Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
iPhone, iMac a iPad Pro. To vše bylo k vidění na tiskovce Applu

iPhone, iMac a iPad Pro. To vše bylo k vidění na tiskovce Applu

Události
Apple iPhone 12 mini, 64GB, Purple_229308397
Apple iPhone 12 mini, 64GB, Purple
Produkt není určen k prodeji.
Apple iMac 24" 4,5K Retina M1 /8GB/256GB/7-core GPU, zelená_1434899800
Apple iMac 24" 4,5K Retina M1 /8GB/256GB/7-core GPU, zelená
Produkt není určen k prodeji.
Apple iPad Pro Wi-Fi, 11" 2021, 128GB, Silver_620643745
Apple iPad Pro Wi-Fi, 11" 2021, 128GB, Silver
Produkt není určen k prodeji.
Apple iPhone 12, 64GB, Purple_577605028
Apple iPhone 12, 64GB, Purple
11 314 Kč 13 690 Kč
Apple iMac 24" 4,5K Retina M1 /8GB/256GB/8-core GPU, růžová_1605674903
Apple iMac 24" 4,5K Retina M1 /8GB/256GB/8-core GPU, růžová
Produkt není určen k prodeji.

Hromadu novinek odhalila na své první letošní tiskovce společnost Apple. Nových produktů jsme se dočkali prakticky napříč celým portfoliem amerického počítačového gigantu. Dokonce nechyběl ani nový iPhone.

Než ale začnete jásat, že po pár měsíc přináší Apple na trh zcela nový jablečný telefon, musíme s pravdou ven. Ve skutečnosti jde pouze o iPhone 12, který však přichází vůbec poprvé v historii ve fialovém provedení. „Je to ideální barva na jaro,“ prohlásil k novince šéf Applu Tim Cook. A my mu musíme dát za pravdu, fialová vypadá opravdu neokoukaně.

iPhone 12 a iPhone 12 mini v edici Purple

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

iPhone 12 ve fialové barvě

Celá tiskovka společnosti Apple (anglicky)

 

Nový iPad jako herní konzole

Zatímco iPhone 12 prošel tedy jen kosmetickou změnou vzhledu, to u ostatních novinek jsou vylepšení již dramatičtější. Řeč je například o novém iPadu Pro, v jehož útrobách nově tepe procesor Apple M1 – ano správně, je to ten samý čip jako v nových počítačích s logem nakousnutého jablka.

To je daleko markantnější změna, než by se mohlo na první pohled zdát. Apple se totiž se svým tabletem daleko více přibližuje počítačovým systémům, a naopak oddaluje iPhonu. Nový iPad Pro je tedy plnohodnotný pracovní nástroj, který se kromě notebooků může směle měřit klidně i s herními konzolemi, což koneckonců zástupci Applu několikrát na akci zdůraznili. Dokonce k němu půjdou připojit i gamepady od Xboxu a PlayStationu. Čísla místo slibů: výkon CPU narostl mezigeneračně o 50 %, v případě grafiky o 40 % a u úložiště dokonce dvakrát.


 Nový Apple iPad Pro

 

Představení iPadu Pro

 

Apple zapracoval také na kvalitě kamer, a to především kvůli streamerům. Ti dřív totiž natáčeli zpravidla videa na iPhonu kvůli kvalitnějším fotoaparátům a následně pořízený materiál přetahovali do iPadu pro či Macu, aby ho mohli sestříhat. Nyní vše udělají na jednom zařízení – na iPadu Pro.

Nový jablečný tablet mimochodem nabízí 11 nebo 12,9palcový Liquid Retina XDR displej s podporou HDR 10. Samozřejmostí je podpora pro Apple Pencil. Zástupci amerického počítačového gigantu několikrát zdůraznili, že díky věrnému barevnému podání je iPad Pro vhodný na počítačovou grafiku a kreslení, ale stejně tak na úpravu fotek.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

iPad Pro

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

iPad Pro

 

Nejhezčí iMac

Minimálně stejnou pozornost jako iPad Pro si zaslouží také nový iMac. Ten se totiž změnil doslova k nepoznání, je extrémně tenký – a tentokrát to není optický kraj se zúženými okraji, celá obrazovka je tenká rovnoměrně po celé straně. V praxi tedy vypadá, jako kdybyste vzali nějaký obří iPad a přidělali ho na podstavec, prostě skvěle.

Bez nadsázky jde o nejhezčí iMac v celé historii amerického podniku. Líbivé křivky Apple podpořil ještě širokou paletou nabízených barev, ve kterých mimochodem bude možné zakoupit také myš a klávesnice. Ta navíc bude disponovat čtečkou otisků prstů Touch ID, což je u stolních PC s logem nakousnutého jablka naprostá novinka.

Stejně jako u přenosných počítačů je srdcem iMacu čip Apple M1. Ve srovnání s předchůdcem vybaveným procesorem od Intelu narostl výkon trojnásobně, v grafických aplikacích pak dvojnásobně. Podobně jako u MacBooku Pro cílí s touto 24palcovou novinkou Apple na velmi náročné uživatele.

Nový Apple iPad iMac

 

Představení nového iMacu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nový iMac

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nový iMac

 

Multimediální centrum a chytrý přívěšek

Mezi další novinky, které byly na slavnostní akci k vidění, patří multimediální centrum Apple TV 4K. To díky čipu Apple A12 Bionic nabídne vyšší výkon a plynulejší chod. Součástí centra bude také nový ovladač Siri Remote.

A zapomenout nesmíme ani na chytrý přívěšek AirTag, se kterým snadno naleznete pomocí iPhonu všechny označené věci či zvířata. Apple totiž věří, že kromě peněženek a klíčů budeme AirTag používat například na obojku psa, abychom jej snadněji nalezli, když se zaběhne.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple TV 4K 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple AirTag

představení chytrého přívěsku Apple AirTag

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru