Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
iPhony 14 už nejsou tajemstvím. Ukázaly se i Apple Watch Ultra

iPhony 14 už nejsou tajemstvím. Ukázaly se i Apple Watch Ultra

Události
Apple iPhone 14, 128GB, Midnight_843145580
Apple iPhone 14, 128GB, Midnight
16 521 Kč 19 990 Kč
Apple iPhone 14 Plus, 128GB, (PRODUCT)RED_789645932
Apple iPhone 14 Plus, 128GB, (PRODUCT)RED
19 000 Kč 22 990 Kč
Apple iPhone 14 Pro, 128GB, Gold_1334612434
Apple iPhone 14 Pro, 128GB, Gold
Produkt není určen k prodeji.
Apple iPhone 14 Pro Max, 128GB, Silver_249839634
Apple iPhone 14 Pro Max, 128GB, Silver
Produkt není určen k prodeji.
Apple Watch Ultra, 49mm, Cellular, Titanium, Black/Gray Trail Loop - M/L_1564258741
Apple Watch Ultra, 49mm, Cellular, Titanium, Black/Gray Trail Loop - M/L
Produkt není určen k prodeji.

Záplavu novinek si pro nás připravila společnost Apple na středeční tiskovce. K vidění byly čtyři nové iPhony 14, troje chytré hodinky Apple Watch a zároveň i nová generace bezdrátových špuntů AirPods Pro.

Hned na úvod se musíme omluvit. Pokud se už nemůžete dočkat všech vylepšení, které iPhony 14 nabídnou, budeme vás ještě chvilku napínat. Apple totiž nové smartphony ukázal až na samotný závěr tiskovky a my jsme se rozhodli vám všechny novinky popsat přesně v takovém pořadí, v jakém byly na tiskovce prezentovány.

iPhone 14      iPhone 14 Plus      iPhone 14 Pro     iPhone 14 Pro Max

 

Jako první byly k vidění chytré hodinky Apple Watch Series 8. Ukázaly se hned poté, co se šéf Applu Tim Cook pochlubil tím, že model od Applu je tím vůbec nejprodávanějším na světě. A lze předpokládat, že s novými modely se základna uživatelů ještě rozšíří, nabízejí totiž celou řadu zajímavých vylepšení.

Velký důraz byl u nich kladen na zdravotní funkce. Nově tak u nich nalezneme senzor měřící teplotu, který je schopen určit přesné hodnoty s odchylkou pouze 0,2 °C. Díky tomu je v praxi schopen měřit dokonce i menstruační periody a upozornit na ovulaci, což ocení především něžnější pohlaví.

K dispozici jsou také dva nové pohybové senzory, díky kterým jsou hodinky schopné rozpoznat i automobilovou nehodu. Pokud by při ní majitel hodinek upadl do bezvědomí, hodinky přivolají automaticky pomoc.

Předobjednat Watch Series 8      Předobjednat Watch Series 8 Cellular

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple Watch Series 8

Odlehčený a prémiový model

Další novinkou slavnostní akce byla druhá generace chytrých hodinek Apple Watch SE. Ta vychází designově z první generace, přidává ale o 20 % vyšší výkon a některá vylepšení z osmičkové série – například detekci automobilové nehody. Hodinky se hodí samozřejmě i na nejrůznější sportovní aktivity, je s nimi například možné plavat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple Watch SE

Největší rozruch ale po právu budily chytré hodinky Apple Watch Ultra. Tento model přináší zcela nový design, hodinky by díky titanovému tělu měly být velmi odolné, displej je chráněn safírovým sklíčkem a nabízí ještě větší pracovní plochu. U všech modelů je k dispozici GSM modul.

Jednou z největších výhod je výdrž baterie, ta je ve srovnání s Apple Watch Series 8 dvojnásobná – bez elektrické zásuvky se tak obejdete až 36 hodin. Důraz byl kladen na sportovní funkce. Hodinky tak dovedou například analyzovat techniku běhu a svému majiteli na základě získaných dat dají i tipy pro lepší výsledky.

Zapadnout by rozhodně neměla ani nová sluchátka AirPods Pro, která sází na zcela nový driver. Podle Applu nabídnou ještě detailnější a čistší zvukovou reprodukci. ANC zvládne odfiltrovat u novinky dvakrát více hluků než v případě předchůdce. Těšit se můžete i na takové lahůdky, jako je mapování uší pomocí kamery iPhonu, díky čemuž docílíte nejlepšího zvukového profilu přesně podle vaší tělesné konstrukce.

Předobjednat Watch SE (2022)     Předobjednat Watch Ultra     AirPods Pro 2022

 

Na řadě jsou iPhony!

No dobře, napínání bylo dost… Jako další se ukázaly nové iPhony 14 a 14 Plus. Jak již zběhlejší čtenáři tuší, Apple tedy tentokrát neukázal žádný iPhone mini. Místo toho budou mít obě levnější novinky stejně velký displej jako modely řady Pro, konkrétně nabídnou úhlopříčku 6,1 a 6,7 palce. Připomeňme, že iPhone 13 mini se chlubil 5,4palcovým displejem a byl jedním z nejmenších smartphonů na celém mobilním trhu.

iPhone 14    iPhone 14 Plus

 

Základní čtrnáctky staví na čipu Apple A15 Bionic, který slibuje o 18 % vyšší výkon než v případě předchůdce. Dalšího vylepšení se dočkaly fotoaparáty. Hlavní nabízí sice stále rozlišení pouze 12 megapixelů, ale podle Applu je schopen fotit o 49 % lépe ve špatných světelných podmínkách. Režim Action Mode by měl zajistit velmi stabilizovaný obraz a údajně se vyrovnat použití gimbalu. Čelní fotoaparát se zase chlubí autofokusem.

Na vybraných trzích se bude nabízet iPhone 14 výhradně s eSIM. V Česku budou nicméně dostupné modely s klasickým rámečkem, který pojme nano-SIM kartu. Samozřejmostí je podpora 5G.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nové iPhony 14 a 14 Plus

Pro ty nejnáročnější

Tradičně na ty nejnáročnější uživatele budou cílit iPhony 14 Pro a 14 Pro Max, které představují to nejlepší v nabídce společnosti Apple. Ty nabídnou ještě vyšší výkon než základní čtrnáctky, protože u nich nalezneme výkonnější čip Apple A16 Bionic. Na reálné testy si ale budeme samozřejmě muset ještě nějakou dobu počkat.

Jednoho vylepšení si nicméně všimnete u novinek na první pohled – čelní kamera se nově ukrývá v průstřelu displeje, který nahrazuje tradiční ostrůvek. Ten tak zůstává pouze u levnějších čtrnáctek. Systém iOS navíc čelní kameru ještě chytře ukrývá do notifikační lišty, takže na první pohled působí design čistěji a nerušeně, vlastně si ani nevšimnete, že je vepředu nějaká kamera. Obrazovka se vůbec poprvé chlubí také Always-on režimem, který zobrazuje neustále hodiny a důležité informace.

iPhone 14 Pro     iPhone 14 Pro Max

 

Představení iPhonů 14 Pro a 14 Pro Max

Dalšího velkého vylepšení se dočkaly fotoaparáty na zadní straně, hlavní fotoaparát totiž nabízí vůbec poprvé rozlišení 48 megapixelů. Snímač je o 65 % větší než u minulé generace, což by se mělo pozitivně promítnout do kvality momentek i videí. S vyšším rozlišením navíc dovede fotoaparát pracovat velmi chytře, v praxi je totiž schopen složit čtyři pixely do jednoho, čímž se docílí lepšího dynamického kontrastu a celkově prokreslenějších momentek.

Na zadní straně se nachází ještě 12megapixelová ultraširokoúhlá kamera a teleobjektiv s trojnásobným zoomem. Dvojnásobný zoom se mimochodem vytváří přes hlavní 48megapixelový fotoaparát.

Sluší se také podotknout, že iPhony 14 Pro nabízejí tak citlivé pohybové senzory, že jsou schopné podobně jako chytré hodinky Apple Watch Ultra upozornit na dopravní nehodu a přivolat pomoc.

Celá tiskovka společnosti Apple

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru