Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Je to kříženec PC a konzole. Valve odhalilo Steam Deck

Je to kříženec PC a konzole. Valve odhalilo Steam Deck

Události

Uprostřed prázdnin, bez žádných předchozích náznaků ani velkolepých akcí – společnost Valve se tak trochu překvapivě odhodlala ukázat novou herní konzoli. Novinka se jmenuje Steam Deck a jde o povedeného křížence PC a konzole.

Přesně tak novinku označují redaktoři renomovaného serveru IGN, kteří měli možnost konzoli vyzkoušet ještě před oficiálním odhalením. Přístroj sází na podobný koncept jako Nintendo Switch, ovladače po stranách však nejsou odnímatelné. Uprostřed nalezneme sedmipalcový displej s poměrem stran 16:10, který nabízí rozlišení 1280 x 800 obrazových bodů. Obrazovka je mimochodem dotyková.

Představení Steam Decku

První pohled na Steam Deck od redaktorů IGN (anglicky)

 

Srdcem Steam Decku je procesor AMD Zen 2, která v praxi pracuje při frekvencích mezi 2,4 a 3,5 GHz. Grafické jádro se pak dovede přetaktovat z původních 1,0 GHz až na 1,6 GHz, dále je k dispozici 16 GB operační paměti typu LPDDR5. Tvůrci nicméně zdůraznili, že finální hardwarová specifikace se může ještě změnit.

Novinka od společnosti Valve se bude nabízet ve třech různých provedeních, které se od sebe budou lišit v podstatě jen kapacitou úložného prostoru – na výběr bude mezi 64, 256 a 512GB modelem. Ve všech případech se nicméně počítá s podporou paměťových karet microSD. Bezdrátová konektivita čítá WiFi a Bluetooth 5.0.

V rámci volitelné výbavy bude možné zakoupit i speciální dok, ke kterému půjde připojit klávesnice, myš a klasický monitor. V takovém případě se Steam Deck promění v podstatě v herní PC. Kolik bude dokovací kolébka stát, je však zatím ve hvězdách. Počkat si budeme muset také na informace o tom, kdy přesně a za jakou cenu se bude Steam Deck nabízet v tuzemsku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Steam Deck

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Steam Deck

 

Technické parametry modelu Steam Deck

  • Displej: dotykový 7"; podporuje 60 FPS; 1280x800 pix; 16:10
  • Procesor: AMD Zen 2; 2,4 – 3,5GHz
  • Grafika: AMD 8 RDNA 2 CU; 1,0 – 1,6GHz
  • RAM: 16 GB LPDDR5
  • Paměť: 64 / 256 / 512 GB; možnost rozšíření pomocí microSD
  • Připojení: WiFi a Bluetooth 5.0
  • Operační systém: SteamOS 3.0

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (4)

Dock

Oficiální dokovací stanice slouží k podepření zařízení Steam Deck a umožňuje jeho připojení k externím obrazovkám, drátovému internetu, USB periferiím a zdroji napájení. Kdo chce, může však místo doku použít napájený USB-C hub.Nejlevnější verze má eMMC úložiště a ostatní SSDZajímalo by mě kolik her bude hratelných.. z hlediska výkonu i z hlediska ovládáníZáloha 4€, ale samozrejme nejde protoze steam (stejna situace jako u Valve Index, jejich shop to nezvlada)

@geokoe: Také z hlediska podpory her bez linuxové verze. Vychytání té nástavby pro DirectX bude klíčové.

Cena

Dobrý den
zajímalo by mě od kolika do kolika korun se tato konzole bude pohybovat
předem děkuji za odpověd

@Petr Schwarzbacher: 419,--€: 64GB eMMC, Carrying case
549,--€: 256GB NVMe SSD Faster storage, Carrying case, Exclusive Steam Community profile bundle
679,--€: 512GB NVMe SSD Fastest storage, Premium anti-glare etched glass, Exclusive carrying case, Exclusive Steam Community profile bundle, Exclusive virtual keyboard theme

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru