáctku RTX studio systémů uvedených na letošním ročníku IFA, zároveň jde ale také o první stoj na světě vybavený novou grafickou kartu GPU Quadro RTX 6000.

ProArt StudioBook One

 

Díky této grafické kartě mohou podle výrobce kreativci, tvůrci obsahu a další inovátoři využít výkonu, na který jsou zvyklí ze svých stolních PC, aniž by byli omezeni pouze na kancelář nebo ateliér. Celý laptop je postavený ke zpracování masivních datových sad a značně urychlit pracovní procesy náročné na výpočetní výkon, mezi něž patří tvorba 3D animací, vykreslování fotorealistických produktových návrhů, editace 8K videa, vizualizace geofyzikálních souborů dat nebo provádění prohlídek fotorealistických modelů budov ve VR.

Stroj nabízí 120Hz obrazovku s rozlišením 4K, certifikací PANTONE a 100% pokrytím Adobe RGB spektra. Přímo na akci bylo vidět, že barevné podání je velmi přesné – kvalita obrazovky bude dozajista jednou z hlavních předností této novinky.

Představení série ProArt

 

Novinek je daleko více

„Asus ProArt StudioBook One je jedním z prvních notebooků, které nabízejí NVIDIA Quadro RTX 6000 v přenosném řešení, které přináší nevyšší výkon na světě a jeho majitelé se díky tomu mohou věnovat komplexním pracovním úkolům kdekoliv,” říká Samson Hu, co-CEO společnosti Asus a doplnil: „Naši zákazníci tak mohou rychle renderovat animace, editovat 8K videa v reálném čase nebo provádět analýzu dat daleko snáze a efektivněji, než tomu bylo dosud.”

Nových laptopů řady ProArt bylo na stánku Asusu k vidění daleko více. Na 17,3palcový displej se 4K rozlišením se bude snažit nalákat například ProArt StudioBook X, který dostal do vínku také grafiku Quadro RTX 5000. Sérii dále doplňují modely StudioBook 15, StudioBook 15 Pro, StudioBook 17 a StudioBook 17 Pro. Základní provedení těchto strojů poběží s grafikou GeForce RTX 2060, verze Pro pak s Quadro RTX 5000 Max-Q či 3000 Max-Q. V sérii ProArt nalezneme také profesionální displeje.

Na bližší informace o ceně a dostupnosti všech novinek si budeme muset ještě počkat.

ProArt StudioBook X

ProArt StudioBook 15

ProArt Display

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

A cena?

?

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru