Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Indiana Jones se vrátí s vlastní hrou

Indiana Jones se vrátí s vlastní hrou

Události

Oznámení nové hry z univerza Star Wars nebylo jediným překvapením pro hráče a fanoušky tvůrčího génia George Lucase. S obnoveným zájmem Lucasfilmu o herní svět se dočkáme i nového dobrodružství rošťáckého archeologa.

O vývoj se starají mistři ze švédského studia Machine Games, kteří s moderní inkarnací střílečky Wolfenstein již několikrát dokázali, že to s návraty zaprášených hrdinů z minulosti umí. Nový titul s Indym v hlavní roli pochází z čerstvě oznámené spolupráce mezi herním labelem Lucasfilm Games a Bethesdou, která od minulého roku spadá pod křídla Microsoftu. Dá se tedy čekat, že se Indiana Jones zcela určitě dočkáme na PC a Xboxu, ne už tak jistě na PlayStation 5.

Teaser až do posledního záběru trochu mlží a jeden by si mohl myslet, že jde o další díl ze série Wolfenstein. Pak se ale objeví ikonický bič s kloboukem a je jasno.

Tohle patří do muzea!

Od poslední hry s Indym v hlavní roli uplynulo mnoho let a bude vám odpuštěno, pokud si nevzpomínáte - šlo totiž o sociální slátaninu na Facebooku s názvem Indiana Jones Adventure World. Naopak naše nejvřelejší vzpomínky na virtuálního Indyho pochopitelně směřují do dob vrcholné tvorby LucasArts a jejích point-and-click adventur.

Služebně mladším hráčům nicméně lze doporučit i third-person akční adventury počínaje Indiana Jones and the Infernal Machine a dalšími až do roku 2009. Od té doby se po archeologovi slehla zem a vrátí se k němu až někdy v příštích letech právě tvůrci Wolfensteina pod taktovkou Todda Howarda, kreativního ředitele Skyrimu a velkého fanouška samotného Indyho.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Záběry ze zatím poslední velké hry s Indym v hlavní roli. Indiana Jones and the Staff of Kings z roku 2009.

Z teaseru lze vyčíst jen málo, přesto tu nějaké indicie fandové vydolovali. Zásadní je samozřejmě zasazení příběhu hry, která by se podle datované letenky do Říma (a dále do Vatikánu) měla odehrávat v roce 1937 - tedy mezi prvním a třetím filmem trilogie. (Druhý díl, Temple of Doom, byl prequel k jedničce.)

Není tedy překvapením, že arcizlouny tu budou opět náckové. Nic jiného bychom od Machinegames ostatně nečekali. A co se týče artefaktu, po kterém se bude Indy pídit? Historií políbení fandové tipují Meč islámu, který v roce 1937 vlastnil italský diktátor Mussolini. To by bylo, aby se jej Indiana nepokusil získat a vrátit ho tam, kam patří. Do muzea!

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (3)

Hmmm

"O vývoj se starají mistři ze švédského studia Machine Games, kteří s moderní inkarnací střílečky Wolfenstein již několikrát dokázali, že to s návraty zaprášených hrdinů z minulosti umí."A taky občas moc neumí, viz W:Youngblood. I když tam si přisadili Arkane studios, od kterých bych také čekal něco lepšího.Nicméně doufám, že Indy se podaří, kdysi dávno jsem hrozně rád hrál Infernal machine. Mnohem raději než tehdejší Laru, která mne moc nebavila. Jen to ovládání bylo trochu...ehm...no ovládání tenkrát odradilo spoustu hráčů.

@m.tauchman: Taky jsem kdysi hrál Infernal Machine. Byla to hodně povedená hra na tu dobu.

Proč

Kdo se ptal ?

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru